25 Ekim 2010 Pazartesi

Orhun Ene: Bu Galibiyete İhtiyacımız Vardı

Son topta kaybedilen F.Bahçe Ülker maçının ardından zorlu Beşiktaş Cola Turka deplasmanından galibiyet çıkartmayı başaran Banvit'te, koç Orhun Ene'nin maçla ilgili olarak Salsabasket'e verdiği demeçler şöyle:

'Beşiktaş hücumda kolay sayılar bulabilen, iç sahada 80-90 sayı sınırlarını zorlanmadan aşabilen, hızlı oynayan, potansiyelli bir takım. Özellikle Chatman'ın açık sahadaki üstün saha görüşünü oldukça iyi kullanıyorlar. Bizim için zor bir maç olacağını bilerek gittik. İlk hafta evimizde F.Bahçe'ye yenilmiş olmamızdan ötürü bu maçta alınacak galibiyete Beşiktaş'tan daha çok ihtiyacımız vardı. Böylece F.Bahçe maçında alınan yenilgiyi de telafi etmek istedik. Oyun disiplinimiz olması gerektiği gibiydi açıkçası. Oyuna iyi başlayıp direncimizi gösterdik, böylece oyun karakterini biz belirledik. Maçı istediğimiz gibi götürüp, istediğimiz gibi de bitirdik.

Bu yıl takımların ligdeki pozisyonlarını savunmaların belirleyeceğini düşünüyorum ben. Kolay sayı yiyen ekipler, bekledikleri dereceleri elde edemeyecekler. Öngörüm bu. Bu nedenle sahip olduğumuz defansif direncin düşmemesi için özenle çalışıyoruz.' Salsabasket özel.

Henüz Yorum Yapılmamış