1 Ekim 2010 Cuma

Telekom Yabancı Oyuncu Arayışında

Bu sezon öncesinde silbaştan kadro kuran ve şu günlerde bunun sancılarını fazlasıyla hisseden Türk Telekom'un radikal yabancı tercihleri oldukça dikkat çekiciydi. Oynanan hazırlık maçlarının ardından, Wesson ve Schaffartzik haricinde hepimiz için kapalı kutu olan bu üç oyuncunun takımdaki geleceği şu an için netlik kazanmış değil. Zira üç Amerikalıdan da istenen verim alınabilmiş değil, dahası bu yönde bir ışık da yok açıkçası. Ankara'da üç maçını izlediğim Telekom hakkındaki fikirlerimde belirtmiştim zaten bu minvaldeki düşüncelerimi. Bu üç isim arasından Marquis Gilstrap'ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Piyasanın son demlerinin yaşandığı şu günlerde Diamon Simpson'ın yerine de istenen özellikte bir oyuncu bulunabilirse şayet, Simpson'ın da bileti kesilecek. Bu üçlü içerisinde hazırlık maçlarının en hareketli ve istekli oyuncusu olarak dikkat çeken Larry Owens ise takımda kalacak gibi duruyor şu tabloda. Fakat onun da fark yaratacak, hücumda takımı sürükleyebilecek bir isim olmadığını söylemek lazım. Gencer Baytimur ile Faruk Akagün'ün anlaşmazlık yaşamasından sonra yardımcı koçun affedilerek takıma dönmesiyle biraz olsun durulan Telekom cephesinde, fırtına dinmiş değil henüz. Bakalım nasıl bir strateji izleyecekler bu aşamada. Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

€nEnGin dedi ki...

boştakilerden bir ilk 5:
Jaric
Becirovic
Giricek
Jasaitis
Vujcic

en iyi 6. adam: Alan Anderson

@canisbakan =)

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Jasaitis ve Vujcic bir anda sınıf atlatır ama Telekom'da bu adamlardan birini bile getirecek bir potansiyel göremiyorum...

arda dedi ki...

eee eski telekom takımlarını böyle ararlar:)))telekom eski telekom değil!!!orta derece bile bir takım değil.noldu kendilerine cok güveiyorlardı neden takviye yapma ihtiyacı duyuyorlar????bütceyi küçülttüler oyuncular ve fiyatlarıyla birlikte simdi neden bütceyi genişletiyorlar??

absenta dedi ki...

eski telekom takımı için harcanan 15 milyon dolarla ne yapıldı arda kardeş???.. bugün telekom için çamur atanlar arasında maalesef halen takımda kalmış yöneticiyim diye dolaşan asalaklar mevcut, hatta takımda ki oyuncuları bile yönlendirmeye çalışıyorlar.. bunların kim olduğunu yazacak kadar yüreğiniz varmı??..