29 Ekim 2010 Cuma

Rüyaydı Gerçek Oldu: Allen Iverson

Gelmez dedik, hadi canım dedik, yok artık dedik.. Ama geldi. Hem Şeref Yalçın hem de yabancı kaynaklardan alınan müjdelerin ortak noktası: Iverson Cuma günü, tam da 29 Ekim'de New York'ta sözleşmeyi imzalayacak. Şaka gibi. Iverson artık Beko Basketbol Ligi'nde. Şu noktada söylenebilecek tek bir şey var, o da: 'TADINI ÇIKARTIN'.

Transferin getirilerini götürülerini, kontratta hangi maddeler olduğunu, sportif başarı anlamında mantıklı bir hamle olup olmadığını, Beşiktaş kulübünde yıllardır yaşanan sıkıntıları vs. bolca yazar konuşuruz zamanı gelince. Ama şimdi tadını çıkartmaya bakın. Ben öyle yapacağım çünkü.

Beşiktaş Cola Turka kadrosundaki oyuncuları düşünsenize bir, ya da teknik heyeti. Allen Iverson ile takım arkadaşı olacaklar, onla eğer bir sıkıntı çıkmaz ise 2 sezon geçirecekler. Aynı şekilde koç, yardımcı koç, menajer, hatta masör için bile büyük bir gurur. Kariyerleri adına, kendi hisleri adına, büyük bir nokta, büyük bir detay. Sadece Beşiktaş'la da sınırlı olmaz bu. Diğer takımlardaki oyuncular için de aynı şey geçerli. Atıyorum X takımının bir oyuncusu olsam, Allen Iverson'ı savunacak (ya da savunamayacak) olmaktan, onla eşleşmekten duyabileceğim hazzı düşünebiliyor musunuz? Uzun oyuncu bile olsam sık sık show-up'a giderdim ki yandaki fotoğrafçıların yakaladığı bir iki fotoda onla yan yana görünebileyim. Diyorum ya işte, tadını çıkartmaya bakın, diğer detayları zaten bolca konuşuruz. Şimdilik bu şovun tadını çıkartmak lazım. Türk Basketbol Tarihi'nin uzak ara en büyük transferi Allen Iverson. Hoş geldin ligimize.

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Düzeltelim, Türk Spor Tarihinin en büyük transferi! Tebrikler Beşiktaş.

sonvagon.blogspot.com

Selda dedi ki...

yıldırım demiroren BJK yi gurur yaptı butun servetını besıktas ugruna bıtırecek

cnd dedi ki...

Tabiki çok güzel bir transfer, onu seyretmek güzel olucak. ama yinede biraz fazla abartılıyor bence Scottie Pippen'da Finlandiya ve İsveç Liglerinde top oynadı, azda olsa, bu ligleri bileniniz duyanınız var mı?

proffesyonel hayatta oluyo bu gibi şeyler abartmamak lazım..

basketçi dedi ki...

ıverson bizi diskoya götür

ozan_kartal dedi ki...

pippen'ın finlandiya'da isveç'te oynamasıyla bu aynı şey değil ikisini net bir şekilde ayırmak lazım. pippen'ın kontratları çok kısa süreliydi ve basketbola ilgiyi çekmeye yönelikti..

dilemma dedi ki...

koskoca iverson geliyor umarım yine gazetelerde takımın masörü iversona müslüm baba dinletti tarzı haberler görmeyiz yoksa adam teofilo gibi kaçmaya kalkar aman dikkat yapma volkan yapma.

mkopaw dedi ki...

bence türk değil avrupa basketbol tarihinin en önemli transferi

Sarıkaya dedi ki...

Virginia'da doğdu..
Beşiktaşlı oldu!
Helal olsun sana..
Allen Iverson, Allen Iverson!..

Bizim ailede de bi' tane Eren Iverson var. uzun süre "O'lum Amerikalılar Murat Murathanoğlu gibi ağızlarını yayarak konuşur! O yüzden Eren'e Erın derler! adaşsınız! diye az doldurmamıştık çocuğu..

Kapkankağan dedi ki...

Bence çok abartılıyor. Türk spor tarihin en önemli transferi felan asla değil. Yaşı geçmiş işi bitmiş oyuncuyu getirmek nasıl olurda Türk spor tarihinin en büyük transferi oluyor. iverson basketbol olarak çok bişey katmayacaktır takıma bu çok net. Yalnız hava ve heyacan katacağı kesin.

Cakivu dedi ki...

basketbola renk getirecektir, euroleague de olsa daha fazla etki yapabilirdi ama yinede onu türkiye liginde ve eurocup da görmek de çok zevkli olacak, seyirci oranlarının artmasını sağlayacaktır. Iverson yaşlanmış olsada bir yıldızdır. Beşiktaş cola turkaya ve basketbolumuza hayırlı olsun...

aytunc dedi ki...

Türk spor tarihinin en büyük transferi tartışmasız Diana Taurasi dir.

onur dedi ki...

1) Türk spor tarihinin en büyük transferi Naim Süleymanoğlu'nun devşirilmesidir.

2)AI coşturur; basketbolsevere de parasını vs. düşünmek değil koşa koşa gidip seyretmek düşer. Gerisini "çekemeyenler" konuşsun!

fdlmania dedi ki...

Biri Diana Taurasi demiş biri Naim,ne adamlar varya..Akşam akşam güldürdünüz beni..

stockton dedi ki...

2001 NBA finali.Üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim ve finaller beniim final haftama denk geldi.Tam bir Lakers ve Kobe hayranıyım.Aynı derecede Iverson hastesı bir arkadaşımla birlikte maça kadar ders çalışıp maçı izleyip uykusuz bir şekilde kaç finale girdim kimbilir:)Finallerimizdnden önce geliyordu o final maçları(Kobe-Iverson duellosu):)
Transfer kesinleşir kesinleşmez o günleri andık arkadaşımla beraber(Bu arada fanatik beşiktaşlıdır)Rüyada gibi resmen.
Kim bilir kaç tane benzer hikaye vardır daha:)
Bir Fenerbahçeli olarak tebrik ediyorum beşiktaş ı)