20 Ekim 2010 Çarşamba

Kavasoğlu: Bu Yıl Çok İyi Hazırlanamadık

Bornova Belediyesi'nin başında çok önemli işlere imza atan Aclan Kavasoğlu, Görkem Çötelioğlu'nun sorularını yanıtlamış. Adeta 'Başarının sırrı bu' dercesine mükemmel bir özeleştiri yapmış koç. Diyor ki: Bu sene planladıklarımızı çeşitli sebeplerle gerçekleştiremedik, onun için de çok iyi bir hazırlık dönemi değildi bizim için. Bu şekilde başarıya ulaşılabilir bence, eksiklerini çekinmeden söylersen, onların üzerine gidersen bir şeyler elde edebilirsin. İzmir'in en büyük takımı olmak gibi bir iddia taşımadıklarını, amaçlarının basketbol camiasında kalıcılığı yakalayabilmek olduğunu belirten Kavasoğlu yeni uzunları Torin Francis'den de bir hayli ümitli. İlk lig maçında 25 sayı-7 ribaund gibi önemli istatistiklerle oynayan Francis, geçtiğimiz sezonu AEK formasıyla Yunanistan'da geçirmişti. Klasik gündemimiz olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ülkemize ne getirdi sorusu da yöneltilmiş kendisine. O da federasyonun eleştirilebileceğini belirtmiş, ama bu konuda haklarının yendiğini söylemiş.

5 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

Başarısızlığa kılıf hazır diyor yani

aysenur dedi ki...

adamların spor salonları yok orda burda idman yapıyorlar eski çizgilerle...izmir büyüksehir in sahip cıkması lazım.

basketçi dedi ki...

denklik seminerinde şöyle bir 10 dakikalığına görünüp ortadan kaybolan koç!

fuat dedi ki...

izmir büyükşehir belediyesi kendi salonu olan celal atik'in çizgilerini çizdiremedi! hasbelkader ikinci lig'e alınan kendi takımları, iç saha maçlarını gelişim koleji spor salonu'nda oynayacak. bu arada torin francis'e bu kadar güvenmenin manasını çıkaramadım. adam iyi oyuncu, ama asla üst seviyede dominan olabilecek bir pivot değil. bornovalılar bu sezon play-off yapamama ihtimaline bence hazır olmalı, bu takım josh shipp tipinde bir oyuncuyu çok arar.

aysenur dedi ki...

bence de frasncis in bir esprisi yok adamı tutmadılar boş bıraktılar o da attı..ani gelen pasları tutamıyor ayakları cok yavas refleksler cok kötü.