25 Ekim 2010 Pazartesi

Oyak Renault Charles Garcia'yı Yolladı

İlk iki hafta sonunda ligin galibiyet alamayan takımlarından biri olan Oyak Renault, yeni transferlerinden Charles Garcia'nın sözleşmesini fesh etti. İlk iki maç sonunda %46 saha içi isabetiyle oynayıp, 8.5 sayı - 4.5 ribaund ortalamalarını tutturan Amerikalı oyuncunun performansından memnun olmayan teknik ekip bu yönde bir karar aldı. Haber Murat Aşık'ın Twitter hesabından. Garcia'nın takımdan ayrılmasının ardından şimdilik iki yabancı kaldı takımda. En kısa sürede uzun rotasyonuna takviye gelecektir.

7 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

single tear..

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

%46 şut yüzdesini iki maçta beğenmemek de süpermiş

dilemma dedi ki...

ilk geldiğinde kolej istatistiklerine bakıp aynı rakamları barış hersek yapsa alınır mı diye sormuştum.demek ki kemal sunalın orta direk şaban filmindeki gibi bizim gençlerin kendilerini siyaha boyaması gerektiği bi kez daha ortaya çıktı.

Sheed dedi ki...

garcia TBL için gayet yeterli bi oyuncuydu kalite olarak, yeni mezun oyunculara daha fazla adaptasyon süreci tanımak gerektiğine inanıyorum.. transfer döneminin de sonlarında kadroya katılmıştı hatırladığım kadarıyla..

yerine muhtemelen beyaz bi uzun getirecekler, o oyuncu da fena değildir ama garcia seviyesine çıkmasını beklemiyorum kariyerinde.. o zaman olayın ten rengiyle alakalı olmadığını bazılarımız daha iyi anlayacaktır..

dilemma dedi ki...

kolejden gelenlere bu hak tanınıyor ama kolej seviyesinin uzağından bile geçmeyen bi yerden eğitim alıp gelen bizim gençlere bi sene bi tahammül edilemiyor.o zaman biz gidelim burdan amerikalılar oynasın ron artestin ima ettiği gibi

Sheed dedi ki...

ben zaten sadece garcia'nın yanlış örnek olduğunu düşünüyorum.. belki beni yanıltacak, olabilir fakat barış-garcia ikilisinden ben de garcia'yı on yüz bin milyon kere tercih ederim..

halbuki ligimizde dil uzatılacak, kişisel kariyer zirvesini çoktan görüp çakılmaya geçmiş onlarca oyuncu var.. bu örneği omar sneed üzerinden falan verseydiniz, zaten karşı çıkmazdım..

sercilong dedi ki...

Şut yüzdesine bakıp gönderilmesini saçma bulanlar için canlı izlemiş biri olarak açık ve net söyleyeyim. TBL için kesinlikle yetersiz bir "yabancı" oyuncudur.