2 Kasım 2010 Salı

Ahmet Kandemir Uzun Eksiğini Bir Turistle Kapatabilir

Lige 3'te 3 yaparak giren Antalya BŞB'de koç Ahmet Kandemir'in Habertürk gazetesinden Gökhan Türe'ye verdiği demeçler muazzam. Ahmet Kandemir gibi keyifli insanlar açıklamalarıyla karşısındaki insana da keyif veriyor ne yalan söyleyeyim.

- Puan cetveline tersten bakıyoruz. Küme düşmenin 1 numaralı adayıyız dedim diye bana inat kazanmaya devam ediyorlar. Şaka bir yana gerçekten de sahada var güçleriyle çabalıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum.

- 10 galibiyet alana kadar küme düşmenin en büyük adayıyız. Ama 10 galibiyet sonrasında da şampiyonluğun en güçlü adayı oluruz.

- Uzun pozisyonunda gerçekten ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Herkes 1-3-1 alan savunmamızı övüyor ama ben bundan hiç memnun değilim. 1-3-1 alan savunmasını mecburiyetten yapıyoruz. İnşallah Antalya’daki oteller birleşip bize bir uzun alırlar. Hiç bulamazsak otellere gelen turistlerden bir uzun bakacağız!

- Basketbol matematik oyunudur. Her maç 20 hücum ribaundu verdiğin zaman şans hep yanınızda olamaz. Bu yüzden iyi bir uzun oyuncu almamız şart. Türk Telekom’da Fatih Solak tribünde oturup para kazanmayı kabul ediyor. Keşke gelip burada oynasaydı.

- Takımımızın en iyi ribaundcusu, 2 numaralı pozisyonda oynayan 1.90 boyundaki Muratcan Güler. Durumumuz ortada. Size ‘ribaund alamıyoruz’ dersem oyuncularımızın gururu incinebilir ve bu sayede oluşacak sinerjiyle ribaund almaya başlayabilirler!

6 Yorum Yapılmış:

FFM dedi ki...

kandemir en sevmedigim koclardan biridir..rotasyonu en fazla 7 kisidir..ve genclere hic süre vermez..bir genc oyuncu olarak yapapilabilicek en büyük hatalardan biri kandemir in koc oldugu bir takima gitmekdir

ozan_kartal dedi ki...

muratcan reboundda ligde oynayan birçok uzundan iyidir onun o kategoride o takımda 2. olması sürpriz değil tam aksine 1. olmasını beklerdim. bildim bileli atletizmini ve sezgilerini kullanarak çok iyi koklar reboundu...

Selda dedi ki...

kandemir play off yapamaz, kaliteli bir uzun alsalar dahi. simdiden o da play off yapmadik ama dusmedik ligde kaldi demek icin yer yapiyor

Selda dedi ki...

hem daha antalya ne yapti ki gununde olmayan efesi yendi, iskartalar toplulugu mersin ve ayari bulamamis telekom galibiyeti sonrasi ortada ne var ki... oyuncular nazire yapsin...

Adsız dedi ki...

Kandemir'e helal olsun. Efes'i bu kadroyla kendi sahasında çatır çatır yendi...

Ulkerspor dedi ki...

Bu ülkeye bol miktarda Litvanyalı antrenörler lazım. Fazla oyuncuyla oynayıp genç oyunculara fazlaca süreler verilmelidir. Yetenekli genç yabancıları ucuz ücretlerle vaktinde uzun seneli kontratlarla transfer ederek kaynak tasarrufuna gidilmelidir. Avrupadaki ikinci, üçüncü sınıf yabancıları çok yüksek fiyatlarla transfer edersek bize uzun/kısa vadede ne katkısı olacağı/olmayacağı irdelemelidir. Popülist günü kurtarmaya yönelik politikalarla sağlam bir gelecek inşa edilemez. Bu konuda basketbol federasyonun sağlam bir programının olması lazımdır ve aynı zamanda yaptırımlar uygulanmalıdır. Ligimizde genç oyuncuların belli sayıda sadece maç kadrosunda bulundurulması yeterli değildir. Genç oyuncuların maç kadrosundaki bulundurma zorunluluğundaki adedi arttırılmalıdır ve ayrıca belli sürelerde maçta/maçlarda oynama zorunluluğu da getirilmedilir. Aksi takdirde bu ülkede basketbolun geleceği aydınlık olamaz.