14 Ekim 2010 Perşembe

Perasovic ve Spahija'nın Maç Sonu Görüşleri

26.'sı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müthiş bir maçın sonunda 9. kez müzesine götürmeyi başaran Efes Pilsen ve bir ara farkı 16 sayıya kadar çıkartsa da rakibine son 1 buçuk dakikada geçilen F.Bahçe Ülker koçları bu önemli maç sonunda düzenledikleri basın toplantılarında şunları söylediler:

Velimir Perasovic (Efes Pilsen): İstediğimiz gibi başlayamadık ve bunun sonucunda da fark 16 sayıya kadar çıktı. Maçın büyük bir bölümünde rakibimizi yakalamak için mücadele ettik. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Ama böyle takımlara karşı her zaman 16 sayı geriden gelerek maç kazanamazsınız. Biz kazanmayı ve kupayı çok istiyorduk. Fenerbahçe Ülker gibi pota altında güçlü bir takıma karşı 16 hücum ribaundu aldık. Gerçekten de sert bir oyun ortaya koyduk. Belirli bölümlerde taktik değiştirerek kazanmayı bildik.

Neven Spahija (F.Bahçe Ülker): Basketbolun her zaman 39 dakika değil 40 dakika olduğunu bilip ona göre konsantre olmalıyız. Gaziantep’ten önce üç kez antrenman yapabildik. Rakibimize bugün 16 hücum ribaundu verdik. Bu benim için gerçek anlamda kabul edilemez bir durum. Şimdi salonumuza geri döneceğiz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Henüz Yorum Yapılmamış