11 Kasım 2010 Perşembe

F.Bahçe: 89 - Euroleasing: 72

Herkesin erkek takımına odaklandığı akşamda Caferağa'da grubun namağlup takımlarından Euroleasing'i ağırlayan F.Bahçe, ilk 90 saniyede Matovic-Taurasi imzalı 7-0'lık seriyle başladığı karşılaşmanın neredeyse tamamını çift haneli farklarla önde götürerek sahadan 89-72 galip ayrıldı. Geçen hafta olduğu gibi bugün de oldukça tempolu oynayan ve hücum sahasındaki maharetli ellerine özgürlük veren F.Bahçe'de savunma sahasındaki kaytarma durumu ise devam ediyor. Hızlı hücum, bol pozisyon ve tempolu basketbolun kaçınılmaz bir sonucu elbette bu. Rakip potaya-ki Caferağa potası bunlar, geçen hafta 109, bugün 89 sayı yollayan sarı lacivertlilerin bu noktada bu sistemle sorun yaşamayacak bir kadro kalitesi ve genişliği mevcut. Fakat yolun sonu için bu savunmanın yeterli olmadığı kesin. Savunmanın teknikten öte istek ve alışkanlık işi olduğu düşünülürse de bugün rakipten 52 sayı yenilerek alınacak bir 69-52'lik galibiyet daha makul olurdu bana kalırsa. Elbette koç Ratgeber'in de kafasında değişik planlar vardır, bekleyip görmek lazım.

Bu gün alınan galibiyetle üçte üç yaparak yoluna namağlup şekilde devam eden F.Bahçe'de, üretilen 89 sayının yalnızca 6'sının yerli oyunculara ait olması da önemli bir istatistik. Taurasi 26, Matovic 20, Penny 16 ve Horakova da 12 sayıyla çift haneye çıkan ve skoru üstlenen isimler oldular. Taurasi'nin alışma sürecini atlatmaya başlaması ve neredeyse hiç çıkmadan oynaması da önemliydi. Aynı şekilde oyun iştahı da. Haftaya içerde Lotos maçı var, ardından ise Rusya deplasmanı. Ekaterinburg karşısında hem savunma direnci hem de uzun oyuncuların göstereceği direnç açısından önemli bir sınav verilecek. Zira bu uzun rotasyonunun da çok sağlıklı olmadığı ortada. Rusya deplasmanı olduğu için de mesaj maçı olacağı kesin. O noktada F.Bahçe'yi tekrar yorumlamak gerekecek bence. Şimdilik tempolu basketbolla işler yolunda gözüküyor.

Fenerbahçe (89): Hana Horakova 12 (3 ribaund-3 asist), Birsel Vardarlı (3 ribaund-3 asist), Esmeral Tunçluer, Nevriye Yılmaz 7 (7 ribaund-2 asist), Anna Vajda 2 (2 ribaund), Diana Taurasi 26 (4 ribaund-5 asist), Penny Taylor 16 (12 ribaund-2 asist), Ivana Matovic 20 (3 ribaund-1 asist), Nevin Nevlin 6 (7 ribaund)

MKB Euroleasing (72): Zane Tamane 8 (8 ribaund), Diana Furesz 2 (3 ribaund-3 asist), Ekaterina Abramzon 7 (7 ribaund-1 asist), Katalin Honti 10 (2 ribaund-4 asist), Amber Holt 12 (2 ribaund), Tijana Krivacevic 14 (1 ribaund-1 asist), Fanni Szabo, Angel McCoughty 19 (4 ribaund-2 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

savunma konusu halen geçen seneki düzeyde değil,fakat bu maç öncekilere oranla çok daha iyiydi,sonuç itibariyle karşındaki takım Sopron,kendimi bildim bileli bu seviyelerde oynayan bir takım,dediğin gibi Ekaterinburg maçı hedef maç olacak.

bonzo dedi ki...

yahu dejavu kardeş, bir yorumunda da ıskalayarak geçsen ne olur? Savunma yapmıyor diye eleştirdiğin kadın takımı, dün destan yazmaya devam eden ve "ne savunma ama" övgülerine muhattap olan erkek takımından topu topu 4 sayı fazla yemiş.Yoksa sence fenerbahçe ülker'de mi doğru dürüst savunma yapmıyor?
Sevgiler.

murat dedi ki...

Oynadığımız takımın geçen hafta Rivası 30 sayı farkla yendiğini unutmadan yorum yapmak lazım...

Gs ise ligin en kotu 2 takımını yendı burada zor maçta 30 sayı fark yediler..Bence Fb bu grupta 9-1 yapar genel klasmanda da ilk 3 te olup saha avantajını alır...