3 Kasım 2010 Çarşamba

Bornova - F.Bahçe Ülker Maçından Önce Yaşanan Kriz

Bu hafta sonu İzmir'de oynanan ve Fenerbahçe Ülker'in 95-68 galip geldiği müsabaka öncesinde Spormax ile Halkapınar Spor Salonu Amiri arasında yaşanan 'Yayın yetki belgesi sıkıntısı' nedeniyle ufak sayılamayacak çapta bir kriz yaşanmıştı. Olay basında pek yankı bulmadı, bulduysa da tam olarak gerçeği yansıtmadı, buyrun biz sizlerle birinci ağızdan öğrendiğimiz detayları paylaşalım ve olayı açığa kavuşturalım:

Spormax ekibi Pazar günü Halkapınar'a gitmişler. Ancak kendilerini karşılayan 'Koray' isimli salon amiri ekipten 'Yayın yetki belgesi' istemiş. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafında böyle bir belgenin geçerliliği olsa bile TBF böyle bir belgeyi tanımıyor ve hiçbir zaman da yayıncı kuruluş bu tarz bir belge kullanmıyor maç yayınlarından önce. Neyse, Koray bey ekibi içeri almamakta diretmiş, sonra yapılan telefon görüşmelerinden sonra TBF'den Ahmet Araşan ve Ayhan Özgümüş, salon amirine ulaşarak 'Tamam, olay kontrolümüzde. Madem öyle bundan sonraki maçlarda bu uygulamayı dikkate alırız. Ama bugün kapıları açın' temalı bir geri dönüş yapmışlar. Salon amiri kapıyı açmış, insanlar yayın hazırlıklarına başlamış. Ancak Koray bey hem ekibe, hem maçı anlatacak spikere hem de Çetin Yılmaz'a karşı kaba ve hoş olmayan davranışlarda bulunmuş. Hatta ufak bir atışma bile yaşanmış orada.

Bir de basında bir para mevzusu geçiyordu hatırlarsanız. Spormax'in gerekli parayı yatırmadığı ile ilgili. Hemen onu da netleştirelim. Yayıncı kuruluş, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait olan salonlarda (Halkapınar, Antalya, Mersin, Bursa gibi) yayın yapacağı zaman, yayın programı belli olduktan sonra belli bir miktar para yatırıyor. Bu parayı Digiturk göndermiş ancak geçen hafta 29 Ekim dolayısıyla 28 Ekim yarım gündü falan, EFT geçmemiş ve Pazartesi'ye kalmış. Basında sorunmuş gibi yansıtılan konunun açık hali de budur. Bilginiz olsun.

4 Yorum Yapılmış:

animal-instinct dedi ki...

Koray Bey iş çözme değil sorun çıkarma konusunda uzmandır. Bunlar bir şey değil..

basketçi dedi ki...

gençlik spor müdürlükleri çiftlik gibidir
çalışan iş üreten adam çok zor bulursunuz buralarda

Miksiyon dedi ki...

Özelleştirelim diyorsun yani:))

basketçi dedi ki...

milli eğitim maçlarınıda artık gsim'lere devrettiler
bakalım neler olacak
inşallah okul lisanslarını ankaraya kadar yollatmazlar
geçen sene zaten eylem yaptık, bu senede gsim bizi eyleme sevk etmez inşallah