10 Ekim 2010 Pazar

Türk Telekom: 79 - Oyak Renault: 72 (Becirovic Dokunuşu)

Maça 3 yeni yabancı oyuncusunu ilk beşe koyarak başlayan Telekom'da Fatih Solak ve Uğur Can Öğüt de ilk beşin diğer parçalarıydı. Kalabalık kadroda 12 kişilik maç kadrosuna giremeyenler Rasim Başak ve Ümit Türkoğlu maçı tribünden takip ettiler. Greg Stiemsma'nın eski takımı Renault karşısında oldukça hareketli başlayıp daha 5 dakikada 6 sayı - 5 ribaund rakamlarına ulaşması dikkat çekiciydi kuşkusuz. İlk çeyreği 11-8 önde geçen başkent ekibinde, koç Faruk Akagün'ün rotasyonu başları döndürdü. Giren çıkan hiç bitmedi Telekom'da. Acayip bir şekilde Fatih Solak ile eşleşince affetmeyip üst üste 5 sayı üreten Tufan Önen skora iki kez denge getirdi, sonrasında Garcia maçtaki ilk sayılarını atarak Renault'yu maçta ilk kez öne taşıdıysa da karşılıklı faul atışları neticesinde ilk yarı skoru 27-27 şeklinde oluştu. Stiemsma 8 sayı - 8 ribaund ile daha ilk yarıdan double-double kapısını tıklarken, Renault'nun en önemli skoreri Tay Waller devre sonunda faulleri üçlemişti. Kenardan gelip ciddi katkı veren Orhan Hacıyeva'yı da atlamayalım.

İkinci yarıya Tufan ve üç Amerikalısının elinden bulduğu tam 5 üçlükle giren Renault, üçüncü çeyrek sonunda farkı 5 sayıya kadar çıkarttı (43-48). Karşılıklı sayılardan sonra 45-50'ye selam eden skoru, Telekom'un yakaladığı rüzgar 60-55'e döndürüp maçı başkent ekibine yaklaştırdı. Ama Renault'nun söyleyecek son bir sözü daha vardı. Önce Kerem Özkan, sonra da Tay Waller iki kritik üçlük gönderip Renault'yu yeniden öne taşıdı. Ufuk Kaçar önce top kaybı yapıp, bir de moladan sonra aldığı faulle takımı baltalayınca Yunus faul çizgisine geldi. 1/2 attı, maç uzadı (61-61).

Becirovic'in üçlüğüyle açılan uzatma perdesinde aynı ismin oyuna ağırlığını koyması ve kritik sayılara imza atması ile arayı açan Telekom, maç sonuna kadar üstünlüğünü korumayı başardı. Açılış maçında sahadan galibiyetle ayrıldı. 8 sayısını uzatma dakikalarında bulan 14 sayılı Becirovic ve 12 sayı - 15 ribaundlu Stiemsma takımın en sivrilenleri. Renault cephesinde 21 sayı - 8 ribaund - 3 asist ile oynayan Tay Waller ise tüm çabasına rağmen mağlubiyete engel olamadı. Bu arada maçı yerinde izleyen Murat Özyer'in twitter hesabından öğrendiğimiz habere göre maçta sakatlanan Ceyhun Altay sedye ile hastaneye götürülmüş, umarız ciddi bir şeyi yoktur.

Türk Telekom (79): Ray Wesson 10 (4 ribaund- 1 asist), Heiko Schaffartzik (1 ribaund), Sani Becirovic 14 (3 ribaund- 2 asist), Mehmet Yağmur 8 (7 ribaund- 1 asist), Fatih Solak 5 (8 ribaund- 1 asist), Orhan Hacıyeva 11 (5 ribaund- 1 asist), Yunus Çankaya 11 (5 ribaund- 4 asist), Ceyhun Altay 5 (1 ribaund- 1 asist), Tony Gaffney 3 (5 ribaund), Uğur Ögüt (2 ribaund), Greg Stiemsma 12 (15 ribaund)

Oyak Renault (72): Charles Garcia 7 (5 ribaund), Ufuk Kaçar 3 (2 ribaund- 2 asist), Alper Özcan (5 ribaund- 1 asist), Nedim Dal (3 ribaund), Tufan Önen 12 (4 ribaund- 2 asist), Jonathan Gibson 14 (6 ribaund- 4 asist), Tay Waller 21 (8 ribaund- 3 asist), Kerem Özkan 5 (4 ribaund- 2 asist), Umut Yenice 10 (4 ribaund- 2 asist)

1 Yorum Var:

basketçi dedi ki...

becirovic etkisi
onu izleyecek olduğum için keyifliyim :))