1 Kasım 2010 Pazartesi

Iverson Transferinin Medyadaki Yansımaları

Beşiktaş Cola Turka'nın transfer ettiği oyuncu Avrupa'ya gelen en büyük iki yıldızdan biri olan Allen Iverson olunca bu transferle ilgili konuşulanların miktarı da bir hayli yüksek oluyor haliyle. Milliyet'te Ümit Avcı'nın yaptığı haber bir hayli ilgi çekici. Ülkemizdeki önemli oyuncuların Allen Iversonla ilgili düşüncelerini ve fikir verecek kadar da olsa Iverson transferinin dünya basınındaki yansımalarını bulabileceğiniz analiz şurada.

Iverson'un gelişinin magazinsel yönü de esgeçilmiyor. Efsane yıldızın Twitter'ında takip ettiği dört isimden birinin Türk olduğunu biliyor muydunuz? Bugün gazetesi de internet kullanıcılarının Allen Iverson ile ilgili söylemlerini haber haline getirmiş. Allen Iverson'un ailesini ülkemize getireceğini yazan Akşam ve daha niceleri...

Ülkemizde basketbol denilince akla gelen en önemli spor yazarları arasında yer alan Kaan Kural da Allen Iverson ile ilgili hazırladığı analizinde bulutların üzerine çıkılmaması gerektiğini belirtiyor. Bir senedir basketbol oynamayan bir insandan bahsediyoruz nihayetinde, Kaan Kural'ın daha sonra detaylı bir şekilde irdeleyeceğimiz "Form tutsa bile parke üzerinde etkisi çok olmaz" temalı yazısı Vatan gazetesinde yayımlanmıştı.

6 Yorum Yapılmış:

orkun dedi ki...

İlkine Dominique Wilkins mi diyoruz?

emre dedi ki...

iverson'ın ikinci adı var mı acaba? tbf istatistiklerinde allen montgomery iverson gibi bi şey görmeye hazır olalım.

Sarıkaya dedi ki...

Ben şahsen Iverson'dan en az Gricek kadar bi' peroformans bekliyorum.

Cakivu dedi ki...

en formsuz halinde bile olsa lige renk katacaktır iverson, salonları dolduralım arkadaşlar, ligimizde çoğu maç altyapı maçı atmosferinde geçiyor malesef...

Alperen dedi ki...

orkun,

Kesin öyledir demiyoruz. Ancak kesin Iverson'dur da diyemiyoruz. Tartışmaya açık bir konudur bize göre, o yüzden o şekilde yazdık.

Alperen

Ömer dedi ki...

Kaan Kural'in yaptigi icguzarlik. Boyle bir transfer yapilmisken, bu tur yorumlar yapmanin tek amaci zamani gelince "ben demistim" demek olabilir.

Iverson geliyor yahu, otesi yok bu isin. Katkisi 0 bile olsa insan bir durur, bir soluklanir.

Cok ayip etti, cok. Ve eger burayi okuyorsa veya haberdar olacaksa bilinsin ki bircok Besiktas taraftari boyle dusunuyor.