9 Ekim 2010 Cumartesi

Pınar KSK: 81 - Antalya BŞB: 74 (KSK Son Çeyrekte)

Hazırlık döneminde oynadığı hazırlık maçlarını ve 2 Avrupa maçının hepsini kazanan formda Pınar Karşıyaka, Antalya BŞB karşısında ikinci ve üçüncü çeyreği oldukça kötü oynayıp 10 küsür sayı geriye düştüğü maçı son çeyrekte döndürüp kupaya galibiyetle başladı.

Oyuna oldukça hızlı giren Pınar Karşıyaka, sahada bariz bir organizasyon farkı ortaya koyup farkı açmaya başladı. İçeride Jovo ve Furkan'ın iyi anlaşması ciddi bir tahribat yarattı Antalya için. Bu sırada Antalya BŞB'de Wayne Chism sakatlandı ve kenara geldi. İlk çeyreği 1/8 ile üçlük atmasına rağmen 20-10 önde kapattı Pınar Karşıyaka. Bir de üçlükleri soksalar ne olurdu diye düşündük ister istemez. Ahmet Kandemir ikinci çeyrekte bir süredir sakat olan guard Devon Downey'i sürdü oyuna. Erdinç Balto ve Barış Hersek gibi gençleri de yanlarına sürdü. Ve maç bir anda terse döndü. Karşıyaka Holston'un kenara gelip Ahmet Erdoğan'ın dümene geçmesiyle bocalamaya başladı. Antalya Downey önderliğinde tempoyu hızlandırıp skor üretmeye başladı. 29-32'lik skorla ilk kez öne geçtikleri ikinci çeyrekte tam 31 sayı üretip devreyi 40-41 önde kapattı Antalya BŞB. Downey 10, Barış 7, Erdinç ise 5 sayı üreterek kenardan ciddi bir katkı verdiler. Christopher da yine 10 sayı üretti. KSK ilk çeyrekte üçlükleri sokamadığı halde 10 sayı farkla öndeydi, bu çeyrekte ise Eldridge'in elinden üst üste 3 üçlük buldular ama skorda geriye düştüler. Bu çeyrekteki savunma konsantrasyonları berbata yakındı.

İkinci yarının başlamasıyla farkın 10 sayıya fırlaması bir oldu Antalya BŞB lehine. Downey ve Christopher'a hızlı hücumlarda Muratcan da eklenince maçın o ilk çeyrekteki yeşil-kırmızı rüzgarı bir anda mavi-beyaz'a döndü. Savunmada 1-3-1 alan savunmasından ummadığı kadar ekmek yiyen güney ekibi, rakibi üçlükleri sokamadıkça oyunu daha da istediği hale soktu. Downey muazzam oynadı diyebilirim, eğer Chism'in sakatlığı ciddi değilse ve o Downey de böyle oynamaya devam ederse, yeni transfer Prince hiç oynamadan geri gönderilebilir. Zaten sözleşmesi 2 aylık. Çeyrek sonunda KSK savunmada sertleşmeyi akıl etti ve farkı 3 sayıya indirip son çeyreğe 60-63'lük skorla umutlu bir şekilde girdiler. Son çeyrek çok kısır geçti ilk 7 dakika itibariyle. KSK dış şutlarda başarı sağlama avantajıyla öne geçip son 3 dakikaya 72-71 önde girdi, Erdinç Balto'nun üçlüğü Antalya ekibini yeniden öne taşıdıysa da, önce Ahmet sonra da Alper'in elinden gelen iki önemli üçlük maçı Karşıyaka'ya getirdi. Sonraki hücumda faul bekleyen Ahmet Kandemir'in aldığı teknik faul ise aradaki farkın açılmasını sağladı. Eski KSK'linin Antalya'ya döndürdüğü maçı, iki eski Renault'lu Karşıyaka'ya getirdi. (81-74).

Pınar Karşıyaka (81): Osiris Eldridge 27 (7 ribaunt), Omar Sneed 7 (3 ribaunt - 3 asist), Birkan Batuk 7 (3 ribaunt), Jovo Stanojevic 7 (9 ribaunt- 5 asist), Reha Öz (1 ribaunt – 1 asist), David Holston 9 (3 ribaunt), Ahmet Ali Erdoğan 4 (3 ribaunt - 1 asist), Furkan Aldemir 14 (16 ribaunt), Alper Saruhan 6 (3 ribaunt - 1 asist)

Antalya BŞB (74): Wayne Chism (1 ribaunt - 1 asist), Muratcan Güler 11 (7 ribaunt – 4 asist), Patrick Christopher 23 (3 ribaunt - 2 asist), Hadi Doğan, Gökper Gen 2, Erdinç Balto 8 (4 ribaunt), Barış Hersek 11 (7 ribaunt), Devan Downey 15 (2 ribaunt, 3 asist), Polat Kocaoğlu 4 (1 ribaunt)

9 Yorum Yapılmış:

Ahmet Karadag dedi ki...

Cok güzel mac oldu... Iki takimin da yabancilari cok iyidi. Yerlilerden genc Erdinc Balto gözüme batti... Bu sene lig güzel gececek gibi... :)

nonstop dedi ki...

gene bir hakan demir klasiği izledik. adam daha 8. dakikada maçı kazandığını düşünüp ilk 5'in 4'ünü aldı kenara. geçen sene mersin maçını kendi elleriyle veren hakan demir bu maçıda veriyordu az kalsın. hazır ritim yakalamışken vur geç işte ne diye sahadaki beşi değiştirip ritmi bozuyorsun.

exclusivefor80 dedi ki...

12 oldu:))13 ü efes bozucak mı acaba..muhteşemdi karşıyaka lılar ordulular ksk formalı cocuklar..destek için teşekkürleri hakettiler.takım bile şaşırmıştır orada taraftarı karşısında görünce..hollanda da 20 kişilik taraftar varmış.oyuncular şok geçirmiş...ksk klasik oyunu bu yıl değişti..9 oyuncu ile oynamaya yıllar sonra tabiki alışamadık daha..ritim elimizden kacıyor..

Miksiyon dedi ki...

osiris açılmaya başladı son maçlarda çok katkı veriyor 27 sayı 7 ribaund savunmasıda iyi bu formu devam ederse ver elini eurolig takımları kimse beğenmedi bu oyuncuyu ama(salsa da dahil:) sinsice geliyor.. Jovo yine 5 asist yapmış furkan 16 ribaund(jovo şıçrayamadığı için onunkileride alıyor:).. Reha katkı verememiş işin ilginç yanı.. Hakan demir büyük oynuyor bence ilk 5 le 30-35 dakika oynayabilir ama rotasyonu oturtmaya çalışıyor doğrusuda bu artık geçti 5-6 oyuncuyla oynama devri oyun hızlandı sahada son dakikalara dinç girebilmek için rotasyon şart biraz zaman isteyecek bakmayın 12de 12 yapıldığına hepsi zayıf takımlar kadrosu daha iyi bir takıma karşı daha izlemedik ksk mizi

kenz dedi ki...

12 sayı geriye düşmesine rağmen 13 sayı öne geçti Antalya ama yetmedi.

Eldridge sahanın yıldızıydı.Furkan'ın 16 ribauntu ve Erdinç Balto'nun performansı dikkat çekiciydi.

kskserdar dedi ki...

12'de 12 değil, 13'te 13 oldu... 3 hazırlık turnuvasında 3'er takım, 1 ncaa takımı, 2 kez leiden, 1 de antalya bşb... 13 yapar :) darısı pazar günü 14'te 14'e, ama rakip bu sefer çok güçlü...

dilemma dedi ki...

holston+elridge=0 asist 18 üçlük denemesi furkan'a hücumda hiç top gelmiyor.bu şekilde amerikalılar kariyer yapar gençler olduğu yerde sayar.

Miksiyon dedi ki...

GÜNEY kıbrıs takımı varmıs bizim grupta yuroçelınçta saha kapanmasa bari

Alphan Aksoylar dedi ki...

Antalya'da 4 oyuncu çift haneli skor üretirkeni Karşıyaka'da Furkan double double yaptı, sadece 2 oyuncu çift haneli skor üretirken, Osiris ve Furkan'ın sayıları toplamı (41) Karşıyaka'nın skorunun yarıdan fazlasına ulaştı, Furkan, Jovo ve Osiris'in ribauntlarının toplamı ise (32) Antalya'nın toplam ribaunt sayısını (29) aştı. Yarınki Efes maçımız çok zevkli geçecek eminim...