4 Ekim 2010 Pazartesi

Tony Gaffney Türk Telekom'da

Kaynayan kazan kıvamındaki Türk Telekom'da yabancı oyuncuların değiştirilmesi yönündeki istekten bahsetmiştik daha önce. İlk adım Tony Gaffney ile geldi. ESPN'nin haberine göre geçtiğimiz yıl İsrail'de Galil Gilboa takımında forma giyen Amerikalı oyuncu 2. Avrupa deneyimini Ankara'da yaşayacak. Geçen yıl İsrail'de oynarken sakatlanan oyuncu ülkesine döndükten sonra Nisan ayında Boston Celtics ile sözleşme imzalamış. Bunun öncesinde de Los Angeles Lakers ile bir yaz kampı deneyimi mevcut. Şimdilik sıcağı sıcağına geçilecek bilgiler bunlar. Detaylandırılması gerektiğinde Cem devreye girecektir zaten. 1984 doğumlu ve 2.03 boyundaki oyuncunun takıma katılımıyla Ankara'dan ayrılacaklar da olacak haliyle. İşin o kısmı için beklemedeyiz şimdilik.

2 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

abi marquis gilstrap gibi oyuncuların profilinden çok daha yüksek bi yerde tabi ama telekom'da neler olduğunu kestirmeye çalışıyorum.. sizin kadar yakın değilim malum..

şu bitirme tezini biraz düzene soktuktan sonra lig başlamadan michael roll profili yazmak var aklımda, ucuna tony gaffney'yi de ekleyebiliriz ;)

telekom'da iyi savunmacı olmasıyla ön plana çıkan uzun ne zamandır görmüyorduk, şimdilik bu açıdan sevindiğimi söylemekle yetineyim..

daha önce kendisine hem lakers, hem de geçen seneki ciddi sakatlığından sonra bu yaz celtics güvendi ve kamp kadrosuna dahil edildi.. 15. oyuncu olmak için von wafer ve oliver lafayette ile kapışıyordu, geçen gün bu şansı da kaybetti ama böylesine büyük ölçekli takımların kendisine güvenmesi önemli..

barank dedi ki...

Hahaha hala inanmıyorum liseyi amerikada okudum, gaffney'i lise takımından biliyorum.. defansif yonu cok iyidir. hayırlı olsun