11 Ekim 2010 Pazartesi

Spahija'dan Samimi Açıklamalar

Sezon başında Fenerbahçe Ülkerle anlaşıp basketbol kariyerini ülkemizde sürdürmeye henüz başlayan Neven Spahija'dan Türkiye Kupası gurup maçları için bulundukları Gaziantep'ten önemli açıklamalar gelmiş. İlk iki günü rahat galibiyetlerle geçen Fenerbahçe Ülker takımının baş antrenörü, Fenerbahçe Ülker'in Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi'nde zaten doğal favori olduğunu, Avrupa'da başarılı olmak istediklerini söylemiş. Ben buraya Avrupa'da başarılı olmaya geldim mesajını veriyor temizce. Bunun yanında 11 yıldır baş antrenörlük yaptığını, bu baş antrenörlük kariyeri boyunca da neredeyse her sene Türk takımları ile karşılaştığını ve bu sayede Türk basketbolunu yakından tanıdığını ifade etmiş. Fenerbahçe Ülker'i çalıştırmak için farklı bir teklifi kabul etmediğini de söylemiş Hırvat koç, bunun sebebiniyse Fenerbahçe Ülker'in çalıştığı en büyük kulüplerden biri olmasıyla açıklamış. Bana göre Spahija'nın açıklamalarından en önemli kısım Aydın Örsle ilgili görüşlerinin bulunduğu kısım. Aydın Örs gibi bir antrenörle birlikte çalışmak fırsatı yakaladığı için çok mutlu olduğunu, ondan sadece genel menajer olarak faydalanmalarının yanlış olacağını, Aydın Örs'ün koç yönüyle de takıma katkı sağlamasını arzu ettiğini belirtmiş. Şahsen bu sözleriyle benim gönlümü kazanmayı başardı Spahija. Tarihte de defalarca kez görüldüğü gibi birlikten kuvvet doğuyor. Tepede iki tane kudretli isim bulunduğunda bu durum o kulübe, şirkete, organizasyona, devlete, kısacası insanın içerisinde olduğu her yapıya çok önemli katkı da sağlayabiliyor, çift başlılık neticesinde o yapının başını da yiyebiliyor. Bu açıklamalar Aydın Örs-Neven Spahija birlikteliğine ve ülkemizden bir ekibin Euroleauge'de Final 4 oynayabilitesine dair bir hayli ümitlendirdi beni. Spahija'nın açıklamalarının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

Aziz Yıldırım'ı geçen 3 yıl çok eleştirdim,Turgay Demirel-Mahmut Uslu ikilisinin Nisan 2007'de biraraya gelip kendisine kumpas kurup Tanjevic Benetton'a gitmesin diye FB Ülker'e '' kakalama'' operasyonuna seyirci kaldığı için,fakat hatadan dönmekte büyük erdemdir ve başkan bu erdemi gösterdi.Önce Mahmut Uslu'yu yönetimden gönderdi,Aydın Örs'ü organizasyonun başına geçirdi,hoca ve transferlerde istediği kişilerle çalışma ortamı yarattı ve ona kazık atan Demirel'i karşısına alıp '' Klüpler Birliği'' kurulması yönünde adımlar attı.Umarım bir süre sonra canı sıkılıp futbolda devamlı yaptığı gibi işlere el atmaz,zira Başkan'ın bizzat yönettiği futbol şubesinin ve geçen 3 seneki FB Ülker'in hali ortada,profesyonellere bıraktığı şubelerin başarıları da.

basketçi dedi ki...

kenarda acayip şov yapıyor
dünkü trabzon maçında fark 40 sayı olmuş
basit bir hatalı hakem kararına 40 saat ağladı
ama takımı 40 aslan gücüne ulaşmış, sahadaki fb ülker'i çok beğendim

78ers dedi ki...

@basketci

basit bir hakem hatası değil, çok acaip bir masa hatası olduğu için o kadar çok tepki gösterdi. 24 saniye süresi bitmişken ve top çemberin uzağından yakınından geçmemişken birden 24 saniye süresi başa alınınca ve 24 saniyelik o savunma eforu boşa gidince adamcağız da şok oldu doğal olarak.

basketçi dedi ki...

:))
masada oturan adamda hata yapma hakkına sahiptir
masada sinan sezer hocamız oturuyordu, masaya her geldiğinde açıklamada bulundu hatta ömer de biraz söylendi ama sinan hocayı dinleyince sustu
arada 40 sayı fark var,biraz tölereli olabilirdi
fb ülker savunmayı mükemmel yapınca maçın sadece 2. yarısında 4-5 tane 24 saniye olduğu gibi birde son saniyede sırf atmış olmak için potaya doğru savrulan şutlarda cabasıydı
bu kadar 24 saniye pozisyonunun içerisinde 1 hatada varsın olsun....