30 Kasım 2010 Salı

G.Saray C.C: 79 - Panellinios: 53 (Cimbom Üçte Üç)

Avrupa'daki 3. maçında evinde Yunanistan temsilcisi Panellinios'u ağırlayan G.Saray Cafe Crown, kafa kafaya geçen ilk on dakikanın ardından 2.periyodun başında yakaladığı ivmeyi son topa kadar devam ettirerek sahadan 79-53 gibi farklı bir skorla galip ayrılmayı başardı. Bu galibiyetle birlikte grupların ilk devresini mağlubiyetsiz şekilde lider tamamlayan G.Saray'da, 4 oyuncu çift hanelerde skor üretirken Shipp 19 sayısıyla takımın en skoreri olmayı başardı. 4-5 üçlük isabetiyle 15 sayı - 2 asist - 5 top çalmayla oynayan Tutku Açık da ilk yarıdaki kırılma anlarında sahneye çıkan isimdi. Maçın da yıldızıydı bana kalırsa.

Panellinios'un arka arkaya bulduğu üç üçlükle karşılaşmaya 11-5 geride başlayan G.Saray, klasikleşmiş Rochestie-Shipp-Caner-Rancik-Andric beşini çabuk terkedip Shumpert'la birlikte dört kısaya döndü hemen maçın başında. Tutku Açık'ın yüzdeli oyunuyla birlikte takımı doğru yönlendirmesi, Panellinios'un dört kısalı sistemi savunamaması ve sarı kırmızılıların beni bile ekran başından bunaltan savunması birleştiğinde 2.çeyrek skoru 19-7 G.Saray lehine oluştu ve ilk yarı 35-22 temsilcimizin üstünlüğüyle kapandı. İlk 5 dakikada yenen 11 sayının ardından, kalan 15 dakikada yalnızca 11 sayıya müsaade eden sarı kırmızılı savunma, ikinci çeyrekte rakibini tam 6 top kaybına zorlarken oyunun öteki alanında da bulduğu 4-5 üçlükle direksiyonu ele geçirdi. Ve maç sonuna kadar farkın 15 sayının altına inmesine izin vermeden 26 sayılık galibiyeti almayı başardı. 26 sayılık bu galibiyette rakibin yaptığı 25 top kaybı ve bunların bir çoğunun G.Saray savunmasından kaynaklanan hatalar sonucu oluşması maçın en önemli notu.

Koç Mahmuti'nin kurmaya çalıştığı sistem henüz yolun çok çok başında dursa da bu dönemde önemli performanslarla önemli galibiyetler alıyor G.Saray. Devamının daha da iyi gelmesi şüphesiz ortak dileğimiz. İnce ince işliyor koç takımı, bu yapıyı inşa aşamasında işlemek teknik ekip açısından ne kadar yorucuysa bizler açısından da o kadar keyifli. Evinde oynadığı ikinci, toplamda da üçüncü Eurocup maçını kazanan G.Saray Cafe Crown'da tek can sıkıcı nokta ise böylesine farklı kazanılan maçta dahi rakibe verilen 13 hücum ribaundu olarak gözüyor. Ki bu noktada Panellinios'un maç başına 5 hücum ribaundu çektiğini hatırlatmak lazım. Bu da maçın son detayı olsun.

G.Saray C.C (79): Joshua Shipp 19 (5 ribaund- 2 asist), Caner Topaloğlu 1 (3 ribaund- 3 asist), Preston Shumpert 12 (1 ribaund- 4 asist), Taylor Rochestie 4 (4 ribaund- 4 asist), Tutku Açık 15 (1 ribaund- 2 asist), Luksa Andric 5 (3 ribaund- 3 asist), Radoslav Rancik 10 (4 ribaund), Haluk Yıldırım (1 ribaund- 1 asist), Evren Büker 5 (2 ribaund- 3 asist), Ermal Kurtoğlu 8 (2 ribaund).

Panellinios BC (53): Vasılıs Xanthopoulos 1 (4 asist), Manolıs Papamakarıos 10 (1 ribaund- 3 asist), Joseph Krabbenhoft 7 (7 ribaund- 3 asist), Evangelos Sklavos 2 (4 ribaund), Andre Brown (1 ribaund), Djuro Ostojıc 15 (5 ribaund), Dımıtrıos Kompodıetas 1 (1 ribaund), Efthymıos Tsakalerıs (1 ribaund), Maurıce Baıley 9 (2 ribaund- 1 asist), Samo Udrıh 4 (1 ribaund- 2 asist)

5 Yorum Yapılmış:

nazankaracengel dedi ki...

Yönetim birazcık akıllı olabilseydi keşke Shumpert konusunda,,inşallah final hatta kupa neden olmasın...takım ruhu olan tek branş,,umarım.............

sinan dedi ki...

Hep iyi bir guard ve bir pivot lazım diyoruz GS cc'ye. bugün tutku çok ekstra oynayarak birnci açığı kapattı. ama verilen 13 ribaund diğer yönden eksik kalındığını ortaya koyuyor şu makina gibi işleyen takıma 2 takviye yapılsın eurocupta şampiyon olurlar. ligde ise final oynarlar şampiyonluk şanslarıda çok fazla olur.

Sinan Doğan dedi ki...

İyi bir takımız ancak bu sene gerek lig gerek avrupa'da kupa gibi bir beklenti varsa ki olmalı o zaman taylor gönderilip yerine Ender alınmalı ortaya çıkacak yabancı boşluğu ise pota altını domine edicek iyi bir uzun ile kapatılmalı ki buda Galatasaray'ı Efes ve Fener ayarında bir takım olmaya iyice yaklaştırır

futbas dedi ki...

Eurocup'ı alıp Euroleuge'ye katılmak süper olur gerçekten.işte o zaman bileğimizin hakkıyla katıldık demek çok iyi olur

noir34 dedi ki...

3 maç kazandık diye eurocup ı alabiliriz demek çok iddialı olur, final4 veya final8 bile bizim için çok değerli olur.