21 Kasım 2010 Pazar

MP Trabzonspor: 64 - E.Pilsen: 101 (Avrupalı Efes Çok Rahat)

Hafta içinde Cska'yı deviren Efes, Trabzon deplasmanında da esti gürledi. Özellikle Igor Rakocevic'in Efes'e geldiğinden beri oynadığı en olumlu maç oldu Trabzon deplasmanı. Gözlerim yaşardı açıkçası Sırp guardın bu tutumu sonrası. Aslar genelde dinlendi bu maçta. Uzun süredir sahada fır dönmesini özlediğim Ender Arslan'ı tekrar parkede koşuştururken görmek pek sevindiriciydi. Erwin Dudley ve Cenk Akyol da hatrı sayılır süreler aldı bu maç ve iyi de değerlendirdiler. Oyuna giren her oyuncu katkı verdi (Ali Işık hariç, onun da eli ayağına dolaştı oyunda kaldı süre boyunca). Bu seneki en iyi asist istatistiğini bu maçta elde etti konuk ekip. İlk yarıdaki asist top kaybı oranı ise 17/1. Makine düzeninde oynadıklarını bu istatistikten anlamak mümkün. Tam saha baskısı da gayet etkiliydi Efes Pilsen'in. Trabzon bu baskıyı sadece bir kez çabuk geçebildi, orda da Hadi Özdemir'in smacıyla bitti hücum.

Ev sahibinde ise enkaz kaldırma çalışmaları başlar maç sonrasında. Harold Jamison ve Alwin Snow'dan sıfıra yakın katkı alınması skorun buralara gelmesinde büyük etken. Trabzon şu görüntüsüyle bir ikinci lig takımından hallice gözüküyor. Sadece Aleks Rasic ve Michael Wright'ı kadroya katmakla olmuyor. İlker Türel, Caner Öner, Serhat Büker, Hakan Yapar ve Hadi Özdemir birinci lig oyuncusu değil. Böyle bir takımla ligde tutunmak büyük başarı olur koç Alaeddin Yakan açısından.

Açıkçası bu maç için fazla konuşulacak bir durum yok. Makinist Perasovic önderliğinde Trabzonspor'u ezip geçti Efes Pilsen lokomotifi. Bu Trabzon yolculuğu da turistik bir geziden öteye geçemedi.

M.P.Trabzonspor (64): Aleksandar Rasic 9, Michael Wright 24, Ersin Görkem 9, Alwin Snow, Antwain Jamison 4, İlker Türel, Hadi Doğan 6, Caner Öner 2, Hakan Yapar 6, Serhat Büker 4

Efes Pilsen (101): Andrew Wisniewski 8, Igor Rakocevic 16, Kerem Gönlüm 6, Nikola Vujcic 20, Sinan Güler 2, Cenk Akyol 6, Lawrence Roberts 9, Kerem Tunçeri 2, Bootsy Thornton 5, Ender Arslan 13, Erwin Dudley 14, Ali Işık

12 Yorum Yapılmış:

Luke dedi ki...

Bir kez daha istatistiklerin bulunmadığı bir Efes Pilsen maç analizi olması haricinde, yazılan her şeye katılıyorum. MPTS oyuncularının hiçbir biçimde oyuna konsantre olamadıkları, coachlarının açıkça hiçbir oyun planının (veya bir B planının) olmadığı ve daha önemlisi kadro kalitesi açısından fena olmayan bu takımın bu performansla ligde tutunmasının bile mümkün olmadığının görüldüğü bir maç oldu. Efes Pilsen adına en olumlu gelişme rotasyondaki tüm oyuncuların öyle ya da böyle katkı vermesiydi. Özellikle Ender ve Dudley'nin oyunları, hiç olmazsa 10 civarında Euroleague dakikası alabileceklerini ispatladı. Bence Efes Pilsen adına en kötü performansı Roberts verirken, Perasoviç'in Nachbar'ı yine tribüne yollaması maçın en kötü notuydu. Nachbar-Roberts-Vujçiç'in bir arada oynadığı bir ilk beşi denememek bana göre Efes coachunun, Wisniewski'yi oynatması dahil, sezon başından bu yana yaptığı en büyük hata. Böylesi bir maçta bile bu rotasyonu denememek ise tam bir intihar denemesi. Bunun dışında, Ali Işık'ın bu kadar acemi bir tutum sergilemesi, Dusan Cantekin'in neden kiralandığı ve Efes Pilsen altyapısının neden bu kadar kötü olduğu sorularını da yeniden akla getirmiş oldu. A kadroya alınabilecek tek oyuncu Ali ise, vay Efes Pilsen'in haline!

Bob dedi ki...

@Luke

an itibariyle hala federasyonun sitesinde istatistikler açıklanmadı. yoksa kasti bir durum yok katiiyen.

vdT dedi ki...

elektrik kesintilerine de değinseydiniz keşke

Luke dedi ki...

@Bob

Kasti bir durum olmadığını biliyorum. Ben bir taraftar olarak, Efes Pilsen maçlarının ciddiye alınmamasının Efes Pilsen açısından düşündürücü, sizin açınızdan ise haklı bir durum olduğuna inanıyorum zaten. Efes Pilsen bu şekilde ve bu insanlarca yönetildiği müddetçe, kasti yapsanız dahi benim için bir sorun olmaz.

Sadece bilgilendirme açısından söylüyorum:

http://www.ntvspor.net/haber/gunun-haberleri/27790/efes-pilsen-farka-kostu

adresinde maç istatistikleri mevcut.
Teşekkürler.

Adsız dedi ki...

Caner Öner, Serhat Büker, Hakan Yapar ve Hadi Özdemir birinci lig oyuncusu değilse Mehmet Yağmur 2. lig oyuncusu bile değildir...

numberonebasket dedi ki...

efes pilsen ,wişne ile oyuna başlaması gerçekten hata bence nachbar ilk beşe başlamalı hatta wişne gönderilmeli yerine daha kaliteli bir oyun kurucu transfer edilmelidir. ilk 16 ya kalırlarsa mutlaka değişim olmalıdır. Ayrıca mpts nin türk oyuncularından sadece ersin görkem iyi diğerleri vasattır.ts mutlaka bunu gözden geçirmeldir hatta alaattin hocayı'da mutlaka göndermelidir yoksa küme düşerler.
bir yerli gard,yerli uzun oyuncu almaları gerekli görünmektedir.mutlu demir'de yoktur.ergin ataman,murat özgül,çetin hoca boştalar.
Beşiktaş'ın yerine olsam ahmet kandemir'in tazminatını antalya ya öder bjk ya katar ,burak bıyıkta'yıda acele gönderirdim. telekomd'a faruk hocayı mutlaka göndermeli o zaman bir şeyler değişir.

Sarıkaya dedi ki...

Efes "field goal" olup yağdı!:-))

HavatampaEdirne dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Kapkankağan dedi ki...

Tribüne çıkması gereken Wisne olmalıydı.

Jude dedi ki...

@havatampaEdirne

dostum bu ne kin böyle, aklıma Bursaspor Tv deki kadın spikeri getirdin ortamı germek isteyen provakatör gibi :)

Anladığım kadarıyla Olin'in formda olması Trabzon'un formsuz olması iştahını kabartıyor ama hiç belli olmaz Alaeddin Hoca'nın işi:)

Maça gelince

Efes asla idman maçı havasında değildi, yüzlerinde konsantrasyonu ve tam saha baskılarını görmeliydiniz, bir Trabzonsporlu olarak bu konsantrasyonu hayranlıkla izledim ve maç sonunda da alkışlandı bu oyun..
Maçtaki istatistik sorunu da salondaki internet yayını yüzünden olmuş bilginize ;)

maranda dedi ki...

HavatampaEdirne , rövanşı kastederken maçtan mı bahsediyorsun vurup kırmaktan mı ? en nihayetinde bir maç oynanacak ama siz geçmiş senelerin acısını çıkarmanın peşindesiniz bilin ki yanlış yoldasınız...

kerem dedi ki...

Bende bir edirneli ve Olin taraftarıyım. 'HavatampaEdirne' nickli hemşerime ve herkese sesleniyorum. Lütfen artık bu tarz gerginliklerle uğraşmayalım. Olaylar yaşandı ve bitti. Artık kavga gürültü istemiyoruz bu ülke bunlardan ne zaman kurtulacak ? Biz Olin olarak hem takım hem de taraftarıyla lige büyük bi renk getirme amacındayız. Lütfen bu tarz olaylarla kendimizi de lekemeyelim. 2 sene önce edirnede trabzon macında yaşananların kime ne faydası oldu ?? herkes salondan çıkartıldı iyi mi oldu ? Lütfen kimse bunun bi spor oldugunu unutmasın..