6 Ekim 2010 Çarşamba

Galatasaray Eurocup'da

11 sayılık marjla Rusya'ya giden G.Saray Cafe Crown, sonlarında çok çok zorlandığı karşılaşmadan 78-70'lik skorla mağlup ayrılarak gruplara kalmayı başardı. Shipp - Evren - Ermal Kuqo üçlüsünün sayı üretemeden 5 top kaybıyla oynadığı devrede 12 sayısıyla takımı sürükleyen Shumpert, maçın bitime 42, hücumun bitimine ise 2 saniye kala sol dipten soktuğu üçlükle turu getiren isim oldu. 8/12 sahaiçi isabetiyle tam 22 sayı üreten Shumpert, ev sahibi takımın rüzgarı arkasına aldığı anlarda da ayakta kalan tek isimdi. Hiç beklemediği bir anda önüne çıkan bu fırsatı savunma ritmiyle şansa dönüştüren ve gruplara kalmayı başaran Oktay Mahmuti'nin G.Saray'ında varolan birtakım eksikler de bugün çok daha net gözüktü. Bir numarada ve beş numaradaki eksiklikler bunlardan en belirgin olanlarıydı. Takıma son anda katılan Evren Bükerin yedeklenemiyor oluşu da ha keza. Melih Mahmutoğlu, ilk maçta olduğu gibi bugün de oyuna girmedi. İlk maçtan sadece günler önce takıma katılan Evren'in bugün 34 dakika parkede kalması durumu net olarak gösteriyor aslında. Tutku - Rochestie ikilisi şimdilik idare eder belki ama uzun rotasyonuna bir takviye şart gibi gözüküyor.

G.Saray Cafe Crown'ın da gruplara kalmasının ardından İzmir'den gelecek tulum haberini bekliyoruz artık. Son 20 dakika öncesinde 38-32 Pınar Karşıyaka üstünlüğü var orada da. İlk maçtaki skoru da düşünerek işlem tamamdır diyebiliriz herhalde.

3 Yorum Yapılmış:

Ali dedi ki...

Aslanlarımızı tebrik ederim,Güzel günler göreceğiz İNŞ...

Selami dedi ki...

helal olsun,açıkçası deplasmansa Rus takımının farklı kazanacağını düşünüyordum,tebrikler,daha önce yazdığım gibi,bu sene Avrupa'da başarılı olacağız gibi duruyor,hayırlısı.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Küme düşme mücadelesinden Eurocup'a güzel yükseliş tebrikler...