27 Ekim 2010 Çarşamba

Ülker Sponsorluktan Çekiliyor mu?

Haber bugünkü Akşam gazetesinde Kenan Karcı imzasıyla çıktı. Habere göre Üç Büyüklerle sponsorluk anlaşması Mayıs 2011'de sona erecek olan Ülker, bu sponsorlukları yenilemek niyetinde değil. Zor durumda kalmasınlar düşüncesiyle bunu da kulüplere şimdiden bildirmiş durumdalar. Basketbolda tüm sponsorluklar bizim üzerimizde, artık çeşitlenmeli düşüncesinden hareketle böyle bir karara vardıkları söyleniyor haberde. Ülker'in diğer iki kulübe sponsor olup F.Bahçe ile birleşmesi bu noktada nasıl bir ayrım yaratır sorusuna cevap olarak da, Euroleague'de yer alma haklarını F.Bahçe'ye kullandırmaya devam edecekleri yazıyor. Herhangi bir Ülker yetkilisinin adı geçmiyor haberde, bu nedenle haberin kesinliği konusunda temkinli olmakta fayda var. Şimdilik haberi geçmiş olalım buraya, gerçeklik payını ve detaylarını da öğrenmeye çalışırız.

edit: Fuat Akdağ Spor Servisi programında Ülker yetkilileriyle konuştuğunu ve F.Bahçe ile olan birlikteliklerini devam ettireceklerini, çünkü orada sponsorluğun değil ortak bir çalışmanın söz konusu olduğu bilgisini aldığını belirtmiş. Bitecek olanlar diğer sponsorluklarmış. Teşekkürler bilgi için Ali Emre Dedeoğlu.

18 Yorum Yapılmış:

Ali Emre Dedeoğlu dedi ki...

Fuat Akdağ spor servisinde ülker yetkilileriyle konuştuğunu belirtti Fenerbahçe Ülker birlikteliğinin devam edeceğini diğer sponsorlukların biteceğini söyledi Fenerbahçe Ülker sponsorluk gibi değil ortak bir çalışma olduğu için ayrı değerlendirilmeli tabiki

Adsız dedi ki...

şu aşamada fb ülker in en az 10 yıl daha gideceğini düşünüyorum , takım, destek ,fb ülker arena iyi gidiyor , fb ülker projesi tek kalabilir belki ...

alevon dedi ki...

FB, Ülker'den para almazsa euroleague ' e katılırmı ki?

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Ya da katılsa parasız kurduğu kadro ile ne yapabilir ki

Özcan Yüksel dedi ki...

Ülkerden alınan yıllık 7 milyon euro takım bütçesi ise 17-18 milyon euro civarında. Katkısı büyük olsa da Fenerbahçe de zaten ayrıca büyük düşünüyor. Bunu gözardı etmemek lazım.

fuat dedi ki...

türk telekom'a güle güle, türk telekom galatasaray hoşgeldin mealinde bir durum var o zaman. beşiktaş'la ilgili öngörüm yok. Bence Allen Iverson sponsor olsun. Mesela bedava oynasa, aldığı parayı geri verse yine babalar gibi kadro kurulur :)))

goreality421 dedi ki...

bi baketbol portalında okuduğum bilgiye göre gs 5 bjk ise 4.5 milyon euro alıomus ülkerden yani arada buyuk bi uçurum yokmus dolayisiyle bjk ve gs lilerin aldığı para da gayet makul fbnin ulkerle birleşmesinden muzdarip olucak bi durum yokmus anlasılan fb yönetimi ayrica bir butçe harciyormus bravo doğrusu.

numberonebasket dedi ki...

seneye ülker de sponsorluğunu çekerse gs ve bjk ,fbülker bu kadar iddialı takım kuramazlar ,efes pilsen'nde yasadan dolayı efes pilsen ismini taşıyamamasının sıkıntısını çeker ve kapanma noktasına gelmeside türk basketbolunu çöküşü demektir.türk basketbolu o zaman iyiye gitmiyor demektir.afrika nın birinci ligine döneriz.o zaman turgay demirel tek başına çıkar oynar bize seyrederiz.

murat dedi ki...

Beşiktaşlı olarak çok sevindim. Busene yaptığı akıllı hamlelere devam ederde yönetim iyi bi sponsorla başarı gelir artık

12011985 dedi ki...

Ülker ürünlerini evine sokan sizin gibi olsun!

Ulkerspor dedi ki...

...Ülkerden alınan yıllık 7 milyon euro takım bütçesi ise 17-18 milyon euro civarında...

Bu beyanın doğruluk/doğrusuzluk derecesi nedir? Madem basketbol takımına aktardıkları 11 milyon euro var bu parayla da gayet iddialı takım kurulurdu :))

Sinan Doğan dedi ki...

Bir Galatasaray'lı olarak Ülker'in dengesiz sponsorluğundan son derece rahatsızdım. Allah'a şükür bu sene sonunda kurtulacağız demekki. Beceriksiz Galatasaray yönetiminin adam akıllı bir sponsor bulması Fenerbahçe ile eşit şartlarda bütçe oluşturması artık kaçınılmaz hale gelmiştir...

fdlmania dedi ki...

Ekonomisi tamamen sponsorlar üzerine kurulu Türk basketbolunun çöküşü yakındır..

Ufuk Çağdaş Erdem dedi ki...

Ülker'den gelecek katkı gelmesin boşverin

Selami dedi ki...

Arkadaşlar Ülker'den şimdi açıklama geldi,FB Ülker aynen devam,büyük ihtimalle GS ve BJK sponsorlukları ise sezon sonunda bitecek,link aşağıdadır.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16148461.asp?gid=373

metiuw dedi ki...

Beşiktaş nasıl 4.5 milyon euro alıyor? 2 milyon dolar alıyor artı salon adı parasıda 500 bin dolar...

Kerem dedi ki...

Yıllardır Cafe Crown içiyordum, Nescafe'ye dönebilirim artık.

Miksiyon dedi ki...

walla utanmasanız 1buçuk alıyoruz diyeceğiniz meğer pınar ksk ne kadar büyük bütçe yapmış 1buçuk milyontl ile:)