18 Kasım 2010 Perşembe

F.Bahçe: 107 - Lotos Gdynia: 84 (Kanarya Namağlup Devam)

Kadınlar Euroleague'de 4. maçına çıkan F.Bahçe, Caferağa'da karşılaştığı rakibi Gdynia'ı farklı bir skorla geçerek galibiyet serisini devam ettirdi. Hızlı ve tempolu oyunu tercih eden iki ekibin mücadelesinde ilk çeyrek 27-23 F.Bahçe üstünlüğü ile geçilirken, Gdynia takımının toplam 16 sayı ürettiği 2.çeyrekte sadece sol dipten bir şut kaçırarak tek başına tam 18 sayı üreten Diana Taurasi, 33-16'lık periyot skoruyla maçı koparan isim oldu. Maçın kalan kısmını 17-25 aralığında farklarla önde götüren sarı lacivertlilerde 25 sayısıyla maçın en skoreri olan Taurasi haricinde 24 sayı üreten Matovic ve 21 sayı yazan Penny Taylor da günün dikkat çeken isimleri oldular. Bana göre en dikkat çekici performans ise 26 dakikada top kaybetmeden 11 sayı-10 asist- 8 ribaund ile oynayan Birsel Vardarlı'ya ait. 20 ve üzerinden skor üreten üç takım arkadaşının yanında muazzam bir oyun ortaya koydu Birsel. Diğer üç isimden de daha az süre alarak bunu yapması ise en etkileyici olan kısmı elbette.

Daha önce Hırvat takımını Caferağa'dan 109 sayıyla yollayan F.Bahçe'nin bugünkü 107 sayısı bu yıl değişen kadro yapısının ve hücum anlayışının bir sonucu. Hücumdaki hünerli ellere güvenen Ratgeber, tempoyu yükselterek pozisyon sayısını arttırmayı hedefledi şu ana kadar. Geride kalan dört maçta da bu sistemin iş yaptığı kesin. Fakat bu takımlarla F.Bahçe kadrosu arasındaki makasın açıklığı da ortada. Bu dört maçta yenilen 72-82-84-92 sayıların ölçü olup olmayacağını görmek için önemli bir fırsat var. Önümüzdeki hafta Ekaterinburg deplasmanı çok önemli bir test olacak bu anlamda. Orada gösterilecek karakter ve ortaya konacak oyun çok çok mühim. Muhtemelen haftanın maçı olması sebebiyle Eurosport ekranlarından canlı olarak yayınlanacaktır karşılaşma. Namağlup iki takımın mücadelesinde kazanan takımın grup liderliği için önemli bir avantaj elde edecek olmasının yanı sıra mesaj maçı olması galibiyeti daha da değerli kılacaktır.

1 Yorum Var:

murat dedi ki...

Fenerbahçe Adeta bir WNBA takımı hüvviyetinde Mercurynın 2 sene oncekı versyonu olduğumuzu dusunuyorum...Bu hafta kesın kazanmalıyız Rus deplasmanında kı bence kazanacağız...Ama oyle çok skorlu maç olmaz...