23 Ekim 2010 Cumartesi

Oyak Renault: 68 - Bornova Bld: 76 (Takım>Bireysellik)

Bursa'da sakin bir atmosfer vardı bugün. Dünya Şampiyonası'ndan sonra beklenen artışın yakınında bile değildi bugün salonda olan topluluk. Geçen seneyle aynı miktarda olsa gerek seyirci sayısı.

Ev sahibi maça kullandığı şutları kaçırarak başladı. Bornova'da ise Torin Francis etkili başladı ve ilk 5 dakika 11-3 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. İlk çeyrekte skor anlamında Torin Francis'e Michael Roll da katıldı, Renault'da ise Jonathan Gibson öne çıkan isim oldu ve toparlanan ev sahibi ilk çeyreği 19-18 önde kapadı.

İkinci çeyrekte Jonathan Gibson kaldığı yerden devam etti, ayrıca kenardan gelen Kerem Özkan da takıma hareketlilik getirdi. İlk çeyreğe nazaran Torin Francis durgun, Bornova takımında sahneyi Murat Kaya aldı. İlk yarıda göze çarpan ilk şey Renault'nun hücumu iki oyuncu üzerine yıkmış görünmesi. Tay Waller ve Jonathan Gibson'a topu veren geri alamıyor (hücum ribaundu kovalamazsa tabii). Bornova Belediyesi'nde ise görüntü tam tersi. İlk yarıda en etkili isimleri Torin Francis, fakat müthiş bir skor dağılımı ve takım oyunu mevcut. Buna rağmen devreye 40-35 önde gitti ev sahibi ekip.

Üçüncü çeyrekte Jonathan Gibson'ın açtığı defterden Tay Waller devam etti. Bu periyot başında Renault'nun yaptığı etkili savunma da gözle görülür derecede iyiydi. İkinci yarı uzun bir süre iki takım da dört kısa oynadı ve maç bir basketbol müsabakasından masa tenisi müsabakasına evrimleşti. Dört kısayla beraber İzmir ekibi 1-2-1-1 tam saha baskıya döndü ve Renault'yu durdurdular. Çeyrek skoru 53-50.

Son periyotta mücadele düzeyi iki gömlek arttı. Her zaman olduğu gibi iki Amerikalı guardının eline bakan Renault yavaş tempo bocalamaya başlarken, Bornova takım oyunuyla maçı ortaya getirdi. 1:30 kala uzun süre sonra tekrar öne geçtiler ve ilk çeyrek haricinde suskun olan Michael Roll'un bulduğu üçlükle farkı bir anda dörde çıkardılar. Sonrasındaki ev sahibi çırpınışı yeterli olmazken skoru faul atışları belirledi.

Bornova Belediye evine 68-76 galip dönerken galibiyette tek bir mimar göstermek yanlış olur. Fakat sadece istatiki olarak belirtmek gerek ki; Torin Francis 16 sayı ile maçın yıldızı. Batan gemi Renault'da ise birinci ve ikinci kaptan olarak dikkat çeken Jonathan Gibson 20, Tay Waller 19 sayı kaydetti.

Oyak Renault (68): Charles Garcia 8 (2 ribaund), Alper Özcan, Ufuk Kaçar 3 (2 ribaund- 1 asist), Nedim Dal, Tufan Önen 6 (5 ribaund), Jonathan Gibson 20 (5 ribaund- 4 asist), Tay Waller 19 (6 ribaund- 3 asist), Kerem Özkan 2 (2 ribaund- 1 asist), Umut Yenice 10 (3 ribaund)

Bornova Belediyesi (76): Serdar Yavuz 6 (3 ribaund- 1 asist), Umutcan Özyıldırım 2 (2 ribaund), Murat Kaya 8 (1 ribaund- 3 asist), Torin Francis 16 (12 ribaund- 4 asist), Ümit Sonkol 10 (6 ribaund- 1 asist), Michael Roll 13 (2 ribaund- 2 asist), Tyler Smith 13 (9 ribaund- 7 asist), Soner Şentürk 8 (1 ribaund- 1 asist)

4 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

Bornovada bence tyler smith 13-9-7lik performansı ile maçı domine etmiş durumda. Açıkçası benim için süpriz oldu üstüste 2 galibiyet. Geçen seneye göre Shipp ve Brown'u yerlilerden de Yalçını kaybetmesine rağmen Aclan hoca gene sistemini oturtmuş. Lige en çok renk katan takımlardan birisi olacak bu sene de Bornova

kenz dedi ki...

Son 3 dakikaya 5 sayılık avantajla girmesine rağmen nefesi yetmedi oyak'ın.

fuat dedi ki...

özcan yüksel'in yorumuna katılıyorum. azıcık daha sıksa triple double yapacakmış tyler smith. ilk hafta da 22 sayı, 11 ribaunt, 5 asist yapmıştı. ligin mvp adayıdır gözümde...

GirlsOfTheBasketball dedi ki...

Bornova geçen yılki oyuncusu Tomas Nagys ile yeniden anlaştı. Bu sezon Torin Francis ile 5 numaralı pozisyonda iyi işler çıkaracaklarını düşünüyorum.