28 Ekim 2010 Perşembe

Ülker'den Sponsorluk Açıklaması

Dünün en çok konuşulan olayıydı Ülker'in sponsorluk mevzuusu. Bu kadar çok konuşulunca oluşan bilgi kirliliğini yok etmek amacıyla konuyla alakalı olarak bir açıklama geldi Ülker'den. 'Basketbol bizim DNA'mızda var. Desteğimizi çekmemiz söz konusu olamaz. Geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de basketbolla ilişkimiz devam edecek.' cümleleriyle başlayan açıklamada dünkü haber doğrulandı ve yapılan toplantılarda basketboldaki sponsorlukların yenilenmeme ihtimalinin gündeme taşındığı belirtildi. Açıklamanın tamamı şöyle:

- Her dönem basketbolu farklı stratejilerle yönetiyoruz. 1993’ten 2006 yılına kadar, takımımız Ülkerspor Basketbol 1. Ligi’nde mücadele etti. Şimdi de Fenerbahçe Ülker olarak yoluna devam etmektedir. Galatasaray ve Beşiktaş Basketbol takımlarına Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka olarak isim sponsorluğu yapmaktayız.

- Kulüp sponsorluklarının yanı sıra, basketbolda değer yaratan pek çok projeye de katkı sağlamaktayız. Türkiye Basketbol Federasyonu’yla beş yıldır birlikte gerçekleştirdiğimiz ve bugüne kadar 5.000’i aşkın çocuğumuza basketbol sevgisi kazandıran “Minikler Şenliği” projemiz her yıl büyüyerek sürmektedir.

- Ülker, geçtiğimiz Eylül ayında ülkemizde gerçekleştirilen FIBA Dünya Şampiyonası’nın da ana sponsorluğunu üstlenerek basketbola desteğini sürdürdü. Yine Dünya Basketbol Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen “Children of the World-Dünya Çocukları” projesiyle 110 ülkeden gelen 300 çocuğu bir hafta boyunca İstanbul’da ağırlayarak ülkemizin tanıtımına, çocukların basketbolu sevmelerine katkıda bulundu. Yine şampiyona öncesi NTV’de yayınlanan ve çocuklara basketbolu sevdirmeyi amaçlayan “Sahaya Çık” basketbol programı da, Ülker’in basketbola olan ilgi ve desteğinin göstergesidir.

- Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleriyle olan basketbol sözleşmelerimiz 2010- 2011 sezonunun sonuna kadar devam edecektir. Kulüplerle yapılan toplantılarda, bu tarihten sonra basketbol sponsorluklarının yenilenmeme ihtimali gündeme taşınmıştır. Bu durumu “Ülker potadan çekiliyor” diye yansıtmak doğru değildir.

2 Yorum Yapılmış:

Sarıkaya dedi ki...

Valla bir grubun aynı ligdeki 3 takıma birden sponsor olması "kepazeliği" dünyanın hiçbir yerinde yok, bi' tek Türkiye'de var!:-(( Bu kepazeliğe son verilecek olması ancak hayırlara vesile olur.

Bi' de bahse konu "her dönem basketbolu farklı stratejiler ile yönetiyoruz" vizyonuna bağlamında, "hazır toptancımız başbakan iken, en önemli rakibimizi kapattıralım" misyonu da dahil mi?

12011985 dedi ki...

Bırakın bu ayakları,açık ve net ürünlerinizi boykot ediyorum 3 yıldır,artık bunu daha sert bir biçimde yapacağım ayrıca sadece bunu yapmakla kalmayıp çevremdeki sevdiğim her insanada yaptırmaya çalışacağım.Basketbol genlerinde varmış,bizde 3 yaşındaki çocuğuz değilmi.
Bunlar kendilerini çok mu zeki zannediyorlar anlamıyorum hakikaten.