11 Kasım 2010 Perşembe

G.Saray MP: 82 - V.Aistes: 58

Geçen hafta Spartak karşısında bozguna uğrayan G.Saray, bugün Abdi İpekçi'de ilk hafta Litvanya'da Spartak Moskova'yı son saniye basketiyle deviren Aistes'i ağırladı. Işıl Alben - Tuğba -Seimone - Bahar - Fowles beşinin ilk altı dakikada saha içi basketine izin vermeden yakaladığı 16-1'lik seriyle maç başlamadan bitti aslında. Rotasyonun başlamasıyla aradaki kalite farkı ortadan kaybolunca biraz hareketlenir gibi oldu Litvanya takımı ve skoru bir anda 25-20'e taşıdılar. Yeni G.Saray'ın en temel sorunu da bu zaten. Rotasyonu çok seven ve onunla başarılı olan bir koç var takımın başında. Fakat özellikle Euroleague seviyesinde ikinci beşin kapasitesi oldukça sınırlı. Nitekim koç 2.çeyreğin ortasına doğru tekrar ilk beşe döndükten sonra 22-4'lük bir seri daha yakaladı sarı kırmızılılar ve 47-24'lük devre skoruyla maçı tamamen kopardılar. İlk beşin sahada olduğu anlarda toplam skor 38-5 gibi ürkütücü bir seviyede.

Spartak Moskova'nın Prag deplasmanında ikinci mağlubiyetini aldığı gecede gruptaki 2. galibiyetini aldı G.Saray. İlk maçta olduğu gibi yine farklı bir skorla başardı bunu, Moskova deplasmanını telafi etmek için artık her basket ayrıca önemli onlar için. Maçı 18 sayı-11 ribaund ile tamamlayan ve maç içinde bir ara smaç için heyecanlandıran Fowles'ın kullanma klavuzunu okumaya başlamaları ise maçın en önemli notu bence. Petronyte'nin kaliteli ayak oyunları, Augustus'un ve Işıl'ın ısınma turlarına devam edişi de bir o kadar sevindirici. Spartak ve F.Bahçe maçları moral bozmuş olsa da henüz çok genç olan bu takımın Avrupa serüveninde de yolun çok başında olduğunu söylemek lazım. Oynayarak öğreniyorlar ve her maç üzerine koymaya çabalıyorlar. Şimdilik grup aşamasındaki iki hedef maçı da almış durumdalar ve 2.lik koltuğunda kapatıyorlar bu geceyi. İçerdeki Haicon ve Spartak maçları daha geniş çerçeveli bir yorum için yol gösterici olacaktır. Fakat sancılı bir süreçten geçtiklerini tekrar vurgulamak lazım.

Bu arada hafta başında 2. kez çocuk sahibi olan Yıldızoğlu çiftini kutlamadan geçmeyelim. Salsabasket olarak Yıldızoğlu ailesinin en genç ferdi olan Tara bebeğe ailesiyle birlikte uzun ömürler dileriz.

G.Saray Medical Park (82): Tuğba Palazoğlu 10 (3 ribaund-4 asist), Donneka Hodges 5, Yasemen Saylar, Ceyda Kozluca (3 ribaund-1 asist), Bahar Çağlar 5 (6 ribaund-4 asist), Işıl Alben 7 (3 ribaund-3 asist), Gintare Petronyte 12 (3 ribaund-1 asist), Melisa Can 4 (8 ribaund-1 asist), Nihan Anaz 5 (3 ribaund-2 asist), Seimone Augustus 16 (1 ribaund-1 asist), Sylvia Fowless 18 (11 ribaund-3 asist)

VICI Aistes (58): Courtney Pilypaitis 10, Milda Sauliute 6 (3 ribaund-3 asist), Ausra Bimbaite 11 (5 ribaund-2 asist),Rima Valentiene 6 (1 ribaund), Giedre Paugaite 16 (10 ribaund-1 asist), Vita Kuktiene 2 (1 ribaund-1 asist), Marina Solopova 2 (1 ribaund), Lina Pikciute 5 (4 ribaund-1 asist)

5 Yorum Yapılmış:

Sinan Doğan dedi ki...

Muhtemelen kendi sahamızda 5'te 5 yaparız ancak deplasmandaki maçlardan galibiyet çıkarmamız lazım. 10'da 8 ile grup lideri veya 10'da 7 ile ikinci oluruz gibime geliyor

Kapkankağan dedi ki...

Moskova yenilgisine daha fazla üzülmemek elde değil. Kendi sahamızdaki tüm maçları alıp deplasmada da kazanabilecğeimiz tüm maçları almalıyız artık Bnece grup birincisi olacağız gibime geliyor. Maçlardanda anlaşıldığı gibi Moskova bu yıl geride kalacak gibi Ekaterinburg en büyük favori kupa için! Bu grubu birinci tamamlayıp Final four oynayabiliriz. Yanlız takım her geçen gün üstüne biraz daha koymalı

aytunc dedi ki...

Galatasaray bu grupta 5 galibiyetle 4. olur. Spartak Moskova bir, Avenida iki, Prag da üçüncü bitirir. Galatasaray gene avrupa kupasını en fazla ilk 16 da bitirir gibi görünüyor.

Kapkankağan dedi ki...

aytunç

çok komiksin:)

aytunc dedi ki...

Galatasaray taraftarı kadar iyimser bir taraftar dünyada yoktur heralde....Sezon sonu kim haklı görürürüz...