25 Kasım 2010 Perşembe

Mersin BŞB: 65 - Adanaspor: 57

Mersin'de oynanan hazırlık karşılaşmasında yabancı oyuncularından sadece Andrey Stimac'ı kullanan Mersin BŞB, 25-11'lik 2.çeyrek skoruyla karşılaşmadan 65-57 galip ayrıldı. Genç uzun Dusan Cantekin'in 21 sayısıyla karşılaşmanın en skoreri olması şüphesiz ki maçın en önemli detayı. Lig maçlarında Asım Pars-Nedim Yücel ve son olarak Mutlu Demir'den süre kapması pek mümkün gözükmeyen Dusan'ın Mersin kariyerindeki en yüksek sayısı bu aynı zamanda. (İstatistikler Basketfaul'den)

Mersin BŞB (65): Orhun Güngören 6, Kadir Çıpa 7, Hazer Avcı 5, Dusan Cantekin 21, Valentin Pastal 8, Andrey Stimac 10, Mutlu Demir 8


Adanaspor BŞB (57): Ümit Köksal 9, Barış Yalman 6, Andrey Kislitsin 5, Taylan Taylancı 2, Emre Koç 8 , Volkan Tokcan 3, Jamil Anthony Terrell 13, Cemal Uysal 7, Denktaş Güney 4

3 Yorum Yapılmış:

zgn dedi ki...

valentin pastal ne zamandan beri yabancı statüsünde?

dejavu dedi ki...

Bu noktalarda statüden ziyade milliyetleri baz almayı tercih ediyorum açıkçası. Ve Valentin'in Türkmenistan doğumlu bir Türk vatandaşı olduğunu gözönünde bulundurarak o şekilde yazdım. Düzeltiyorum yine de, yanlış anlaşılma olmasın.

Sevgiler,
Çağlar

Fanatik Basket dedi ki...

@dejavu
o mantıkla bakarsak dusan cantekin de aslında dusan gavrilovic. doğum tarihili bile değiştirilerek sonradan vatandaşlığa geçirilmiş bi sırptır ama o da türk artık :)

o şekilde yerli/yabancı diye ayırmaya kalkarsak bbl'de doğru dürüst "saf yerli" bulamazsın :)