15 Ekim 2010 Cuma

Kuranın Ardından (Rakipler Hakkımızda Ne Düşünüyor ?)

Eurocup'ta kuralar dün çekildi. Banvit bir hayli zorlanacak gibi duruyor ancak Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka'nın işi daha kolay olacak. Bu grubu kesin olarak geçecekleri manasına gelmiyor ancak gruplardaki rakiplerin durumuyla alakalı olarak bu şekilde bir söz söyleyebiliriz zannedersem.

Kuranın arkasından yapılan açıklamalara gelecek olursak A grubundaki temsilcimiz Banvit'in rakiplerinden Le Mans'ın menajeri Arnould Lepraux, çok kötü bir kura çektiklerini söylemiş, buna sebep olarak da rakiplerin güçlerinden ziyade deplasmanlara gitmenin bir hayli zor olacağını göstermiş. Resmen bir isyan halinde Lepraux, karda kışta kim gidecek kardeşim Rusya'ya diyor. Banvit'le daha önce karşılaşmıştık, onlar hakkında çok şey biliyoruz demek yerine geçen sefer İstanbul'a gitmiştik deplasman için ama bu sefer Bandırma'ya gideceğiz, bu da bizi çok yoracak gibi laflar etmiş. Turu geçecek takımın da ufak farklılıklarla belli olacağına değinmiş. Oldenburg takımı asistan koçu Heiko Muller de Unics deplasmanından dert yanmış. Zaten lig maçları ile Eurocup maçları arasında çok az gün oluyor, nasıl gidip geleceğiz diyor biraz da haklı olarak ancak Alman Ligi yönetimi bu durumla ilgili farklı bir uygulamayı yürürlüğe koyacaktır diye düşünüyorum. Son olarak da umarım Eurocup'da son senemiz olur diyerek hoş bir şekilde bitirmiş konuşmasını. Banvit genel menajeri Turgay Çataloluk da güçlü bir grupta olduklarını, zor da olsa ilk iki sıra için ellerinden geleni yapacaklarını belirtmiş.

B grubunda yer alan Beşiktaş Cola Turka'nın rakiplerinden Asvel takımının menajeri Anthony Thiudet, Allen Iverson'a getirmiş hemen sözü. Beşiktaş Cola Turka Allen ile imzalarsa ona karşı oynama şansını yakalayacağız demiş. Allen Iverson gelmeden tanıtım gibi noktalarda kendini belli etmeye başladı. Umarım geilr, umarım saha içinde de Beşiktaş Cola Turka'yı bir değil iki-üç üst kademeye çıkartır zira bu kalibrede bir yıldız kendisi. Geride bıraktığımız sezonda Eurochallenge'da kupaya uzanan Göttingen takımının genel menajeri Franz Marc geçtiğimiz sezon bir kupa kazandıklarını fakat şu an gruptaki rakiplerin çok güçlü olduğunu, bu yüzden gerçekçi bir hedefle amaçlarının gruptan çıkmak değil kazanabildikleri kadar maç kazanmak olduğunu belirtmiş. Beşiktaş Cola Turka takım menajeri Sanem Helvacıköylu dengeli bir grupta olduklarını, ilk hedeflerini gruptan çıkmak olduğunu; geçtiğimiz sezon sakatlıklarla da ilintili yaşadıkları başarısızlıkları bu sezon telafi etmek niyetinde olduklarını ifade etmiş.

Ülkemizi E grubunda temsil edecek Galatasaray Cafe Crown'un gurubundaki asıl rakipleri olan Panellinos ve Cantu takımlarının temsilcileri Galatasaray Cafe Crown'un gurubun lokomotifi olduğunu belirtmişler ve kendilerinin daha çok ikincilik için savaşacaklarını sözlerine eklemişler. Sportif direktör Murat Tümer kuradan memnun olduklarını söylerken, Oktay Mahmuti de gruptan çıkmaları gerektiğini söylemiş.

Eurocup önemli bir arena, ümit ediyoruz takımlarımız burada başarılı olabilirler. Dediğim gibi Banvit'in işi biraz zor olsa da imkansız değil, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown ise Banvit'e göre daha rahat yükselebilecekler bir üst tura. Ancak Galatasaray'ın grubundan Panellinos ve Cantu'nun, Beşiktaş'ın grubundan da Asvel ve Hemofarm'ın üst tura yükseldiğini duymak kimseyi şaşırtmaz zannediyorum ki. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Özellikle Asvel bu sene önemli bir kadro kurdu ve başımızı çok ağrıtabilir. Özellikle Asvel diyorum zira onlar biraz küçümseniyor torbası ve son senelerdeki başarı durumu itibariyle. Hasılı, işi sıkı tutup üçte üçle Eurocup Top 16'da temsil edilebilmek en büyük dileğimiz.

1 Yorum Var:

Selami dedi ki...

Banvit'in işi çok çok zor,Beşiktaş'ın da aynı şekilde,zira Asvel bu sene çok iyi,Hemofarm'da kendi evinde çok sert oynuyor,Beşiktaş elenebilir,en kolay grup Galatasaray CC'in ki,en kötü ihtimal ikinci olur,Cantu'nın bir şeye yapacağını zannetmiyorum,Panellinos ise kendi evinde can yakar,bütün takımlara başarılar.