12 Kasım 2010 Cuma

Kunter'li Cholet Eurolig'e de Isınıyor

Bir gece önce Sinan Erdem'deki Fenerbahçe Ülker zaferinden sonra bu geceki OAKA kabusunu sindirmeye çalışan bizlere Hırvatistan'dan güzel bir haber geldi. Erman Kunter'in Cholet'si Cibona'yı deplasmanda 71-84 gibi net bir skorla mağlup ederek üstüste 2. galibiyetini aldı ve Top-16 yolundaki en büyük iki rakibinin de iki galibiyet üstüne fırlamış oldu.


Her ne kadar maçtan önce Cibona'nın eksiklikleri konuşuluyor olsa da Hırvat ekibinin Eurolig'in en tecrübeli organizasyonlarından birisine sahip olduğu unutulmamalı. Her kim olursa olsun Drazen Petrovic Basketbol Salonu'ndan rahat galibiyet çıkarmak kolay iş değil. Üstüne üstlük Çarşamba günü gözlerimizin pasını silen Fenerbahçe Ülker'in dahi Cibona deplasmanının ne kadar zor geçtiğini hatırladığımızda Cholet'in bu rahat galibiyeti daha da bir değer kazanıyor. Bendeki Erman Kunter sempatisi de gün geçtikçe artıyor.

Spahija tecrübeli ve disiplinli bir antrenördür; ben gerekli uyarıları yapacağına inanıyorum. Ancak olası bir rehaveti, rakibi küçümsemeyi Kunter'in ekibi cezalandırabilecek kapasiteye sahip olduğunu gösterdi. Yakalanan avantajın sürdürülmesi adına Fenerbahçe Ülker'in Barcelona ve Siena karşılaşmalarında gösterdiği mücadeleyi ve konsantrasyonu Fransa'ya da taşıması gerekiyor. Cholet ise umuyorum ki bu başarısının karşılığını Top 16'ya kalarak alır.

Haftaya oynanacak Lietuvos Rytas - Cibona maçı da büyük ihtimalle grubun ilk havlu atan takımını belli eder. Her ne kadar Bogdanovic, Radosevic, Stipcevic gibi önemli genç oyuncuları bünyelerinde barındırsalar da bench sıkıntısı nedeniyle Cibona'nın bu yarışta bir adım geriye düştüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle dört gözle Delas'ın iyileşmesini bekliyor olmalılar.

Henüz Yorum Yapılmamış