7 Ekim 2010 Perşembe

Türkiye Kupası'nın Sponsorları Spor Toto ve Best FM

Spor Toto, Türkiye Kupası'nın ana sponsoru oldu son virajda. Futbolda olduğu gibi basketbolda da imdada yetişti gibi düşünülebilir. Best FM ise Türkiye Kupası eleme grubu maçlarının radyo sponsoru(!) olmuş. Radyo sponsoru tabiri komik bir tabir ama 2010'un Türkiyesi'nde görmenin bizi çok da şaşırtmadığı bir tabir. Maçlar canlı falan anlatılmaz, sanmıyorum. Zaten TBF'nin sitesindeki duyuruda da sadece turnuva heyecanının güncel bir şekilde geçileceği ve dinleyicilere maç biletlerinin dağıtılacağından dem vurulmuş. Zaten kim anlatacak radyodan maçı, 4 farklı şehirde?

Anlayacağınız Türkiye Kupası'nda başlangıca 48 saatten az bir zaman kala ufak da olsa gelişmeler yaşanmaya başladı ama asıl gelişmesi gereken TV yayını konusu hala doğmamış bebek gibi takılmakta kendi halinde. Şu maçlar yayınlanmaz ise (ki son durum onu gösteriyor), ne büyük bir basketbol ülkesi olduğumuzu da ikincisi olduğumuz Dünya'ya çok güzel bir şekilde göstereceğiz. Yaşasın TBF, yaşasın basketbol. Yahu devletten alınan 28 trilyonun 128'de 1'i ile bu turnuva 28 kere canlı yayınlanırdı ama nerdeeeeee?

3 Yorum Yapılmış:

Baris dedi ki...

BJKbasket.org sitesinde maçların ntv ve ntvsporda yayınlanacağı yazıyor.

kenz dedi ki...

Sports TV'den yayınlanacak.

Selami dedi ki...

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/%28$$TBFV1_BasinBulteni_All_WEB_View%29/858D1156C4C92362C22577B50052DE2C?OpenDocument

federasyonun sitesinde ki açıklamanın linki,SportsTV ve Web Tv veriyor.