6 Kasım 2010 Cumartesi

Beşiktaş CT: 89 - Bornova Bel: 76 (Bornova'nın Nefesi Yetmedi)

Gidişatı düzeltmeye çabalayan ev sahibi ekipte atardamar yine Birleşik Devletler vatandaşı olan guard Mire Chatman'dı. Bornova koçu Aclan Kavasoğlu ise genç Pertev Öngüner'i kullanarak onu durdurmak istedi. Nitekim bu konuda başarılı da oldu koç. Chatman ilk yarıda parkede silik silik dolaştı. Konuk ekip de hücumda oyunu tamamen boyalı alana yıktı. Ümit Sonkol ve Torin Francis boyalı alanda fazlasıyla etkiliydi. Cevher Özer'in ilk yarıda aldığı 3 faul, Bornova'nın pota altı hakimiyetini destekledi. İlk yarıda Beşiktaş tanınmayacak haldeydi. Yaptıkları savunma en iyimser tabirli jöleden hallice olsa gerek. Bunun sonucunda da 48-37 geride gittiler soyunma odasına.

Haftalardır suskun olan Siyah-Beyazlılar; az sayıda olan seyircisinden gelen desteği de arkasına alarak başladı ikinci yarıya ve maçı ortaya getirdi. Beşiktaş'ın yükselişi bir yana, aynı anda İzmir ekibinin serbest düşüşü ise hayret uyandırdı maçı izleyenlerde. İlk yarıda mücadele eden, akıcı oynayan, savunmaya konsantre olan Bornova'nın dörtte birini göremedik ikinci yarıda. Rahatlayan Beşiktaş sonunu rölantide oynadığı maçı çift haneli bir farkla kazandı ve sürpriz mağlubiyetlere bir yenisini eklememiş oldu.

Beşiktaş Cola Turka (89): Fedor Likholitov 6 (6 ribaunt – 2 asist), İsmail Çevik, Bekir Yarangüme 7 (6 ribaunt – 2 asist), Mustafa Abi 3 (3 ribaunt – 1 asist), Cüneyt Erden 2 (1 ribaunt – 2 asist), Serhat Çetin 4 (3 ribaunt – 2 asist), Michal Ignerski 17 (2 ribaunt – 2 asist), Mire Chatman 12 (3 ribaunt – 3 asist), Cevher Özer 19 (4 ribaunt – 3 asist), AJ Ogilvy 19 (9 ribaunt – 1 asist)

Bornova Bel. (76): Serdar Yavuz 12 (1 ribaunt – 1 asist), Umulcan Özyıldırım, Tomas Nagys (1 ribaunt), Murat Kaya, Pertev Öngüner 4 (1 ribaunt), Torin Francis 12 (8 ribaunt – 1 asist), Ümit Sonkol 20 (10 ribaunt – 1 asist), Çağdaş Erdoğan (1 ribaunt), Şerafettin Birgen (1 asist), Michael Roll 11 (1 ribaunt – 1 asist), Tyler Smith 16 (7 ribaunt – 6 asist), Soner Şentürk 1 (4 ribaunt – 2 asist)

6 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

pertev'in fizik müthiş omuzlar bacaklar.yeni mi keşfetmiş aclan hoca o da yoksa tanjeviç gibi telefonla mı çalıştırıyor takımı?soner şentürk'e de o şut stiliyle atmayı kim öğrettiyse lisansı iptal edilmeli.fenerbahçenin yerinde olsam oğuzla ümit sonkolu takas ederdim.iverson gelirse ogilvy depresyona girer adama nihayet top gelmeye başlamıştı.burak bıyıktayla nereye kadar.kurtar bizi yücel platin!

bsktanlz dedi ki...

ilk 3 periyodu zevkli bir mactı ama son periyod bornova bir sekilde mactan koptu bjk kendini toparladı..iki takımda oturup hatalarına bakmalı.bjk daha iyi savunma yapabilirdi.pertev chatman ı iyi durdurdu.rotasyon konusunda sıkıntılı bornova her topun ne kadar değerli olduğunu bilmeli top kayıplarını aza indirmeli. sonkol a skor katkısı sağlayacak birkac oyuncu daha gerek.sonkol bizde bjk ta olmalıydı cevherle iyi işler cıkarırlar.ignersky cok iyiydi.bundan sonra daha da tırmanısa gececektir beşiktas.

deniz dedi ki...

dilemma kesinlikle katılıyorum seneye sonkol FB yada BJK-GS ye gitmeli zaten telekom nasıl kaybettiyse bu oyuncusunu.pertev yasına göre cok iyi oynadı büyük bir soğukkanlılıkla.soner hakkaaten sut atmasın yaa.kadro derinliği sonucu da belirledi.

Özcan Yüksel dedi ki...

bornovada geçen seneki kedrick brown ve josh shipp ikilisinden sonra alt kalitede yabancılar kadroya eklenince sıkıntı doğdu. Michael Roll UCLA'de Shipp'in yedeği olsa da oldukça istikrarsız performanslar sergilemişti. Tomas Nagys ise beklentileri karşılayamamış yetenekleri sınırlı bir oyuncu. Bornova yabancı tercihlerinin 2sini kötü yaptı bir değişiklik olmazsa eğer bu sene playoff zor gözüküyor. Beşiktaşta da istikrarsız performans devam ediyor. Bu kadro yapısına rağmen bu performans memnun edici değil

aysenur dedi ki...

bornova gecen seneki yabancılarını mumla arar..bu senekiler facia.farnciss tam bir sokak basketbolcusu gibi roll desen kendi kendine takılıyor smith dısında takım oyunu oynayan yabancı yok yardımlasma top gecirme hiç yok bu sorunu cozmeliler.roll ve franciss top ellerine gecer gecmez kendilerini potada buluyorlar.

numberonebasket dedi ki...

bjk cola turka ,burak bıyıktayla sınıf atlayamaz vasat bir koç,ergin ataman boşta ve allen ıversonu oynatabilecek koçlardan biri atmet kandemir,orhun ene,murat didin bu takımın başında olmalı,burak bıyıktay ın kapasite belli ,beşiktaş ergin hoca zamanında tribünleri doldurmuş takım uleb de ilk 8 takım arasına giirmişti ve gs ya kıl payı kaybetmiş ilk dörde girememişti.beşiktaş aynı heyecanı yakalaması bu hocalarla olur allen gelse bile tribünler dolar mı ? hadi doldu burak bıyıktay bu gemiyi yürütebilir mi? bence beşiktaş fatih solak ve cemal nalga gibi türk uzunu almalıydı.bence mire chatman türk yapılmalı woods'un geleceği söyleniyordu inşllah gelir o zaman bjk ilk dörde demir ata fakat burak hoca yanlışlar yapmazsa..