21 Ekim 2010 Perşembe

Kadınlar C.Başkanlığı Kupası Derbide Sahibini Buluyor

Kadın basketbolu takipçilerinin merakla beklediği final bugün saat 20:00'de Abdi İpekçi'de oynanacak. Federasyonun C.Başkanlığı Kupası maçlarını İstanbul'da oynatma kararıyla birlikte uzun süre sonra İstanbul'da yarı yarıya tribünleri görebileceğimiz bu karşılaşmada iki takım da tam kadro sahaya çıkacak. Taurasi & Horakova & Vajda & Ratgeber hamleleriyle kıta şampiyonluğu için önemli bir adım atan F.Bahçe ile Augustus & Fowles & Ceyhun Yıldızoğlu transferleriyle heyecanlı ve umutlu yeni bir yola giren G.Saray Medical Park'ın bu keyifli mücadelesi Sports Tv'den canlı olarak yayınlanacak. İki takım arasında yakın geçmişte oynanan maçlarda ezici bir üstünlüğü bulunan ve bunun moralini taşıyan F.Bahçe'ye karşı tek maç üzerinden oynanan son iki final maçını kazanmanın motivasyonuyla geliyor sarı kırmızılılar. Ayrıca F.Bahçe'nin son iki C.Başkanlığı Kupası'nı kaybetmiş olması da maça dair önemli notlardan. Müzelerdeki C.Başkanlığı Kupaları'nda da 7-6'lık bir üstünlüğü var G.Saray tarafının. Ratgeber, Ceyhun Yıldızoğlu, Taurasi, Horakova, Fowles gibi isimlerin yeni takımlarında ilk resmi maçlarına çıkacak olmalarını da atlamayalım.

Bu oyunun en iyileri olarak Dünya üzerinde kabul görmüş isimleri ezeli rekabet sosu altında ve muhtemelen tamamına yakını dolu bir salonda izleyecek olmak kaçırılmaması gereken bir fırsat. Sadece lokal bazda değil kadrolar itibariyle Avrupa'nın da en önemli maçlarından biri oynanacak bugün. Kaçıran üzülür.

1 Yorum Var:

ozz dedi ki...

Büyük bir merakla beklediğim maçlardan bir tanesi, her iki takımda güzel kadro kurdu ve bu güzel kadroyu Türkiye de görecek olmamız çok sevindirici.