12 Kasım 2010 Cuma

F.Bahçe'den Enes Kanter Açıklaması

NCAA yönetiminden çıkan kararın ardından yeniden basketbol gündemimizin zirvesine oturan Enes Kanter hakkında F.Bahçe resmi sitesinden yazılı bir açıklama geldi az önce. 'Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol takımı genç oyuncularımızdan Enes Kanter' şeklinde başlayan açıklamada, NCAA yönetim tarafından istenen resmi belgelerin gönderilmemesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağı vurgulandı. 'Kamuoyunda; konuyla ilgili, önceki dönemlerde Kulübümüzün Enes Kanter'in Amerika'ya gitmesini engellediği yönünde çirkin ve yakışıksız yorumlar yer almıştır. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü, NCAA tarafından resmi olarak talep edilen belgeleri kendilerine göndermiştir. Kulübümüzün, bu belgeleri saklaması ya da NCAA ile paylaşmaması beklenemez.' açıklamasının yer aldığı bildirinin tamamını buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca açıklamaların sonunda yer alan 'Bu nedenle, bundan sonra da sporcumuzun durumuna ilişkin yapılacak yorumlara dikkat edilmesi gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.' kısmı da oldukça ilginç.

22 Yorum Yapılmış:

henry turner dedi ki...

kulüp haklı, sporcuya maaş öderken kulüp ilerisini düşünerek ödüyor. sonrada sporcu gitmek isterse bedelini ödemeli, sempatik bir transfer havası yaratmak gereksiz

Selami dedi ki...

açıklamanın tamamını okudum,anladığım şu,Enes geri dönmek isterse,bizim şartlarımızla olabilir,çünkü hem oyuncumuz diye sahiplenmişler,hem de toz kondurmamışlar,Enes'in şu anki ruh halini tahmin bile edemiyorum,belki de af dilemiş olabilir,umarım öyledir,burası Sırbistan değil ki,her sene böyle adamlar yetiştirelim,kırk yılın başı geliyor.

haluk dedi ki...

Henry Turner`in soylediklerine kesinlikle katiliyorum, takimi ortada birakip giderken hangi salaklari dinlediyse simdi onlara sorsun hesabini. Bence gelecegi cok parlak bir adam ama yanlis insanlarin elinden kurtulamazsa silinir gider.

HotSauce21 dedi ki...

önünde sadece 1 yıl vardı, draft sırasını yükseltmek için daha fazla vizyonda olmayı hedefleyip ncaa tercihi yaptı, fenerbahçe kaybet-kaybet stratejisiyle bana yar olmuyorsa kimseyi olmasın mantığı güdüp inceden güzel çalıştı. nedim amca amacına ulaştı tebrikler. enes'in en fazla 1 yılına etki edebilirler,sonrası zaten malum, fazla tartışmaya gerek yok...

Adsız dedi ki...

@HotSauce21

Kulüp ne yapacaktı belge mi saklayacaktı NCAA'den ayrıca Fenerbahçe Ülker'in Amerika'daki bir organizasyona ne etkisi olabilir?Fenerbahçe'ye ve çalışanlarına atıp tutmak için konuşulacak son konu bu Fenerbahçe Ülker sonuna kadar haklıdır bu konuda.

KEREM dedi ki...

Enes olmadı sene sonunda draft'e girer ilk 10'dan seçilir zaten. Kaybettiği tanıtımı olacak, ilk sıralardan seçilemeyecek sadece. Silinip gider ifadesi biraz garip olmuş, Milicic gibi olmadıkça silinmez. :)

markpope dedi ki...

o değil de fenerbahçe ne kadar maaş ödediğini de açıklasa ya? oyuncunun durumuyla ilgili dikkatsizce yorumlara mahal vermemiş olurlar böylece

Ahmet Karadag dedi ki...

@Federasyon yönetim kurulu üyesi olup da adini söylemekten kacinan Selami Bey

Enes'e toz kondurulmamis dogru... Sadece balyozla kafasina vurulmus.

Bu olaylardan sonra Enes'in aslinda Türkiye'ye bir daha ayak basmamasi lazim.
Ne FBÜ, ne Efes, ne de baska bir Türk kulübünde oynamali. Hatta Milli takima cagirsalar bile gelmemeli... Bence bu denli yetenekli insanlar bu ülke icin
biraz fazla...

Osman dedi ki...

Fenerbahçe adına Nedim Karakaş ve Enes'in menajerliğini alamadığı için gözünü kan bürümüş Tolga Tuğsavul'a ABD'den birer paket kına yola çıkmış. Uygun bir yerlerine yakarlar artık. Enes'in NCAA tarafından sorgulanmasında başlıca iki sorumlu bu iki isimdir. New York Times muhabirini fiştekleyen, NCAA'in kapısını çalıp "bu çocuk bizden para aldı, profesyoneldir" diyen bu ikilidir. F.BAhçe öyle bir açıklama yapıyor ki sanırsın durup dururken NCAA geldi, belge istedi. Pes valla!

persona non grata dedi ki...

Enes ncaa'ye giderken Fenerbahçe'de profesyonel basketbol oynadığının farkında değilmiydi. Fenerbahçe'yi suçlayanları anlayamıyorum belgeleri saklasaydı göndermeseydi mi diyorsunuz. Bizim basketbol federasyonun icraatlerine alışkanlığınızdan herhalde.

Enes'in iki sezon üst üste boş geçirmesi(kuvvetli bir ligde olmaması) ihtimali basketbol seven herkesi çok üzmüştür. Ama gerçek bir sorumlu aranıyorsa bu Enes'i yönlendirenlerdir. Bu işin buralara geleceğini hepimiz biliyorduk.

Sonuçta tek gerçek var belki de tarih boyunca çıkarabileceğimiz en büyük yıldızımız daha kariyeri başlamadan büyük sorunların içine düşmüş durumda.

TeMPeSt dedi ki...

yaw bu fb ne buyuk kulupmus yahu hep haklı hep dogrusunu yapan taraf bırakın ya çin de yao ming in onunu aynı sebeple keserler miydi biraz bunu dusunun yok febe yonetimi 35000 tl vermis aman ne para ne yatırım yapmıs hersey prosedure gore işleyen tam sistem ulkesiyiz guldurmeyin yok fb haklı diye.!!!

Selami dedi ki...

@ Ahmet Karadağ

Sen benim yazdıklarımı nerenle okuyorsun bilmiyorum,fakat ben yönetim kurulu üyesi falan değilim,haber kaynağım orası sadece,adım zaten belli,neyi saklayacağım,sözde dalga geçtiğini zannediyorsun,fakat hafif kalırsın.
Kulübün yaptığı açıklamayı yorumladım sadece,kulüp Enes hakkında kötüleyici herhangi bir ifadede bulunmamış ki,oyuncumuz demiş,doğrudur,zira ABD dışındaki bütün hakları FB Ülker'de,bu seneyi de boşta geçirir seneye drafta girer,ilk 10 de seçilir diyen arkadaşa şunu söylemek isterim,hiçbir NBA takımı,2 yıl boyunca boş oturmuş bir adamı 1.turdan seçmez,2.turdan seçilmesi demek,çok büyük maddi kayba uğraması demektir,ayrıca Euroleague NCAA'den çok daha büyük bir vitrindir,artık Amerikalılar da gerçek basketbolun Euroleague'de oynandığının farkına vardılar.Enes'i hem altyapıda hem de FB Ülker'de canlı olarak seyretmiş birisi olarak onun başına en ufak bir olumsuz olayın gelmesini istemem,ama Enes başta babası olmak üzere menejerlerin kurbanı oldu,şu boşta geçirdiği 2 yılı telafi etmesi neredeyse imkansız,3 sene Euroleague'de oynasaydı 1.sıradan seçilirdi,yazık etti kendine.Ahmet Karadağ ayrıca demiş ki,bir daha buralara gelmesin,Milli Takım'da da oynamasın,maşallah ne kadar büyük basketbolseversin sen öyle,verdiği akıla bak,sana şunu söyleyeyim,Enes yetenekli çocuk,fakat dünyaya ne yetenekli sporcular geldi,fakat bu yeteneklerini çalışma azmi,akıl ve SPORCU AHLAKIYLA birleştiremedikleri için silinip gittiler,kimse adlarını bile hatırlamıyor.Umarım Enes bu işten daha fazla zarar görmeden kurtulur.

Adsız dedi ki...

Enes'e D-League'de başarılar dilerim. Umarım D-League oyununu değilse bile karakterini geliştirir.

Sheed dedi ki...

'Bu nedenle, bundan sonra da sporcumuzun durumuna ilişkin yapılacak yorumlara dikkat edilmesi gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.'

ya konu hakkında zaten uzun uzadıya yazdım da şu ağız sıkmadı mı hakikaten? orhan pamuk akıllı olsun, akıllı!

dilemma dedi ki...

fenerbahçe'nin belge saklamamaktaki dürüstlğünü bundan sonra da görmek isterim.üç büyükler dürüstlükle yönetilseydi batarlardı.

Bob dedi ki...

@selami bey


sadece şunu belirtmek isterim; (peşin söylem, ben euroleague'i nba'e tercih ederim) EL, NCAA'den daha büyük bir vitrin değildir. Murat Murathanoğlu üstad bir keresinde şöyle söylemişti: 'Amerika'da spor merkezli olarak, hayat iki kez durur; Superbowl finali ve Ncaa Fİnal Four'. Burdan hareketle çıkarımı okuyucuya bırakıyorum.

Selami dedi ki...

@ Bob

Şu anda Ntvspor'da NBA Stüdyo programını seyrediyorum,program başında Enes Kanter olayını konuştular,Murat Murathanoğlu olayı mükemmel özetledi,Enes'in yaptığı hataları,NCAA seçiminin ne kadar yanlış olduğunu,Avrupa'dan gitmesinin onun için çok daha iyi olacağını( draft seçimi,kontratlar açısından)anlattı,Kaan Kural'da NCAA'in son yıllardaki berbat durumunu anlattı,Murat Murathanoğlu'da fazla karşı çıkmadı,sadece sebeplerini anlattı,yani referans olduğun Murat Abi dahil senin gibi düşünmüyor,istersen sabaha karşı programın tekrarı var,seyredebilirsin.
Murat Kosova'da Aydın Örs faktöründen bahsetti ve Aydın Örs'ün bir nevi arabulucu olarak bu işi çözebileceğini söyledi,inşallah öyle olur,ortada cenaze var,bu cenazeyi nasıl kaldırırız onu düşünmek gerekli.

Kapkankağan dedi ki...

Fb yönetimi Enes'in gibi bir yeteneğin geleceği için Türk milli takımının geleceği için o belegeleri göndermeseydi ne olacaktı. Çok mu olumsuz bir durum olurdu Pırıl Pırıl bir Türk genci milli takımın süper yıldızı olacak bir adam için bunu yapmak çok mu zor ? Aama amacın Enes'ten intikam almak olduğu gün gibi ortada. Birde sporcumuz diye hitap ediyorlaR. Herhalde Enes'te kulübüm benim diye hitap ediyordur :)

Gurcay dedi ki...

FB Ülker yönetimi olayın tekrarını önlemek ve ibret olsun diye NCAA'ye o belgeleri göndermiştir. Bu konuda (Efes Pilsen taraftarı olarak) fazla kendilerini suçlayamıyorum. Sadece "NCAA bizden belge istedi, göndermeyecek miydik?" sözünü komik buluyorum. Açık açık hakkımızı aradık, Enes'i tekrar kulübe getirmek için elimizdeki tüm kozları kullanıyoruz deseler daha mertçe olurdu.
Bence Enes bu sezon D-League'de oynar. Seneye de NBA'ye gider. 1. sırada seçilme şansını kaybetmiş olabilir ama bir sakatlık geçirmezse seneye NBA'ye kesinlikle gidecektir.

alper dedi ki...

muhterem, senin arsana belediye el koyduğunda sen de kamu yararı için bağışlayıversen ne olurdu? çok mu zor muhtereem :)

Kapkankağan dedi ki...

@alper
muhterem, verdiğin örnek zekana hayran bırakıyor bizi.

alper dedi ki...

muhterem, sizin kadar akıllı olmak mumkun mu :)