13 Kasım 2010 Cumartesi

F.Bahçe Ülker: 78 - M.P. Trabzonspor: 55 (Lider Yorgunluk Dinlemez)

Başlıkta da belirttiğim gibi yoğun bir tempoda geldi bu maça ev sahibi ekip. Bunun neticesindendir ki alışık olmadığımız şekilde; Emir Preldzic, Tarence Kinsey ve Kaya Peker maça ilk beşte başladılar. Boyalı alandaki Michael Wright (kusura bakmayın Ali Karadeniz gibi komik bir devşirme ismi kullanmak hiç içimden gelmiyor) dominasyonu Trabzonspor'u ayakta tuttu ilk yarıda. Sadece sete sette etkili değil, ayrıca iyi de bir hızlı hücum bitiricisi. Birçok kısadan daha çabuk kat ediyor tam sahayı. Bu da Michael Wright'ın değerini katlıyor ilerleyen yaşına rağmen. Hücumunu bu kadar övdük ama, savunmada Jamison'la beraber etkisiz elemanı canlandırıyor. Aleks Rasic'in top kayıplarına rağmen Trabzonspor oyundan düşmedi, devre skoru 37-34.

İkinci yarıda, ev sahibinin felaket üçlük yüzdesi belirgin seviyedeydi. 'Korkuyu üzerine giderek yenme' metodunu kullandı bu maçta Sarı-Lacivertliler. Yoksa ısrarla atılan dış şutların açıklaması ne olabilir ki? Fenerbahçe hücumda dağınık ve lakayttı; ama savunmada vidaları bir an olsun gevşetmediler. Bu da takımı oyun disiplini içinde tuttu. Maç sonuna doğru Can Mutaf ve Erbil gibi iki genç de süre aldı. Ev sahibi adına her şey güzel giderken, Gasper Vidmar'ın şanssız pozisyonu bütün moralleri alt üst etti. Umarız ciddi bir sakatlık söz konusu değildir. Avrupa'nın yeni derebeyi Fenerbahçe, hafta içi performanslarını aratmıyor. Son şampiyon, kendi liginde de asayişi sağlamış vaziyette.

F.Bahçe Ülker (78): Roko Ukic 7 (3 ribaund- 5 asist), Erbil Eroğlu (3 ribaund), Mirsad Türkcan 7 (5 ribaund- 2 asist), Ömer Onan 14 (1 asist), Darjus Lavrinovic 3 (2 ribaund), Gasper Vidmar 5 (4 ribaund- 2 asist), Kaya Peker 10 (1 ribaund- 1 asist), Oğuz Savaş 2 (3 ribaund), Tarence Kinsey 5 (4 ribaund- 4 asist), Can Maxim Mutaf 5 (1 ribaund), Emir Preldzic 17 (6 ribaund- 5 asist)

M.P. Trabzonspor (55): İlker Türel (2 asist), Aleksandar Rasic 15 (6 ribaund- 3 asist), Michael Wright 20 (6 ribaund- 4 asist), Ersin Görkem 2 (4 ribaund- 1 asist), Caner Öner 2 (1 asist), Hakan Yapar 2 (1 ribaund), Alwin Snow 3 (1 ribaund- 1 asist), Harold Jamison 11 (9 ribaund)

11 Yorum Yapılmış:

orkun dedi ki...

Öfff, Vidmar'ın durumu ciddi galiba ya! Nasıl üzüldüm oğlana, yazık valla...

bigben dedi ki...

Bugüne dek takımın parlayan iki-üç oyuncusundan biri Rasic'ti. Topu ondan alıp Snow'a verirince böyle saçma sapan bir takım oluverdi Mp Ts. Belli ki Snow atıcı. Adam 3'e bir giderken bile kaldırıp atıyor (ayrıca isabetsiz). Top kayıplarını yine sayamadık...

Vidmar'a geçmiş olsun.

matadorxx dedi ki...

hakikaten vidmarın sakatlığı bu dönemde çok kötü oldu ama kayanın, onun verdiği katkının fazlasını tecrübesiyle çok rahat verebileceğini düşünüyorum. iyi durumda zaten daha fazla süre almayı hakediyordu......

koray dedi ki...

Yazık olmuş tam da kıpırdandığı sezon düzgün de bir insana benziyor.Saygı duyduğum bir oyuncu Kayanın tam olarak savunmadaki boşluğunu dolduracağını sanmyorum hem eski Kaya değil hem de daha çok 4.5 numara.

Zaten bunu koçda bildiği için dakikaları Vidmar alıyordu Kaya değil.

Selami dedi ki...

Maçtaydım,o kadar gereksiz bir pozisyonda hamle yaptı ki topa Vidmar,hem giren topu çıkardı,hem de sakatlandı,verdiği tepkiden ve dizini tuttuğu yerden anladığım kadarıyla iç bağlar veya yan çapraz bağlarda sorun olabilir,çapraz bağlar ise sezonu kapatmış demektir,2 ayı geçen bir sakatlıksa,ki öyle duruyor,pazartesi itibariyle yeni bir uzun oyuncu aramak gerekecek,şu vakit ancak NBA'de fazla oynama şansı bulamayan oyuncuları transfer edebilirsin,çok kötü oldu gerçekten,boşta Mahalbasic var,ama hem 5 numara değil,hem de çok ağır ve yetersiz,niye alındığını anlamış değilim.

koray dedi ki...

Mahalbasic kimseye kiraya verilmedi mi ?

Selami dedi ki...

hayır verilmedi,kenarda oturuyor,herhalde birisi sakatlanırsa diye saklıyorlar.

koray dedi ki...

O yaşta oyuncu alıp da oynatmadan ve kiralamadan kadroda tutmak ilginç bir tutum.

saLsa dedi ki...

Mahalbasic'i kiraya vermek istiyorlar ama her takıma vermek niyetinde değiller. Gelişimini sürdürmesi için uygun bir takım arayışındalar.

saLsa

Adsız dedi ki...

hemen transfer şart garip olan bayan takımındada bir uzun sakatlandı ...

Utku61 dedi ki...

Maçın ilk yarısını izledim. İkinci yarısını ise malum fuybol maçından dolayı izleyemedim. İlk yarı F.Bahçe fazla sıkmadan oynadı. İşi rölantide getirdiler ve büyük bir ihtimallede maçın ikinci yarısında sert savunma ile bizim olmayan direnci kırdılar. Normal sonuç ama bizim takımda hala yerlilerin skora katkısı konusunda sıkıntı var.