29 Kasım 2010 Pazartesi

Karşıyaka'dan Halil Üner'e Kınama

Pınar Karşıyaka Basketbol Şubesi, resmi siteleri KSKBasket.net adresi üzerinden haftasonu kaybettikleri Aliağa Petkim koçu Halil Üner'i kınadı. İçinde 'Halil Üner isimli şahsın hareketleri, tavırları, söylemleri, sarfettiği argo ve küfür dolu sözler İzmir’e yakışmamaktadır' cümlesini de barındıran kınamanın tam metnini şuradan okuyabilirsiniz.

30 Yorum Yapılmış:

fuat dedi ki...

halil üner denilen şahıs nasıl bir ifade anlamadım. bu yolla halil üner'e kızgın olduğunu mu anlatmaya çalışmış bunu yazan arkadaş. kulübü temsil eden, kurumsal bir siteye yakışmıyor bu tavır. direkt halil üner der geçersin. halil üner denen şahıs diye bahsetmek ayıp, yanlış. bi de işin şu boyutu var; bu metni kaleme alan kişi belki daha suya bu bile diyemezken halil üner karşıyaka'yı çalıştırıyordu.

Tatü dedi ki...

uzun zamandır siteyi takip ediyorum
Fuat rumuzlu şahıs karşıyakamız ile hangi mesele olsa karşı tarafın bir avukatlığı ksk ye karşı bir karalama yok böyle yanlış yok şöyle yanlış nedir bu kuyruk acın merak etmedim desem yalan olur. Halil üner isimli şahış demek ne hakarettir ne aşağılama konuyu çarpıtmayalım.

kskserdar dedi ki...

fuat sen bursalı mısın?

Onur dedi ki...

evet sitede böle başka takımlara karşı da her haberde olay çıkaran garip yorumlar oluyo sürekli
halil üner denen şahıs diye bi ifade yok halil üner isimli şahıs diye bi ifade var zaten yazdıgı boş olmuş fuat arkadaşın

AVRAM USTA dedi ki...

Sen meraklanma Fuat ; sen daha basketbol topunu karpuz sanırken bizler Halil Üner'i tanıyorduk.Yaşımız da tutar bilgimiz de.Halil Üner'i bize anlatma.Hangi şartlarda gelip çalıştırdığını da , nasıl çekip gittiğini de biliyoruz.DEĞİL HALİL ÜNER FERİŞTAHI GELSE KARŞIYAKA TRİBÜNÜNE KÜFÜR EDEMEZ.EDEN KİŞİ DE ARTIK SIRADAN BİR ŞAHIS OLUR BİZİM İÇİN.

Erol Kaya dedi ki...

Halil Üner hiç küfreder mi yaa? Kesin karşı takımın koçu küfür etmiştir. Yoksa Halil Üner gibi herkesin çok! sevdiği, kariyeri başarılarla dolu! bir coachtan böyle bir şey beklenmez.

Miksiyon dedi ki...

Halil üner için burda tartışmaya değmez arkadaşlar ellerinizi yormayın bence herkes biliyor kimin ne olduğunu..

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Halil Üner basketbolun Tolunay Kafkas'ı. Yaptıkları tek şey agresif hareketler.. Gerisi boş

sinan dedi ki...

Halil Üner Türk basketboluna yıllardır hizmet etmiş bir adamdır. Haksızlık görünce kendini tutamıyor orası ayrı. KSK'lı dostlar yenilgi sonrası üzülmüşler olay bu sadece.

aslika dedi ki...

taraftar taraftarlığını bilse bu olaylar olmazdı.her hareketi faul olan kendini taraftar sanan holiganlar her yerde neden problem oluyor.gittikleri her yerde çevik kuvvet alarma geçiyor.biz aliağa taraftarıyız.hiç bir zaman çirkin tezahuratta da bulunmayız.gelen taraftarında aynı tavırlar da olmasını isteriz. ama bu ksk için hiç bir zaman olmayacak gibi...geçen sezon aliağa kümeye köylüler çapaya diye bağıran da saygı değer(!)ksk taraftarıydı...halil hocayla olan kuyruk acınız nedendir?her halil hoca haberine ksk lılar yazıyor.başka yorum yapan yok.hemde halil hoca isimli şahıs demek hiç kimsenin haddine düşmemiş.bu şekilde bir söylem basitliktir.bir izmirli olarak medeni insanlara yakıştıramadım

Tatü dedi ki...

@aslika
iyiki hiçbir zaman küfürlü tezahürat yapmıyorsunuz!! Maçı bırakıp tribüne dönüp küfür eden koçunuzu savunuyorsun buraya gelip bu ne yaman çelişki bari komik yorumlar yapmayın. 1-2 seneye petkim çekilir arkanızdan amatör kümede halil hocanınızda yardım eder size:)
Erol kaya ve cengizhandamı ksk lı at gözlüklerinizi çıkarında gerçekleri görün artık bu camiada herkes bilir halil üneri anlayana tabi..

mustafa dedi ki...

Halil Üner 2 hafta önceki yaptığı açıklamayı yapar yine. '' 30 yıldır ilk kez taraftarla sözlü atışıyom'' demiştir. Kendi ettiği lafıda ona cevap olarak yazmak gerek ''Dünya dönüyor, hiçbir terbiyesizlik cezasız kalmaz. İnşallah ilerleyen günlerde bu terbiyesizliğin cezasız kalmadığını tüm basketbol camiası görür.''

tamer dedi ki...

Beyler yarın hep beraber maça BİZ AVRUPALIYIZ!!!

exclusivefor80 dedi ki...

her hafta bir olay ..olayın içindeki adam hep aynı..serendipity?

Selami dedi ki...

Halil Üner hakkındaki görüşlerimi daha önce de yazmıştım,kendisi bu camia için bir ur,cerahattir,ivedi olarak temizlenmesi gerekir,burada ayrımcılık yapmamak lazım,açıklamada yer alan '' Zira Karşıyaka Taraftarları da nerede ne yapılması gerektiğini en iyi şekilde bilen, eğitim – öğretim düzeyi yüksek ve basketbolu bilen bir kitle olarak sürekli dikkatleri çekmektedir.'' açıklaması da biraz zorlama olmuş,son zamanlarda düzelme görülmesine rağmen,3 büyüklerin,özellikle FB Ülker'in İzmir'de oynadığı maçlarda yaşananlarda herkesin malumudur.Umarım iki kulübün arası açılmaz.

eröl dedi ki...

ara açılsa ne açılmasa ne... aliğa, bornova kimdir, nedir? 7-8 yıl önce göztepe ve altay vardı basketbol 1.liginde, şimdi nerdeler? 4 sene önce bornova diye bir takım mı vardı, ya da aliağa göztepeye satmasa futbol takımını şimdi nerdeydi? kimse kusura bakmasın ama herkes haddini, yerini bilsin...
tabi ki bizim tribünümüzün de yanlışları eksiklikleri vardır ve eleştiriyi hak etmektedir...

Adsız dedi ki...

Aliağa KSK'yi bileğinin hakkı ile yenmiştir. Gerisi hikaye...

Cakarta35 dedi ki...

eröl arkadaş çok doğru diyorsun yanlışları görüyorsun her takımın yanlışı eksikleri olur doğrusun ama ALİAĞA da BORNOVADA İZMİRİ N takımlarıdır kimdir deme akşam gördük sky da bjk ye 70 dk.fenere 60 dk .gs ye 45 dk izmir takımlarına 3.4 dk da anlatıyorlar nerde ise programda izmirin adı bile geçmeyecek izmire herkez gıcık galiba..

HotSauce21 dedi ki...

şimdi karşıyakanın resmi sitesinde bu tarz fanatik yorumların olması pek hoş gözükmüyor ama en azından başını fenerbahçenin çektiği ve diğer kulüplerinde sempatiyle yaklaştığı "yalanlama" bilgilendirmesi haberciliğinden çok daha sempatik olduğu açık. neyse halil üner'inde pek doğru bi adam olduğunu söleyemeyiz ama karşıyakalı taraftar ve bu tarz sözcü diyebileceğimiz "şahıs" ların rakipleri tanımamaya çalışan tavırları, diğerleri diye düşündüklerine antapatik gelmelerine sebep. diğerlerini umursamadıklarına göre fikirleri de umurlarında değildir ama, belki bi yerinden tutup kendilerini de sorgulama fırsatları olur.

sabah; http://kskbasket.net/v2/haberler/45-2010-2011/461-apoel-maci-donum-noktasi.html şu linkte buljan'la ilgili bir bölüm vardı ve görüyorumki şimdi kaldırılmış. buljan'ın facebook'undan alıntı yapılarak yanılmıosam "umarım andre iyileşmiştir, onu sahada görmek isterim" şeklindeki yorumu daha önce benzerini gördüğümüz "o herif arenaya gelmesin, gelirse fena olur" mantığındaki bakış açısıyla "gene mi andre, bu sefer diğer kolunu kıracam" şeklinde yorumlanmaya çalışılmış ama hem 56 beden mabada streç tayt kıvamında olmuş hemde sonra o mabada uymadığı anlaşılıp çıkartılmış. adamın saha içinde yaptığı kabul edilemez olabilir ama sonuçta bir sporcudur ve belki kulüp istediğini alamadığı yada yoğun baskılar sonucu oyuncuyu göndermiş cezasını kesmiştir. belki andre kendisini affetmiş, gayet iyi niyetli bir şekilde "andre'yi yeniden sahada görmek isterim" demiştir. ama kendinden başkasını asla kabul edemeyen ve gözleri kör edip dimağları durağanlaştıran bakış açısı istediği yöne çekmiştir, peşindekilerde ordan tabi. bu buljan konusunda ikinciye tepki koyuyorum ama gerek buradaki kışkırtıcı kelle avcısı yorumları gerekse resmi sitedeki gazlamalar hiç hoş durmuyor.

neyse daha fazla uzatmayalım, devir memleket sorma devri olmuş demek, bende adabazarlıyım o zaman memnun oldum...

Tatü dedi ki...

Çok memnun oldum hotsauce adabazarda umarım bir gün tbl de temsil edilir varmı gelişme oralarda?

HotSauce21 dedi ki...

@zaza enden tatü

http://yigitozgur.net/galeri/albums/arsiv/normal_0056.jpg

Adsız dedi ki...

@kskserdar

serdar sen çorumlu musun ?

Tatü dedi ki...

@hötsauce21
Karikatürde gördümkü büyük gelişme var adabazarında ama daha yol var gibi görünüyor

fuat dedi ki...

@ kskserdar
çemişgezekliyim ama karşıyaka sahilde, yalı caddesi'nde balık tutmayı çok seviyorum. acaip kefal çıkıyor.

@ hotsauce21
meydanı fanatizme boş bırakmadığın için teşekkürler, buljan konusunda yazdıklarının altına imzamı atarım.

Tatü dedi ki...

@hotsauce
gerçekten karikatürdeki gibi bir yermiş biraz araştırdım adabazarını büyük renk katar lige

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=17724940

caglar dedi ki...

hotsauce21 bir Karşıyakalı olarak dediklerinin altına imzamı atıyorum...

henry turner dedi ki...

belki ifade hatası olabilir sitede,
halil üner o hareketleri maç içerisinde yapmıştır.

numberonebasket dedi ki...

Halil Üner'in babasıda okulumzda mdür yardımcısyken argolu konuşurdu ghalil üner gençliğindede çok argolu konuşurdu kendisini beğenmezdim ama kardeşi behçet abi gerçekten iyi bir insandı.Bence bir takımın başına koç olmaktan önce adam olmak çok önemli.

Tatü dedi ki...

İşin şakası bir yana hotsauce benim memlekette adapazarı arifiye:))) ama 20 yıldır karşıyakada yaşıyorum...

eröl dedi ki...

bornova, aliağa kimdir derken küçümseme gibi bir niyetim yoktu kesinlikle sadece bu kulüplerin inanın ne altyapı ne taraftar potansiyeli var, sadece şişirilmiş balonlar onu anlatmaya çalıştım, tamamen suni takımlar ikiside... bornova belediye başkanı değişse takımın ne olacağını bilen yok, ya da petkim küçülme kararı olsa takım ne olacak bilen var mı?

umarım zaman içinde bu iki kulüp arkalarına ciddi yerel destek alıp iyi yerlere gelirler, bundan çokta memnun olurum...