8 Ekim 2010 Cuma

Hamdi Topçu'dan 2013 İçin Final-4 Müjdesi

Dün oynanan Barcelona - L.A. Lakers maçına, Euroleague'in ana sponsoru olarak ülkemizden bazı gazetecileri götüren THY'de Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu bu seyahat esnasında yapılan sohbette hoş bir müjde verdi. Başkanın açıklamalarına göre 2013 Final-Four'u için fazlasıyla umutlanabiliriz.

Sponsorluklara Barcelona ve Manchester United ile başladıkları için artık çıtanın çok yukarıda olduğunu, bu nedenle her takıma sponsor olup imajlarının zedelenmesini istemediklerini söyleyen Topçu, çok eleştirilen Maroussi tercihi için ise "Bizim Atina'ya günde 3 seferimiz var. Çok uygun bir teklifle geldiler. Reklam panolarına çıksak daha fazla para verecektik. Bir akşam saat 6'da konuşmaya geldiler. Saat 8'de Euroleague'de maçları vardı. Anlaşmamız halinde imzalar atılmadan hemen o maça THY reklamlı formalarla çıkacaklarını söylediler ve öyle de yaptılar. Çok şaşırdık. Bu anlaşmanın iki ülke dostluğuna büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Zaten takım iflas ettiği için anlaşmamız bitti" dedi.

İmza töreni öncesindeki Euroleague yönetim kurulu toplantısına da katıldığını
belirten Topçu, 2013'teki Final-4'un İstanbul'da yapılmasını istediklerini, bunun için her türlü garantiyi verebileceklerini söylediklerini de belirtti. Daha önce Euroleague yönetimi tarafından 2013'ün İstanbul'da yapılacağına yönelik ifadeler kullanıldığı da göz önünde bulundurulduğunda bu organizasyonun iki sezon sonra ülkemizde düzenlenme ihtimali oldukça yükseldi diyebiliriz. Topçu, Euroleague Final Four'u için ise bu sezon muhakkak bir Türk takımının son 4 ekip arasına kalmasını beklediklerini söyleyerek, esprili bir şekilde "Kalamazsak yanlış olur" ifadesini kullandı.

5 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

Salsa'nın sayfanın en aşağısındaki
Turkish Airlines Euroleague (Yeni Logo)haberi için yazdığım yorumda da belirttiğim gibi Ülker Arena bittiği zaman değil ülkenin Avrupa'nın en modern salonlarından bir tanesi olacak,bu sebepten 1993 yılında başlanan ve mimarisi soğuk savaş dönemimi andıran Sinan Erdem yerine Ülker Arena'da oynanması daha uygun olacaktır.Bunun içinde iki tane şart var.Birincisi özellikle FB Ülker maçlarına çok daha fazla seyirci gelmesi,ikincisi de takımlarımızın artık ilk veya ikinci turda elenmemesi.Geçen gün FB Ülker kombinesini yenilemek için stada gittim,ilgi alakalayı sordum,'' şimdiden geçen senenin 3 katı kombine sattık'' dediler,umarım hem FB Ülker'in hem de Efes'in maçlarını ortalama en az 10000 seyirci gelir,böyle olursa organizasyonu almamız daha kolay olur.

agopist dedi ki...

O zamana kadar bekler bekler de İstanbul'daki Final 4'a kalırsak üzülürüm. Hayalim Yurt dışında bir Final 4'da Efes'i izlemek...

basketçi dedi ki...

euro leage'in açılış maçında hava atışının hemen öncesinde deve keseceklermiş fakat deve eti kalmadığı için amerikadan lama getirip onu kesmeye karar vermişler

noir34 dedi ki...

THY iyi guzel sponsor olmaya basladi ama biraz da ucuslara ozen gostersinler artik.

Olcay dedi ki...

artık zengin,ünlü ve topçu arkadaşlar sevgililerini alırlar izlerler.bi de yüksek yerlerde tanıdıkları da olanlar sponslar falan biletleri tüketirler biz yine evden izleriz.hiç bi oyuncuyu tanımayan ama parası olan insanlar orda olamayı hakediyo çünkü.