12 Ekim 2010 Salı

G.Saray CC: 79 - T.Telekom: 61 (Kupada Son Takım G.Saray)

Kupada son sekize kalacak son takımı belirleyecek olan mücadele günün ilk seansının aksine tüm hesaplardan uzak bir final maçı niteliğindeydi. Shumpert, Rochestie ve Shipp'den yoksun olarak mücadele eden G.Saray Cafe Crown karşısında dün olduğu gibi yine hızlı başladı Türk Telekom. İlk çeyreği 25-19 önde geçmelerinin ardından da yine kontak kapattılar. Tesadüf müdür bilinmez ama dünkü senaryonun aynısını izledik bir kez daha. Sertleşen G.Saray savunması karşısında dokuz dakika boyunca basket üretemeyen Telekom, yalnızca bir saha içi isabetiyle tamamladı ikinci çeyreği. Serbest atış çizgisinden çıkardıkları 5 sayı olmasa ilginç bir rekora da imza atabilirlerdi aslında. Üç Amerikalısının yokluğunda hücum sahasında yaratıcılık problemi çeken sarı kırmızılılar bu savunmaları neticesinde sadece iki sayı önde girebildiler içeri (34-32). Aynı savunma sertliği devam ettirdikleri ikinci yarıda Rancik'in skoru sırtlanmasıyla da çift haneli farkla öne geçmeyi başardılar. Şu ana kadar geçen yılı aratan Rancik'in, takımı sıkışmışken bu çeyrekte ürettiği 12 sayı çok değerliydi kesinlikle. Devrenin bitimine iki dakika kala 29-28'de öne geçen ve 2.yarıda Rancik ve Caner önderliğindeki bu rüzgar sonrası farkı gittikçe açan sarı kırmızılılar, eksik kadrolarına rağmen sahadan 79-61 gibi farklı bir skorla galip ayrılmayı başardılar.

Tam dört oyuncunun 11 ve üzerinde skor ürettiği sarı kırmızılılarda kritik anlardaki 4/5 üçlük isabetiyle Caner Topaloğlu, 12'si 3. çeyrekte olmak üzere Rancik ve boyalı bölgeden yüksek yüzdeyle bitiren Ermal Kuqo 16'şar sayılarıyla skoru bölüştüler. Evren-Tutku Açık ikilisinin 12 sayı - 10 asisti ve yine genç Göksenin'in 10 dakikadaki savunma direncinin üzerine koyduğu, şut kaçırmadan, 8 sayı -1 top çalması maçın önemli notları. Telekom cephesinde ise 16'sı hücum olmak üzere çekilen 40 ribaundun değerlendirilememesi dikkat çekiciydi. Tabii bu koç Mahmuti açısından da önemli bir rakam. Buradaki üç maçta da ribaund noktasında ezildiler rakipleri karşısında. Bir diğer dikkat çekici not da 2.çeyrekteki sıkıntılı anlarda Becirovic'in hiç düşünülmemesiydi bana göre. Son bir dakikada oyuna giren Sloven oyuncu, 1 top çalma - 2 sayıyla biraz olsun nefeslendirdi takımını. Fatih Solak'ın tribüne çıktığı maçta Antalya'da ilk kez forma giyen Ümit Türkoğlu'nun 3 dakika sahada kaldığını da ekleyelim son olarak.

G.Saray C.C (79): Melih Mahmutoğlu (2 ribaund), Hüseyin Köksal 8, Caner Topaloğlu 16 (1 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 7 (4 ribaund- 5 asist), Luksa Andric 11 (6 ribaund- 2 asist), Radoslav Rancik 16 (4 ribaund- 1 asist), Haluk Yıldırım (7 ribaund- 2 asist), Evren Büker 5 (1 ribaund- 5 asist), Ermal Kurtoğlu 16 (2 ribaund- 2 asist)

T. Telekom (61): Ray Wesson 9 (11 ribaund- 3 asist), Haiko Schaffartzik 2 (3 ribaund- 2 asist), Ümit Türkoğlu (1 ribaund), Sani Becirovic 13 (1 ribaund- 5 asist), Rasim Başak 5 (3 ribaund- 1 asist), Mehmet Yağmur (2 ribaund- 3 asist), Yunus Çankaya 17 (3 ribaund- 2 asist), Joseph Gaffney (3 ribaund), Gregory Stiemsma 15 (11 ribaund- 1 asist)

7 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

ksk uçuş sponsoru bulmuş

sunekspres

Artık hiçbir maça zamanında yetişemezler rötar nedeniyle:))

basketçi dedi ki...

telekoma bak ne hallere düştü
çok değil 2-3 sene önce bu kupada final oynayıp şampiyonluk kovalıyorlardı

Kerem dedi ki...

@Miksiyon

Şaka bir yana, rötar şampionu Sunexpress'in tarifeli uçuşlarına kalırlarsa İstanbul deplasmanları KSK için kolay geçmeyebilir.

futbas dedi ki...

rakiplerimizin önemli Türk oyuncularının yaşları ilerlemişken bizim önemli ümit milli oyuncularını kadroya katmamız gerçekten çok iyi oldu.Önümüzdeki sezonda İlkan'ın katılmasıyla önmeli Türk oyuncularını kadroya dahil etmiş oluruz ve önümüzdeki sezonlar bu düzen bozulmadığı müddetçe çok iyi yerlere geliriz.Bu kadronun üzerine birde Furkan Aldemir gelirse tam olur

Miksiyon dedi ki...

@basketçi
Ercüment sunter ve ekibi geri gelsin diyorsun yani:)))

Adsız dedi ki...

@futbas

Evet genç oyuncuları toplamışsınız ve sahada Haluk Yıldırım var :)

12011985 dedi ki...

Evet sonuna '':)'' işareti koyduğunda söylediklerinin komik olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun,belki genel bir komiklik barındırıyorsundur bünyende bilemem ancak,bu izlediğin yol yanlış.