22 Ekim 2010 Cuma

Spahija İle İlgili Şok İddia

Bugün sevgili Can İşbakan'ın Hırvat basınında denk gelip Twitter üzerinden haberdar ettiği olay hakikatten çok ilginç. F.Bahçe Ülker koçu Neven Spahija ile ilgili haberde koçun savaş sırasında tutuklulara işkence ettiği iddiası yer alıyor. Hırvat basınındaki haber şurada, Hırvatça bilenler kaçırılabilecek detayları yakalasınlar, şimdilik Can İşbakan'ın Basket Dergisi sitesi için derlediği haberin içeriğini kullanalım:

Hırvatistan’da yayım yapan Novi List gazetesinin haberine göre Fenerbahçe Ülker’in coachu Neven Spahija’nın, savaş suçu işlediği iddiasıyla ifadesi alındı.

Gazetede bugün yayımlanan haberde, Spahija’nın, Hırvatistan’da Sibenik’te bulunan Kulin Askeri Hapishanesi’nde 1992-93 yılları arasında tutuklu bulunan Sırplara karşı insanlık suçu işlediği iddia edildi. İç savaş sırasında askeri güvenlik güçlerinin mensubu olduğu ifade edilen Spahija’nın sözkonusu hapishanede işkence yaptığı yazıldı.


Bu konuyu inceleyen savcının Spahija’nın ifadesine başvurduğu belirtilirken Hırvat coachun olayla ilgisi olmadığını söylediği vurgulandı. Ancak savcıların elinde görgü tanıklarının ifadeleri olduğu ve Spahija’ya karşı dava açılacağı haberde yer aldı.

15 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

Vay anam vay neler dönmüş serat yaaaav

dilemma dedi ki...

hiçbişi olmaz aziz baba var arkasında

Ulkerspor dedi ki...

Bu zihniyetin ne farkı Sırpların Çetnikinden her iki zihniyet de mazlum Boşnakları katletmedi mi? Yeryüzün gelmiş geçmiş en büyük soykırımlardan birini işlemediler mi? Yazık yazık Ülker'in paralarını kimlere saçıyorlar? Demekki bu herif Emir Preldziç ve Mirsad'a boşuna cephe almamış (taraftar gözüyle dışarıdan öyle algılanıyor).

Adsız dedi ki...

cibona maçından önce manidar ,

Cemal dedi ki...

Yine Fenerbahçe aleyhine haber olunca Kuran'da yazıyormuş gibi kesin doğruymuş gibi inananlar hortlayıvermiş :).
Bir lafım da salsaya Lavrinovic olayı olsun (konu dışı ama diyip taşları döküvermiştin ortaya) emir olayı olsun bu olay olsun acaba çok mu bizimle uğraşıyorsun yoksa tesadüf müydü . Banvit maçında dört yabancılı 5le çıkan Fenerbahçe Ülker sözünü başka klüplerin oynattığı devşirmeli oyuncular için de yazacakmısın ya da ben söylemeseydim yazacakmıydın merak ediyorum .

Ahmet Karadag dedi ki...

ya durun arkadaslar... hepsi bir hirvat intenet sitesinde cikan bir haberden ibaret. Yargisiz infaza "hayir" diyorum. Somut birsey duymadan adamin savas suclusu ilan edilmesini dogru bulmuyorum. Umarim iddialar dogru degildir. FBÜ onunla ve özellikle Aydin Hoca'nin katkisiyla iyi bir ivme yakaladi.

Ahmet Karadag dedi ki...

Fenerli Salsa, Fener düsmani olarak görülüyorsa... ne Isa'ya ne Musa'ya diyorum ... ;)

Cakivu dedi ki...

zamanında hatırlar mısınız bilmem de savic ve drobnjak, belgrad nato tarafından (daha doğrusu abd) bombalandığında, maçlara kendi kendilerine siyah bantla çıkmışlardı, gurovic de ki çetnik dövmesi filan tam denk örnekler değil belki ama fenerbahçenin yeni koçunuda hırvatların alakasız bir gazetesindeki bir haberle değerlendirmemek gerekir ya da ahmet karadağın dediği gibi yargısız infaz yapılmamalı...

öyleki bu adam kaç senedir avrupada çalışmış sırf hırvat değil ispanyada da başarılı olmuş üst düzey hoca, şimdi fenerin başına gelince mi çıktı sırplara işkence yaptığı?? geçen gazeteler yazmıştı högh ölüm döşeğinde fenerden vefasızlık gibi adamın sıkıntısı var ama yatak döşek değil hatta pazar günü derbide olacak son arda olaylarını ve diğer sayısız örneği de düşünce gerçekten çok düzeysiz ve sığ bir medya algımız olduğunu düşünüyorum toplum ya da toplumun çoğunluğu neyse medyada onun şeklini alıyor, yazık...

@ülkerspor

seni ciddiye alan sadece benim heralde ama iyi ya da kötü bir takım koçuna sen herif deme cüretini nereden alıyorsun? ülkerin paralarını kime saçıyorlar demişsin ülker, fenerbahçe klübünün futbol ve basketbolda (erkek basketbolda isim/reklam) reklam sponsorudur, fenerbahçenin bütçesinin büyük bölümünü o karşılar ama harcamalar klübe yani fenerbahçeye aittir bu dünyanın her yerinde böyledir regal barcelona nın regali gidip barca yönetimine lakovice bu kadar para vermeyin yaşlandı adam demez mesela diyemez, eğer ülkerin parasının derdine bu kadar düştüysen bir kumbara hesabı aç, al baraka türk den kısa zamanda karşılarsın ülker grubunun zararlarını...

Özcan Yüksel dedi ki...

Salsa ile alakası yok salsa haberi servis etmiş ancak basket dergisinde fener düşmanlığı aşikar derecede var. Nedenini bilemeyeceğim.

Bu genellemenin ardından bir Fenerli olarak bir basketsever olarak elbette inşallah doğru iddialar değildir diyorum. Ancak doğru olma ihtimaline karşı da cani ruhlu biriyle devam etmemiz beklenemez.

giray15 dedi ki...

Gereksiz

giray15 dedi ki...

Bu gereksiz ve doğruluğu kesin olmayan haberi siteye taşımasını Salsa'ya yakıştıramadım.

alper dedi ki...

gerekli gerekli. amaç tıklanma sayısını artırmaksa sonuç ortada :)

murat dedi ki...

Ülkerspor sen nasıl bir adamsın ya...Bu adam madem neden bu kadar zamandır Avrupada çalışıyor...Ne mirsadı ne Emiri Allah aşkına sen bence sus da kendıne bak...Ülker bizim üstumuzden ne kadar kazanıyor bunu yazsana...

alper dedi ki...

Ülker bey tahrik etmek icin yazıyor, siz de oyuna gelip yanıtlıyorsunuz. bence bırakın kendi kendine yazsın :)
ikinci muhterem vak'ası. sahi muhterem nerede, sesi soluğu çıkmıyor ?

78ers dedi ki...

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=21286