3 Ekim 2010 Pazar

Galatasaray'da Kombine Satışları Başladı

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından Galatasaray'da da kombine satışları başladı. Erkek ve kadın takımlarının maçlarını oynayacağı Abdi İpekçi için ortak olarak çıkartılan kombinelerin fiyatları 100-150 ve 300 TL olarak belirlendi. Kafadan ortalama bir maç hesabıyla fiyatların çok çok uygun olduğu kesin. Fakat satış yapılacağı açıklanan blokların taraftarları memnun etmediğini söylemek lazım. En azından şubenin nabzını tutan GSBasket'te durum böyle. 100 TL'den satışa çıkarılan 213 nolu blokun konumunun yanı sıra sahaya etki edecek nitelikteki yerlerin satışa çıkarılmaması da bir diğer memnuniyetsizlik noktası. Zira 300 TL'lik kombineler salonun köşelerinde yer alıyor. Tercih edilen noktalar değil kesinlikle. Saha içindeki koltuklar için Emniyet ve Federasyon yetkililerin bir dahili olmuştur muhakkak ki bilindiği üzere geçmiş yıllarda da benzer sıkıntılar yaşanmıştı Abdi İpekçi'de. Satışa çıkarılan blokların yerlerini öğrenmek için buraya, Biletix üzerinden kombine satın almak için de buraya bakabilirsiniz.

1 Yorum Var:

koray dedi ki...

Kötü pazarlamacılık örneği olarak tez konusu olur bu durum ama ben hala biletix yerine zaytung'a falan girdiğimizi düşünüyorum.

1-100 TL ve 150 TL olan yerlerin sezon içersinde bilet fiyatları aynı olup zaten dileyen o biletlere bedava ulaşbilmektedir.Bunu sağır sultan bile bilmektedir.O kombinleri almak sadece şubeye destek anlamı taşır alan için şubeye destek olacak kadar galatasarayı seven kişiler de salak yerine koyulmayı hak etmez.

2- 012 nolu kendi benchimizin harici tüm saha içi kombine yerleri (01-05-011 bloklar) sahanın tepeler dahil en kötü yerlerdir aynı açıdan tepeden belki maç izlenebilir ama o açıdan ve o yükseklikten (daha doğrusu alçaklıktan) basketbol falan izlenmez)

3-Satışı Biletix üzerinden yapmak kimin fikridir 3 taksitli satışta vade farklı ile 350-360 TL oluyor.

4-Federasyon falan hikayedir biz bu filmi görmüştük ayhan şahenk pembe koltuklar meselesinde.daha iyi yerleri daha ucuz fiyata belkide bedava birilerine verecekler .O birileri maça gelmez(fb-bjk maçları hariç) gelenlerde basketboldan anlamaz.Tribün boş kalır.Gelenlerde nitelikli katkı veremez takıma.

5-Çoğu Maçlarına 250 kişi geliyor diye dalga geçilmeye çalışılan Fenerbahçe her koltuğa herkese açık kombine basmakta.Kombine fiyatlarını açıklarken aynı koltuk için bilet fiyatını da açıklamakta ve beleş bilet dağıtmak şöyle dursun sene başında açıkladığı bilet fiyatından indirime gitmemektedir.Yani Fenerbahçe taraftarında kombine almayım daha ucuza bilet alırım yada bilet zaten beleş mantalitesi silinmiştir.Belki bu senede son kez boş tribüne oynarlar ama seneye kendi salonlarında maddi manevi karşılığını görecekledir.Senelerdir süren ilkeli ve planlı duruşun ödülünü alacaklardır .Sözün özür Fenerbahçe Çağdaş ve profesyonel bir anlayışla yönetilmektedir.Çağdaş değerleri ile övünen galatasaray birilerine bilet dağıtıp başka birilerine kombinelerde öncelik sağlayarak yönetilmektedir.

6-Bu kafa yapısı değişmediten sonra Mahmudi,artan bütçe ,bir yabancı uzun daha vs ile olmaz bu iş bir parça hep eksik kalır.