24 Ekim 2010 Pazar

Taştimur: Kişilere Değil Sisteme Bağlıyız

Bu sezon yükseldikleri 1. lig arenasında önce kupada çeyrek final vizesini kapan, sonra da lige 2'de 2 yaparak giren Olin Edirne'de koç Gökhan Taştimur durumdan oldukça memnun. 91-82 kazandıkları Türk Telekom maçının ardından Salsabasket'e konuşan Taştimur şunları söyledi:

'Normalde 82 sayı yenmiş bir maçtan sonra benim takımıma ceza idmanı yaptırma ihtimalim yüksektir. Ancak bugün çok zor ve el üstü şutları sokan rakibimize karşı Renaldas Seibutis'in de eksikliğinde savunmada yapılabilecek herşeyi yaptı oyuncularım. Ayrıca hücumda da hep en doğru şutu bularak hücum ettiler. Böyle bir performanstan sonra onlara kızabilecek tek bir şey bulamadım. Bugün Greg Stiemsma'nın sert ve kasti faul bile verilebilecek darbesiyle sakatlanan Renaldas Seibutis bizim için çok önemli. Özellikle de savunmadaki rolleri açısından. Ofans için de takımın çok değerli bir parçası elbette. Ancak bugün bir kez daha gördük ki; Bizim takımımız kişilere değil, sisteme bağlı bir takım. Bugün Renaldas yoktu skorda belki ama Vidas vardı, Seth vardı, Can vardı. Ve en önemlisi, eşsiz güzellikteki seyircimiz vardı. Çok önemli bir galibiyet aldık hep beraber. Biz takım olarak hedefimizi 'Gidebileceğimiz yere kadar gitmek' şeklinde belirledik. Ve bu yolda da ilerliyoruz. Şimdilik hasarımız yok. Temennimiz hep böyle gitmesi. Haftaya Bandırma'da çok önemli bir maça çıkacağız. Bu iki galibiyetin içinin boş olmadığını orada da göstermek niyetindeyiz. İnşallah başarırız.' Salsabasket özel.

1 Yorum Var:

Mental dedi ki...

Gökhan Hocanın Erdemir'de yapmaya çalıştığı oyun düzeni sanırım Olinde gerçekleşti.Kendisi takım kurgusunu çok güzel oturtup harika maçlar çıkartıyor. Bence şimdi de Edirne gibi bir şehirde altyapıyı oluşturup yeni gençler kazandırmalı yoksa bu gidişle kulüplerde ne para kalacak ne de gelecekte milli takıma oyuncu :(