6 Kasım 2010 Cumartesi

F.Bahçe Ülker: 95 - O.Renault: 62 (Barça Fatihi Çok Rahat)

Bir buçuk gün önce Barcelona deplasmanından unutulmaz bir galibiyetle dönen F.Bahçe Ülker, ligin 4. haftasında evinde konuk ettiği Oyak Renault'u rahat bir oyun ve farklı bir skorla devirdi. Rakibin savunma sahasındaki beceriksizliğini özellikle dışarıdan (tam 35 üçlük denemesi) değerlendiren F.Bahçe Ülker'de Mirsad 20, Ömer Onan 19, Kinsey de 14 sayıyla takımlarının en skorer isimleri oldular. Maçı sayı atamadan tamamlayan Lavrinovic'in toplam 26 asistin 7'sini yapmış olması önemli detay. 8 de ribaundu var Litvanyalının.

Ukic yoktu kadroda, dinlendirildi. Barcelona deplasmanının iyilerinden Greer kadrodaydı onun yerine. Renault'nun acemice hatalar yaparak, ilk 5 dakikada topu potaya sadece 3 kez atabildiği ilk çeyreğin sonunda Ufuk Kaçar'ın aldığı teknik faulle ilk kopma emaresini gösterdi maç. Tek hücumda 6 sayı çıkartan F.Bahçe Ülker 21-10 önde kapattı ilk 10 dakikayı. Marko Tomas'ın sağ ayak bileğinden sakatlanıp bir daha oyuna devam edememesi (riske edilmedi büyük ihtimal) hafta içindeki kritik Siena maçı düşünülünce can sıkıcıydı.

İkinci çeyreğin büyük kısmında Renault zone yaptı. Yoksa yapamadı mı demeliydim? Tam 7 üçlük yediler bu çeyrekte. Mirsad üçü üçlüklerden olmak üzere 11 sayı üretti, devre 49-32 tamamlandı.

Devre sonrası biraz uyku modu, biraz rölanti tempo, biraz da kaçan şutların etkisiyle F.Bahçe Ülker rakibini cesaretlendirdi. Renault adına işler yoluna girip, fark 9 sayıya kadar indi ama bu saltanat kısa sürdü. Tufan'ın boş turnikesi girmeyip, dönen topta Ömer Onan üçlüğü gönderince 7 sayıya inecek fark 12'ye fırladı. Mirsad, Kinsey, Ömer Onan derken de bir daha aşağıya inmedi. Son çeyreğe 74-50 girildi ve son bölüm yine gazozuna maç edasında geçti. Erbil ve Maxim'in seyirci tarafından yoğun ilgisiyle dikkat çeken final periyodunun sonunda skor 95-62 olarak netleşti.

Zorlu bir deplasman sonrası fazla vücut temasına girmeye gerek duymadan kazanan F.Bahçe Ülker, ligdeki namağlup yürüyüşüne devam etti. 2 yabancılı kadroyusla mücadele eden Oyak Renault elinden gelebileceğin de altında bir oyun ortaya koyup, hücumda basit hatalar yaptı. Yetmedi savunmayı da beceremedi. Haliyle farklı yenilgiyi hak etti.

F.Bahçe Ülker (95): Erbil Eroğlu 1 (1 asist), Mirsad Türkcan 20 (6 ribaund- 2 asist), Ömer Onan 19 (3 ribaund- 1 asist), Lynn Greer 9 (4 asist), Darjus Lavrinovic (8 ribaund- 7 asist), Gasper Vidmar 7 (3 ribaund), Kaya Peker 6 (8 ribaund), Oğuz Savaş 5 (1 ribaund), Tarence Kinsey 14 (4 ribaund- 4 asist), Can Maxim Mutaf 5 (4 ribaund- 2 asist), Emir Preldzic 9 (4 ribaund- 5 asist)

O. Renault (62): Alper Özcan 2 (1 ribaund), Nedim Dal 6 (6 ribaund- 1 asist), Oğuz Erdoğan (1 ribaund), Ufuk Kaçar (2 ribaund- 2 asist), Tufan Önen 5 (5 ribaund), Jonathan Gibson 20 (5 ribaund- 4 asist), Tay Waller 12 (8 ribaund- 2 asist), Kerem Özkan (1 ribaund), Umut Yenice 17 (7 ribaund)

4 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

şu maç Tanjeviç zamanında olsaydı son topa kalırdı,takımda 3.çeyreğin birkaç dakikası hariç tam konsantrasyon ve ciddiyetle oynadı,hocanın takıma kazandırdığı en büyük artı budur zaten,maça gidemedim,ama Siena maçında Nedim Karakaş'ın deyimiyle'' salonun kapılarını kıralım''

dilemma dedi ki...

ömer ligde 11/14 %78 ile üçlük atıyor.euroleague'de 0/4.yücel platin'e de yazık oluyor.böyle bi takımı çalıştırmak hakaret gibi.keşke beşiktaşa gelse diye dua ediyorum.

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Tek bir şey söyleyeceğim. Arkadaş artık şu maçlarda skoru görelim. Ne kabiliyetsiz bir ekibi var bu Spormax'in ya. Maçta dk kaç skor kaç kaç habersiz maç izliyoruz yeter

12011985 dedi ki...

Yok artık,avrupa fatihi deseydiniz bari.

Yapma bunu,yapma bunu.:)