1 Ekim 2010 Cuma

Türk Telekom: 82 - Tofaş: 74 (Telekom Finalde)

İlk maçlarını kazanan iki takımın finale çıkma mücadelesinde kazanan taraf son bölümdeki etkili oyunuyla Türk Telekom oldu. İlk çeyreği 25-24, devreyi de 44-38 önde tamamlayan Bursa temsilcisi, maçın son dönemecinde pota altında etkisiz kaldı. Bu dakikalarda özellikle Wesson'ı kullanan ve içeriye indirdiği her toptan sayı çıkarmayı başaran Telekom, ikinci devrede 30 sayıya izin vererek sahadan 82-74 galip ayrıldı. Bu dakikalarda Tofaş'ın boyalı bölgede zayıf kalması kadar dikkat çeken bir diğer unsur da oyun kurucu eksikliğiydi. Jason Rowe'u sakatlığı nedeniyle Bursa'da bırakmaları maçı da ellerinden kaydırdı diyebiliriz aslında. Günün başarılı isimlerinden İlkan ve Ruzic, yorgunluğun da etkisiyle teslim bayrağını çektiler son dakikalarda. Öne çıkacak bir yıldızı olmasa da takım oyununu becerip her maç kendi yıldızını çıkartabilecek bir kadro var yine Tofaş cephesinde. Potansiyelleri ortada. Uzun rotasyonuna yapılacak bir katkı takıma önemli bir itici güç olacaktır, lig sıralamasını doğrudan etkileyecek seviyede.

Sabah haberini verdiğimiz gelişmenin devamında Telekom'lu Marcus Gilstrap maç kadrosunda yer almadı bugün. Simpson ve Owens ise sahadaydı. Ne yapacağını bilen, fark yaratan isim ise alışık olduğumuz üzere Wesson idi. İlk çeyreğin son dakikalarında karşılıklı oynayan 92 doğumlu Uğur Can ile 95 doğumlu Kenan Sipahi'yi kısa sürelerle de olsa izlemek oldukça keyifliydi, atlamayalım bu detayı da. Berent'in takımdan ayrılması, Mehmet Yağmur'un sakatlığı derken Uğur'a önemli bir fırsat doğdu. Bugün 8 dakika parkede kalsa da bir kez daha bu fırsatı değerlendirebilecek yetkinlikte olduğunu gösterdi. Önümüzdeki sezon G.Saray Cafe Crown'da forma giyecek olan İlkan Karaman, 15 sayısıyla takımının en skoreri olurken 5'i hücum olmak üzere 7 de ribaund çekti. Bir de jeneriklik takip smacı bastı. Oyunda olduğu anlarda Telekom pota altını oldukça rahatsız etti. Austin Nichols ise 4/15 gibi bir şut yüzdesiyle tamamladığı karşılaşmada Nihat İziç'i pek memnun edemedi diyebiliriz.

Telekom cephesi için düşüncelerimi yazdım daha önce, beklemede kalmaya devam ediyoruz şimdilik. Türkiye Kupası performansları belirleyici olacaktır onlar için. Bu sonucun ardından yarın Olympiakos ile finalde karşılaşacaklar. İyi bir test maçı olacak onlar adına.

Henüz Yorum Yapılmamış