25 Ekim 2010 Pazartesi

Trabzonlu Basketbolseverler Tepkili

Beko Basketbol Ligi'nde iç sahada ilk maçına çıkan ve sahadan galibiyetle ayrılmayı başaran Medical Park Trabzonspor'da maça giden taraftarlar biraz tepkili. Sebepler şöyle:

- Biletlerin maçtan 1 saat önce satışa sunulması.
- Binbir zorlukla bilet alan ve yine binbir zorlukla salona girenlerin içeride oturacak yer bulamaması. Hatta kimilerinin girememesi.
- Salonun en güzel yerine 'Burası kombinelilerin' diyen görevliler tarafından kimsenin alınmaması.
- O bölüme maçın başlamasına 5 dakika kala Farozlu taraftarlardan oluşan bir grubun alınıp oturtulması. Ve bu kişilerin bilete para vermemesi.

Forumlarda konuşulanlar bunlar, şikayetlerini bana da mail yoluyla ulaştırdıkları ve hiç de azımsanmayacak sayıda oldukları için yazmak gerekir diye düşündüm. Zira daha ilk maçtan, sonraki maçlar için tövbe edenler var aralarında. İlgililer gerekeni yapacaklardır diye umuyorum.

9 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

maçlara bu kadar yoğun ilgi varsa yöneticilerin medeni şekilde düşünüp
koltuk numarasına göre bilet satmaları gerekir
gerçek basketbolseverleri küsütürüp bırakın basketbolu sporla dahi uzaktan yakından alakası olmayan amigoluğu kulüpten sebeplenme olarak gören zihniyeti salona doldurmanın alemi yok
trabzon bu işi en güzel şekilde çözecektir

bigben dedi ki...

"Trabzon, Beko'ya renk katar", "Sıkı bir deplasman olur", "Anadolu'ya basketbol sevgisi yayalım"... vs.

Buna benzer birçok yorum senelerce yapıldı. Trabzonspor da iki yıl önce yaptığı yatırımla gereken adımı attı. Ve artık ligde Trabzonspor da var.

Boş salonlara oynanan ligimizin Trabzon da ilgi göreceği kesin. Hatta Pelitli'deki salonun kapasitesini az bulanlar bile var. Futbolun gölgesinde kalmasına rağmen bu kentin özgüven göstergesi; spor sevgisinin işareti.

Lakin bu hafta çocuğuyla gelip salona giremeyenler mi dersiniz, içeri girip oturduğu koltuktan kaldırılanlar mı... Yönetim tarafından biletler verilen taraftar grubu da cabası!

İşte, bunlar olmayacaktı. Üniversiteli gençler, aileler, samimi taraftarlar o salonu rahatlıkla doldururdu. Yani biletlerin satılamama sıkıntısı yoktu. Bu maçlar şehre alternatif sunmalıydı.

Sırf kazanmak uğruna, "çayırda buldum seni-eller vermem seni" eşliğinde koltukta zıplayan taraftarlara gerek yoktu.

Yönetim yanlış yapmaktadır. Bu takım zamanla iyi işler yapabilir. Kazanır kaybeder, çok da önemli değil. Dileğim, futbol stadyumlarından sonra salonların da gruplara peşkeş çekilmemesidir.

Bizler o salonlarda bir-iki kişi maç seyrederken, antrenman yaparken ne o yöneticiler vardı ne de taraftar grupları. Aynısı İstanbul için de geçerli... Euroleague maçlarını 100 kişiye oynayan takımlarımız oldu. Bir de bayanlar cumhurbaşkanlığı kupası maçına gelen binler? Sahaya su şişesi atan binler yerine keşke samimi 80 kişi gelse...

Saygılarımla

muratdinc dedi ki...

Sorunlardan bir tanesi de sudur bahsi gecen gruba yonetim tarafindan bedava bilet verilmektedir.Eee bu da haliyle bilet alabilmek icin bir saat onceden kuyruga giren gercek basketbolseverlerin zoruna gitmektedir.

Bir de bu beyfendiler krallar gibi macin baslamasina 5 dakika kala iceri giriyorlar.

Tek yaptiklari seyse koltuklarin ustune cikip diger seyircilerin maci saglikli bir sekilde izlemesini engellemek.

Karsi da cikamazsiniz bu gruba cunku hemen celallenirler, dovmeye falan kalkarlar.

Ilerde yonetim bedava bilet vermeye devam ederse olacaklari simdiden soyluyorum, bu sefer bu adamlar ellerindeki biletleri de satar ver burdan kendilerine rant saglarlar.

Yonetime ve baskana sesleniyorum bu gibi adamlari salonlardan uzak tutun.

DENEME dedi ki...

Bedava bilet olayı gerçekten saatli bir bomba gibidir. Bu Yönetimin TS taraftarına güvenmediğini garantici davranmak istediğini gösteriyor. Hepsinden önemlisi büyük bir adaletsizlik. Bu ayıp temizlenmeli ve hemen bir özürile birlikte tekrarlanmayacağı konusunda bir garanti açıklaması yapılmalı. Acilen!

basketçi dedi ki...

ankara da telekom maçlarında yaşanan rezil rüsva ankaragücü görüntüsü trabzon da olmasın
telekom'un 1/2 akıllı yöneticileri bir halt yaptıklarını sanıyorlar trabzon onlardan daha medeni olsun bu işin önlemini alsın

Utku61 dedi ki...

Önceki dönem Yönetim Kurulu üyelerinden bazıları Basın Duyuruları yapardı 2.lige maçlara herkesi davet ederlerdi. Bu sezon ilk iç saha maçında mevcut yönetim kurulundan hiç bu yönde bir duyuru olmadı.(ya da ben duymadım)Arkadaşların dedikleri gibi dışarda yüzlerce basketbol izleyicisi dışarda kaldı.Adamlar parası neyse verelim bilet alalım diye feryat ediyorlardı. Vallahi yazık bumerang misali o maça soktukları gruplar umarım bir gün basketbol yönetiminin kafasını çok güzel sıkıntıya sokar. Kimsenin bedduasını almayacaksın tutar. O maçlara giremeyenlerde bedduasını etmiştir bu yönetime ve en kısa sürede karşılığını göreceklerdir. Önümüzdeki iç saha maçı G.Saray ile ve olacakları düşünemiyorum. Maça gitmeyi de düşünmüyorum.

Destek verdiğimiz Saner Ayar ve yeni Medical Park destekli yöneticilerine de başarılar dileyemiyorum!

Ayrıca bu konuda kendi kulübümüzü de olsa şikayet edeceğimiz merci TBF midir? Bir sonuç çıkar mı?

Ulkerspor dedi ki...

Biz Trabzonsporlu olduğumuzda takımımız şartsız, koşulsuz severiz. İstanbul takımlarının futbol oligarşisine nasıl Anadolu'dan başkaldırıp defalarca şampiyon olduysak bunu basketbolda'da gerçekleştirebilecek organizasyon ve seyirci potansiyeline fazlasıyla sahibiz. İlk başlarda olur böyle şeyler. Maçın başından sonuna 1-2 hafta sonraki futbol maçı için rakip takıma koro halinde küfür eden basketbol taraftarları (!!!) da gördük. Ben çok yakın zamanda bu kötü şablonun düzelmesini umut ediyorum ve de bekliyorum.

Dostlukla

ali dedi ki...

ts nın yenı salonu ne zman bıtyor unıversıte oyunlarımı karedenız oyunlarımı ne ıcın bır salon yapıyordu 7500 kıslık o ne zman bıtyor

Utku61 dedi ki...

Ocak ayı gibi normalde bitmesi gerekiyor. Ama yapımcı firma işi yavaşlatır 2 ay geciktirirse şaşırmam.

Çatısı falan kapandı en son. İçi ve ince işçiliği kalmılştır.