1 Kasım 2010 Pazartesi

G.Taştimur: Pota Altında Bize Kiloca Ağır Geldiler

Beko Basketbol Ligi'ndeki ilk sezonunda ilk yenilgisini 3. haftada Banvit karşısında alan Olin Edirne'nin koçu Gökhan Taştimur maçla ilgili görüşlerini Salsabasket'e aktardı:

'Banvit'ten başlamak gerek söze. 1. ligdeki 7. sezonlarını yaşıyorlar ve sahip oldukları ivme beni inanılmaz keyiflendiriyor. Kısa bir geçmişe sahipler ama Türk Basketbolu'ndaki yerlerini aldılar. Orhun pırıl pırıl bir koç, tesisler güzel, yönetim çalışkan, gerçekten keyif alıyorum onları gördükçe. Hem ligde hem de Avrupa'da başarı diliyorum onlara.

Maça gelecek olursak, 40 dakika boyunca bir türlü maça ortak olamadığımızı söyleyebilirim. İki takımın sahaya yansıtmak istediği basketbol tarzı birbirine yakın ancak kabul etmeliyiz ki rakibimiz bizden daha iyiydi. Banvit'e tam 44 tane iki sayılık atış yaptırtmamız ve kolay pota altı sayılarına izin vermemiz maçın kilit noktası. Pota altında onlara karşı ezildik, bize göre sert ve kiloca da ağır geldiler. Bir de mazeret olarak anlaşılmasın ama Seibutis'i epey aradık. Sistem sahibi bir rakibe karşı onun hem ofans hem de özellikle defanstaki yeteneklerini aradık. O olsaydı, takım olarak daha iyi oynayabilirdik diye düşünüyorum. İnşallah bu hafta içi %100 duruma gelip, Aliağa maçında sahadaki yerini alacak.'
Salsabasket özel.

4 Yorum Yapılmış:

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Ne güzel bir konuşma ya :) Fenerbahçe ve Antalya takımlarından sonra tuttuğum takım Olin Edirne artık :)

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Kesinlikle bu sene oyuncuları ve hocası ile ligin flaş takımı olmaya aday.

Mental dedi ki...

Gökhan Hocam,
Yıllardır seni ne zaman 1.ligte göreceğiz diye merak edip durmuştum. Şimdi biraz iğneleyici olacak ama bu 1. ligte birçok hocamız sadece amerikalıların "hadi conilerim" modunda yaklaşımlarına nazaran senin , Orhun hocanın, Tanyeviç'in ve Hakan Demir hocanın conilerden çok sistem adamı oyun kurgusunu çok önemli buluyorum.
Umarım daha nice yıllar seni 1. ligte görürüz Olin senin kıymetini biliyordur umarım...

Miksiyon dedi ki...

Hocam hazır kurban bayramıda geliyor kilo problemi sığır etleriyle hallolur:)