2 Ekim 2010 Cumartesi

F.Bahçe Ülker: 87 - Tofaş: 57 (F.Bahçe Ülker Üçüncü Oldu)

Önümüzdeki günlerde Türkiye Kupası'nda da aynı grupta yer alacak iki takım turnuvanın üçüncülük maçı için karşılaştı bugün. Dünkü oyunun son dönemecinde uzun oyuncu eksikliğini iliklerine kadar hisseden Tofaş'a karşı Kaya-Vidmar ikilisiyle başlayan koç Spahija'nın kafasındaki plan çok açıktı. İlk çeyreğin tamamında topu içeri indirerek oynayan sarı lacivertlilerde, Kaya-Vidmar ikilisi ilk on dakikayı 10 sayı-6 ribaund-2 asist ile tamamladılar. Aynı sekansda Tofaş'ın toplam skorunun 11 olması maçı özetliyor aslında. 17-11 tamamlanan ilk çeyreğin ardından Orçun Göllü'nün, tıpkı dün olduğu gibi, üstüste bulduğu beş sayıyla 19-16'a taşındı skor. Maçın kırılma anı da burası oldu. Ömer Onan ve Maxim Mutaf ile üstüste basketler bulan F.Bahçe Ülker, Kaya-Vidmar ikilisini yerine Oğuz-Mahalbasic ikilisini kullandığı bu periyodu da 37-23 önde tamamladı. Hem yorgunluk hem F.Bahçe Ülker'in eksik olmasına rağmen oyunda çok ağır basması ikinci yarının tamamen 'bitse de gitsek' modunda oynanmasını sağladı. Devre başında üstüste üçlükleriyle Ömer Onan da bu fitili ateşledi elbette. 40 dakika sonunda oluşan skor da başlıkta gördüğünüz gibi.

Tam 7 oyuncunun çift hanelerde skor katkısı verdiği F.Bahçe Ülker'de tam 8 oyuncu da en az 2 asist yapmayı başardı. Final periyodunun başında üstüste 3 güzel asist yapan Oğuz'a da bir parantez açalım burada. Son çeyrekte bir uzunun yapması gereken herşeyi gösteren eğitim cd'si çekti diyebiliriz. Topun ne kadar iyi dolaştığını ve gardı düşen rakip karşısında topun ne kadar iyi paylaşıldığını gösteren rakamlar bunlar elbette. Ama ölçü olmadığını biliyoruz hepimiz. Maçı 3 sayı-6ribaund-2asist ile tamamlayan Mahalbasic'in pek çok temel eksikliğini olduğunu bir kez daha gördük bugün. Fazlaca şans verdi koç ona. 9'u ilk yarıda olmak üzere 15 sayı üreten Maxim de bir kez daha geçer not aldı diyebiliriz sanırım. Tofaş adına söylenebilecek fazla birşey yok bugün. İkinci yarının başında çok çabuk teslim oldular. İlk yarıda Kenan Sipahi-Erbil Eroğlu ikilisini karşılıklı oynarken izlemek ise kendi adıma maçın en ilgi çekici anlarıydı.

2 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

mahalbasic'in uykudan yeni uyanmış gibi şuursuzca bi yüz ifadesi basketboluna da işlemiş.vidmar seviniyordur heh benden kötüsü de var takımda artık dikkat çekmem o kadar diye.erbil de şut atarken biraz bombe verse zeki gülay gibi alın hizasından çıkarıyor.fırat töz ağır kalıyor yeterince çevik değil bu seviye için.gençlerin bu oyununu görünce u-20deki felaketin sorumlusu alaaddin yakan olduğu daha net görülüyor.

Özcan Yüksel dedi ki...

oğuz - kaya ikilisi son periyotta şov yaptı