8 Kasım 2010 Pazartesi

G.Taştimur: Dünya'nın En Mutlu İnsanıyım

Ligin yeni ekiplerinden Olin Edirne, kendi sahasındaki ikinci maçından da galibiyetle ayrılarak ligdeki galibiyet sayısını 3'e yükseltti. Geçen hafta Beşiktaş Cola Turka karşısında üstün bir ofansif performans sergileyen Aliağa Petkim'i 64 sayıda tutarak galibiyete uzanan Edirne temsilcisinin koçu Gökhan Taştimur, maç sonu basın toplantısında bu zaferi şöyle değerlendirdi:

'Kendi sahamızda maçın son 4-5 dakikasında 5 sayı geride bile girsek, salonumuzdaki bu atmosfer bizim maç kaybetmemize izin vermez. Yeter ki 5 sayı üzerinde bir diferans oluşmasın arada. Aliağa maçında geriye düştüğümüzde de hiç umutsuzluğa kapılmadım o nedenle. Geçen hafta yüksek skorlu bir maç geçiren rakibimizi, bu maçta iyi savunmamızla durdurduk. Ben rakibimiz kim olursa olsun onları 65 sayının altında tutabilirsek o maçı kazanma şansımızın karşımızdaki takımdan daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Renaldas Seibutis'e ayrı bir parantez açmak isterim. Geçen haftayı Banvit maçında alınan yenilgi nedeniyle morali bozuk olarak geçiren takımımıza sakatlıktan gelerek pozitif enerji yaydı, takımı diriltti, müthişti. Zaten takım arkadaşları da ona 'Genç Kurt' lakabını taktılar. Kişisel istatistiklerinden ziyade takımı için oynayan, çalışılması keyif dolu bir oyuncu. Predrag da bu maçta boyalı alanı muazzam kapattı, rakibe potayı göstermedi. Onu da tebrik ediyorum.


Bizim takımımız kendi hızlı hücumunu kendisi yaratıyor. Savunmada sağlam durup, rakibe sayı şansı vermeyerek, onları hataya zorlayarak kendi hızlı hücumumuzu yaratıyoruz. Bu çok önemli bir detay. Kötü periyotlar geçirebiliyoruz maç içerisinde ama hiçbir zaman sistemi, anlayışı terk etmiyoruz. Şu anda 4 maçta 3 galibiyet olduk. Bizim gideceğimiz yer, gidebildiğimiz kadar olacak. Şimdilik işler yolunda ve yaptığımız başlangıç beni Dünya'nın en mutlu insanı haline getiriyor.

Ayrıca basketbol yazan, basketbol konuşan insanların bizim takımla ilgili detaylı ve övgü dolu yorumlar yapması da bence doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve beni kendi adıma şevklendiriyor.'

4 Yorum Yapılmış:

Ulkerspor dedi ki...

Başarılarınız daim olsun. En az 10.000 kişilik bir modern salon Edirne şehrinin ve Olin Edirne kulübünün/taraftarlarının hakkıdır. Kendinize münhasır seyircinizle ülke basketbolunu beynelminel arena'da da uzun yıllar temsil etmenizi can-ı gönülden temenni ederim.

Ne güzel değil mi Olin Edirne, birbirlerini çok güzel tamamlıyorlar; Marka, Şehir ve Basketbol coşkusu.

Miksiyon dedi ki...

Seviyorum Edirnelileri Karşıyakada yaşamasaydım orada olmak isterdim sırf bu yüzde 75 lere varan hayır oyları ve basketbol çoşkusu için

kerem dedi ki...

Şehrimizin basketbol coşkusunu gerçekten herkesin görmesini isterim. Biz 2. ligde de o salonu full doldurup o coşkuyu yaşıyoduk izleyenler varsa istanbulda da bu coşku maksimuma ulaşmıştı. sarı yeşil 4000 tane Olin taraftarı vardı sinan erdemde. Ama 1. lig heyecanı gerçekten çok farklı. Edirneye müthiş bi heyecan geldi. O salonda hele son 5 dakikadaki o gürültüyü size hiçbir şekilde tarif edemem. Gerçekten müthişti. Umarım lige renk katmaya devam ederiz en büyük amacımız bu..

Mental dedi ki...

@Miksiyon evet Edirne çok aydın bir şehir tıpkı izmir gibi , Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ gibi.. :)

Koç Gökhan Hocayı ben biraz rahmetli Aydan Siyavuş'a benzetiyorum.. Onun izinden gidiyor.. Bu gidişle 2-3 yıl içinde Efes yada Fener'e koç olursa şaşırmam..

Edirne'li değilim ama Gökhan Hocayı alarak Olin çok büyük iş başardı. Geçen sene neredeyse lig ortasında takımı aldı ve bu seviyeye çıkardı. Sanırım futbol antrenörü olsa ve bu başarıyı yakalasa hemen milli takımı verirlerdi..

Koca yürekli hocam yolun açık olsun..