31 Ekim 2010 Pazar

Halil Üner: Parolamız 'Her Top İçin Savaş' İdi

Beşiktaş Cola Turka karşısında haftanın en fiyakalı galibiyetlerinden birine imza atan Aliağa Petkim'in baş antrenörü Halil Üner, Salsabasket'e yaptığı açıklamarda maçı nasıl kazandıklarını anlattı:

'Geçen hafta F.Bahçe Ülker karşısında aldığımız yenilgiye rağmen oyuncularımın ortaya koyduğu direnç, beni bu maç için fazlasıyla ümitlendirmişti açıkçası. Bizim bugün boarda yazdığımız parola: 'Her Top İçin Savaş' idi. Çünkü Beşiktaş Cola Turka tıpkı bizim gibi yüksek possession sayısı ile oynayan, transition basketbolunu benimsemiş, tempolu bir takım. Ve her bir top, en az maç kadar değerli onlara karşı. Biz de parolamıza uygun bir biçimde her top için savaştık, kazandık. Son periyotta farklı skorun da etkisiyle savunmada gevşedik, yapmamalıydık, dikkatli olmalıyız.

Brandon Hunter ile onlara boyalı alanda üstünlük kuracağımızı biliyorduk, onu bolca kullanmaya çalıştık maçın başında. Aubrey Coleman, Jerome Randle, Hüseyin Beşok derken de maçın ritmini tamamen elimize geçirdik. Seyircimizle bütünleşip, ihtiyacımız olan galibiyeti aldık. Bugün benchteki oyuncularımın da en az sahadakiler kadar yorulduğunu düşünürsek, ne denli bütünleşmiş bir takım olduğumuzu anlarsınız. Seyircimizle, yönetimimizle, oyuncumuzla, teknik kadromuzla önemli bir aileyiz biz. Kadromuzdaki iki rookie Amerikalının çok çabuk adapte olmaları da bunla alakalı tamamen. Hüseyin Beşok önderliğindeki yerli oyuncularımız çok paylaşımcı, çok yol gösterici. NBA tecrübeli Hunter'ın da iki çaylağımıza destekleri inanılmaz. Dedim ya işte, biz bir aileyiz. Gücümüz de buradan geliyor.'
Salsabasket özel.

4 Yorum Yapılmış:

ozz dedi ki...

Beşiktaş şu an iversonu bekler durumdaymış gibi oynuyor, o gelecek ve bütün sorunlar çözülecek. Çok kötü bir oyun sergiledi siyah beyazlı oyuncular, buna Aliağa'nın onları zorlayıcı savunmasını da unutmamak lazım. Ama Halil Üner şunu da söylemeliydi attığımız her şut girdi el üstü yarı saha demeden salladık ve inanılmaz bir üçlük yüzdesi yakaladık deseydi biraz daha mantıklı bir açıklama olurdu.

Cakarta35 dedi ki...

ALİAĞA HER ŞUTU GİRDİ ÜÇLÜK ATTI VE KAZANDI ONU ATMAKTA BİR BECERİ İYİ BİR ÜÇLÜK YÜZDESİYLE OYNADI.IVERSON DA OLSA BU TAKIM BJK Yİ YENERDİ HALİL HOCANIN DEDİĞİ GİBİ"HER TOP İÇİN SAVAŞ..."BU TARAFTAR İÇİN HER TOP İÇİN SAVAŞŞŞŞ....

Miksiyon dedi ki...

İverson halil hocanın takımında olacakki peyy peyy peyyy:))) Full isolation

Cakivu dedi ki...

abdul rauf sorunluydu ama halil hoca da çok üstüne gitmişti adamının iversona da aynısından yapardı bence, yani evine kadar gidip antremana gidelim derdi :)