16 Kasım 2010 Salı

Eurochallenge'da Bu Gece

Norrköping: 101 - Türk Telekom: 89
Çoğumuz İsveç basketbolunu sadece Pistons'lı Jonas Jerebko'dan biliyorduk belki. Fakat bu akşam Türk Telekom biz basketbolseverlere farklı bir kültür tanıttı! Adını duymadığımız bir takımdan ilk yarıda 66 olmak üzere 101 sayı... Tamam Türk Telekom fenalarda, Faruk Akagün çılgın rotasyonlara gidiyor ama böyle de maç kaybedilmemeli. Ercüment Sunter yönetimindeki Türk Telekom eski adıyla Uleb Cup'ta adını şanlı bir şekilde duyurmuşken, ne oldu da 3 sene içinde takım buraya geldi? Bu da Türk yöneticilik kabiliyetleri başlığı altında tarihe geçebilecek bir uygulama bütünü. İsveç takımında tam 6 isim çift hanelere ulaştı, Telekom'un adını savunma koyduğu ilginç dizilişi karşısında. Bireysel bir performans öne çıkmamış. Telekom adına ise Anthony Gaffney'nin İsveç semalarında çırpındığını görüyoruz 24 sayı - 11 ribaundla. Yunus Çankaya'nın da 6/9 üçlükle 23 sayısı önemli. Heiko Schaffartzik'in 3 maç kadroya giremeyip bugün 24 dakika sahada kalması üzerine, Sani Becirovic'in sadece 11 dakika süre bulmasının yorumunu da okuyucuya bırakmak isterim.


Karşıyaka: 88 - BC Zadar: 81
Karşıyaka galibiyetle başladı bu seneki Avrupa macerasına. Üst satırlarda Telekom için söylediklerimin tam tersi geçerli KSK için. Furkan Aldemir ve Birkan Batuk'u ellerinde tuttukları müddetçe belirli bir başarı seviyesinden aşağı düşmeyeceklerdir. Bu seyirci potansiyeli de artılar hanesine eklenince, gerçekten izlemeye değer bir takım oluyor Karşıyaka. Zadar'da Brandon Brown'ın 20 sayısı, Ive Ivanov'ın 19 sayı - 7 ribaundu Arena'da eriyip gitmiş gibi gözüküyor. Karşıyaka ise iyi formunu sürdürüyor. Birkan Batuk 19 sayı ile bu sezonki en iyi maçını çıkardı. Ayrıca Osiris Eldridge'in de 19 sayısı var. Furkan Aldemir ise 13 sayı - 14 ribaundla tamamlayıcı adam oluyor bu iki isme. Bugün salona gelip takımını destekleyenler de iyi basketbol izlemenin keyfine varıyor. (Foto: Kskbasket)

8 Yorum Yapılmış:

engin Karsiyakali dedi ki...

ben telekomu anladım amaçları kayıp edip takımı kume dusurup takımı seneye galasatarayla bırlestırmek istiyorlar
yoksa mantıklı bır takım yönetimin faruk akagüne bu kadar uzun katlanması mantıklı deıl bence

Adsız dedi ki...

Yazıktır günahtır şu Türk Telekom'un düştüğü hallere bakın. Yeter artık biri dur desin bu gidişata!!!

Selami dedi ki...

@ Engin Karşıyakalı

Komplo teorisi gibi gözükebilir,ama dediğin gibi iş galiba oraya doğru gidiyor,bu gidişle küme düşecekler,sonra şubeyi kapatıp GS Telekom olacaklar.

Miksiyon dedi ki...

""Bugün salona gelip takımını destekleyenler de iyi basketbol izlemenin keyfine varıyor.""

Yazının son cümlesiyle başlayayım dedim. Herşey güzelde tamamda basketbol iyimiydi bana sorarsanız hiçte öyle değil. zadar çok daha doğru ve basit oynadı oyunu ama şutları sokan Karşıyakam kazandı. 32 üçlük denemesiyle rakipten 10 tane fazla 3lük soktuk ama maçı sadece 7 sayıyla kazandık. Yine 90 sayılara geldi kskmizin skoru ama sadece 11 kez faul attık zadarda ise bu sayı 26. Sadece 1 yabancıyla oynayan tam bir okul gibi zadar çoğunun yaşlarını bilmiyorum ama 20 yaş civarı çok oyuncusu var belli. Yüzde 15 ile üçlük atsalarda maçtan hiç kopmadılar hatta önde götürdükleri sürelerde az değildi. penetre pasa dayalı hucümları çok faul aldırdı. yüzde 84 lük faul yüzdeleride maça tutunmalarındaki temel noktalardan biriydi.Valodoviç adlı oyuncularını çok beğendim isabetsiz bir günündeydi ama saha görüşü üst düzeydi. Bizim cephede değişen bir şey yok sadece holston(2/11üçlük)(8asist) ve jovo(3/10) günüde değillerdi.

Cakivu dedi ki...

kaçıncı versiyon olacak bilmiyorum ama yazık şu telekomun harcadığı paralara, gerçekten yazık... gs ile birleşceklerse de bunu hemen yapsınlar küme düşmek için kurulur mu bir takım?

takımlarımız fena başlamadı bjk ve telekom kazansa daha iyi olur bjk çok şansız kaybetmiş. karşıyaka nın da kesinlikle eurocup da yer almasını isterdim çünkü kadrosu, salonu ve seyircisi ile eurocupu hatta eurolig bile hakediyor...

nonstop dedi ki...

@miksiyon
sen beni güldürdün allahda seni güldürsün. jovo her zamanki gibi günündeydi gene, adam 2 sayı 3 top kaybı daha yapsa double-double yapacaktı:)

AVRAM USTA dedi ki...

Miksiyon , kesinlikle katılıyorum.Hala ellere bakıyoruz.Hala ikili oyunlar yok ve hala içeriye Eldrige dışında doğru düzgün penetre olabilen yok.Jovo hangi maçta günündeydi ki bu maçta gününde olsun?Hakan Demir bile sonunda pes etti ve Furkansız oyunun facia ile bitebileceğini anladı ve son periyotta 9 dakika boyunca , 4 faule rağmen oyunda tuttu.Çift oyun kuruculu oyun savunmada takımı ateşliyor tamam ama hücumda üretimsiz kalıyoruz ki bunun en önemli nedeni , Alper Saruhan'ın , sopalık oyunu.Adnre Smith düzelip dönmeden anlaşılan , potaaltı hücumlarda , sıkıntı yaşamaya devam edeceğiz.Set oyunu diye herkes olduğu yerde durup , elden ele top gezdirmekten başka bir şey yapmıyorlar.Nadiren , içe kat eden oyunlar çıkıyor yada boş pozisyon yaratıp şut aranıyor yada potaltına indiriliyor top.Oysa , Eldrige'in ne kadar etkin olabildiğini dün gördük bir kaç hücumda.

Miksiyon dedi ki...

Jovoya karşı haksızlık yaptığınızı düşünüyorum her maçmı kötü oynadı bu adam yahu:) Abartma nonstop 4 top kaybı yaptı:) Bu arada avram usta haklısın alperede ayrı bir parantez açmak lazım hakan demir iyi sabrediyor alpere bazı durumlarda zaten ilk 5 teki yerini birkana kaptırdı ama hala kendine gelemedi. Eldridge genelde beğenilmedi buradaki yorumlarda ama bence faydalı bir oyuncu sadece hucümda değil savunmadada gayretli.