6 Kasım 2010 Cumartesi

Olin Edirne: 72 - Aliağa Petkim: 64 (Takım Oyunu + Savunma = Galibiyet)

Lige iyi giriş yapan iki ekibin Edirne'deki karşılaşmasını ne yazık ki canlı canlı seyredemedik, yayıncı kuruluşa hürmetlerimizi sunarak başlayalım. Bir hayli kısır başlayan maça 8-2 ile önde giren Olin bu üstünlüğü koruyamadı. Devre sonuna kadar dengeli şekilde karşılıklı basketlerle devam etti maç. 22-20'lik Aliağa üstünlüğü bulunurken atağa geçen Trakya temsilcisi devreyi 17-7'lik seri ile 37-29 önde kapamayı başardı. Brandon Hunter'ın Aliağa adına çektiği 10 ribaund da bir hayli etkileyici idi.

Üçüncü periyota da karşılıklı basketlerle girildi ancak skor 44-37 Olin lehine iken Aliağa'dan bir atak geldi ve maç 44-44'e geldi. Bu dakikadan sonra son iki dakikaya kadar bir Aliağalılar bir Edirneliler seviniyordu, üstünlük sürekli el değiştiriyordu. Tıpkı ilk yarının sonunda olduğu gibi maçın da sonunda Olin Edirne fırtınası esti, maçın bitimine iki buçuk dakika kala 60-60'ı gösteren skorbord maç bitiminde 72-64'ü gösteriyordu. Doliboa'nın üçlüğü maçı 65-60'a getirerek bitirdi zaten. Geçen hafta Beşiktaş Cola Turka'ya 95 sayı atan Aliağa Petkim'i 64 sayıda tutmayı başaran Olin yine savunması ile parmak ısırttı. Sakatlıktan kurtulan ve maç sonunu da iyi oynayan Seibutis 14 sayı-4 ribaund-4 asist üretirken Olin'de tam sekiz oyuncu 5 ve üzerinde skor üretti. Yüzde 21 ile yay gerisinden çember döven Aliağa'da 15 sayı - 13 ribaund ile double-double yapan Brandon Hunter 12'de 5 ile serbest atış attı ki o atışlardan bir bölümünü sokabilseydi maçı Aliağa da kazanabilirdi. Ya da geçen haftanın kahramanlaından Jerome Randle 0/6 ile üçlük atmasa. Her iki takım da bu sezon güzel işler yapıyor ve öyle görünüyor ki ligimize renk katmaya devam edecekler.

Olin Edirne Basket (72): Can Akın 7 (4 ribaund-6 asist), Erdal Bibo 5 (1 ribaund), Vidas Ginevicius 6 (4 asist), Renaldas Seibutis 14 (4 ribaund-4 asist), Caner Ercan (3 ribaund), Predrag Samardjiski 12 (4 ribaund-1 asist), Reha Öz (2 ribaund), Seth Doliboa 13 (7 ribaund), Ömer Ünver 9 (3 ribaund-1 asist), Davud Kamer 6 (4ribaund-1 asist)

Aliağa Petkim(64): Erdem Türetken 1 (1 ribaund-2 asist), Levent Bilgin (3 ribaund), Barış Güney 5 (2 ribaund-1 asist), Hüseyin Beşok 9 (6 ribaund), Aubrey Coleman 17 (4 ribaund), Önder Külçebaş 1, Jerry Randle 14 (3 ribaund-3 asist), Kaan Üner 2 (1 ribaund-1 asist), Lamar Hunter 15 (13 ribaund-2 asist)

4 Yorum Yapılmış:

Mental dedi ki...

Önce Tebrikler:
Tebrikler Olin'in sahibi Edip Bey,
Tebrikler Gökhan Hoca ve Ekibi,
Tebrikler bir an olsun susmayan ve son 5 dakikayı salonu yıkarcasına destekleyen Edirne Halkı,

Tenkit:
Yayıncı kuruluşun anlamsız bir şekilde futbol mantığı ile yayın yapmasını anlamıyorum. İlla 3 büyüklerin maçını yayınlayacak..
Sayın yayıncı kuruluşun futbol mantıklı idarecileri, biz basketbol izleyicisiyiz.. bu dediğimi anlamanızı beklemiyorum ama bari anlayacağınız dilden konuşayım. Edirne seyircisi Beşiktaş'tan da , Galatasaray'dan da fazladır bu basketbol camiasında.. Kapiş...?!

olinedirne dedi ki...

Çok mutluyum şu maçı Edirneli olarak canlı canlı izleyebildiğim için.Sadece şu yorumu yapabilirim maç için gerçekten anlatılmaz yaşanır...Ama bir basketbol sever olarakta bir o kadar üzgünüm her saniyesi heyecan dolu maç yayınlanmadıyıp çifte standart uygulandığı için!

kerem dedi ki...

Bir kentin basketbola, şehrinin takımına, o takımın formasını giyen her oyuncusuna nasıl sahip çıktığına, nasıl bütünleştiklerine, inandıklarına ve müthiş bi atmosfer oluşturduklarına şahit oldu salondaki şanslı insanlar.. Ama benim medyam düşmüş rant peşine futbol kimliğiyle basketbol maçı yayınlama mantığına kaptırmış gidiyolar. Siz de çok şey kaybediyosunuz gerçek basketbol seyircileri de. Gençler de çoçuklar da.. Olinimizi de yürekten kutluyorum. 12 yürekli adamımızı da. Ve o salonu aliağaya dar eden müthis edirnemin seyircisini de.

Cakarta35 dedi ki...

BİZ ALİAĞALI OLARAK MAÇA GİDEMEDİK CUMARTESİ OLMASI DOLAYISIYLA.AMA SAYIN YAYINCI KURULUŞ ANLAMADIĞIMIZ BİR MANTIKLA HALA 3 BÜYÜKLERİN MAÇLARINI VERİYOR.BİZ ANADOLU TAKIMLARI OLARAK ÜÇ BÜYÜKLERDEN DAHA FAZLA SALONLARI DOLDURUYORUZ.ONLAR SADECE BÜYÜK MAÇLARDA SEYİRCİ TOPLUYOR.BU HAFTA ANTALYA İLE OLAN MAÇIMIZI VERİRLERSE TAKIMIMIZA NASIL SAHİP ÇIKTIĞIMIZI DA GÖRÜRLER.SADECE ALİAĞA İÇİN DEĞİL BÜTÜN ANADOLU TAKIMLARI İÇİN BUNU İSTİYORUZ.TBLDEN VEYA DİĞER SKOR VEREN SİTELERDEN MAÇLARI TAKİP ETMEK İSTEMİYORUZ.OLİN EDİRNEYİ DE TEBRİK EDERİZ.LİGDE BİRBİRİNE YAKIN İKİ TAKIMIN MÜCADELESİNİN NE KADAR ÇEKİŞMELİ GEÇTİĞİ BELLİ.BİZ OLİN SEYİRCİSİNİ ALİAĞAYA BEKLİYORUZ.BİRDE BİZİ GÖRSÜNLER...ALİAĞA İÇİN HEP DESTEK TAM DESTEK YENSEK DE YENİLSEK DE...