20 Kasım 2010 Cumartesi

Olin Edirne: 74 - Oyak Renault: 67 (Edirne'den Çıkış Yok)

Bu yıla oldukça flaş bir şekilde giren, geçen hafta Bornova'ya 2 uzatma sonunda kaybeden Olin Edirne'nin konuğu Oyak Renault idi bugün. Tek galibiyetle ligin alt sıralarında yer alan Oyak Renault maça hızlı ve farklı başladıysa da, Olin Edirne maçı çevirip galibiyete uzandı. Ligdeki 4. galibiyetini alan Edirne temsilcisi, evindeki yenilmezliğini de sürdürmüş oldu böylece. Makedon uzun Predrag Samardziski 22 sayıyla maçın ve sahanın en skoreri. Can Akın 19 sayıyla onu takip ediyor.

İlk çeyrek evsahibi için pek de iç açıcı geçmedi. Rakibinin 3 Amerikalısı ve Ufuk Kaçar ile yaptığı sağlam skor üretimine karşın sadece 7 sayı üretebilen (ki bunların da 5'i serbest atış çizgisinden) Olin Edirne, 7-23'lük skorla biten 10 dakika sonunda ciddi bir şok yaşadı. Renault tarafında ise işler planlandığından bile iyi durumdaydı. Ancak ikinci çeyreğin başlamasıyla birlikte, ilk 8 dakika itibariyle bir anda ters düz oldu oyun. Edirne temsilcisi üst üste bulduğu sayılar ve Gökhan Taştimur'un ısrarla üzerinde durduğu savunma başarısıyla 26-5'lik bir seri yakalayıp 29-28 öne geçti. Burada Renault takımından önemli bir direniş geldi ve Bursa temsilcisi peşpeşe bulduğu basketlerle devre skorunu 30-35 olarak tayin etti.

İkinci yarının ilk bölümlerinde de skor üstünlüğünü devam ettirdi Renault. 24. dakika 34-42, 27. dakika ise 39-46'lık skorlarla Bursa ekibinin üstünlüğünde geçildi. Olin son çeyreğe girilmek üzereyken biraz hareketlendi ve 30 dakikalık bölümün skoru 45-49'a geldi.

Final periyodunun başında Samardziski ile bir kez daha geriden gelerek öne geçti Olin. Ancak Renault da aynı şekilde bir kez daha cevap verip üstünlüğü ele geçirdi. Caner ve Samardziski'nin sayılarıyla bitime 04:55 kala 57-56 ile yeniden öne geçen Edirne temsilcisi, kritik yerde ele geçirdiği avantajı bir daha bırakmadı, Can Akın ve Seibutis'in de skor yardımlarıyla son dakikasına 67-58 önde girdiği karşılaşmadan 74-67'lik skorla mutlu mesut ayrıldı.

Olin Edirne (74): Can Akın 19 (1 ribaund-4 asist), Barkın Çınar 2, Erdal Bibo 3, Vidas Ginevicius, Renaldas Seibutis 12 (4 ribaund-7 asist), Caner Ercan 6 (7 ribaund-1 asist), Predrag Samardziski 22 (16 ribaund-2 asist), Reha Öz 5 (1 ribaund-3 asist), Seith Doliboa 2 (4 ribaund-3 asist), David Lee Dixon 3 (2 ribaund)

Oyak Renault (67): Alper Özcan 4 (3 ribaund-1 asist), Nedim Dal 4 (2 ribaund-3 asist), Ufuk Kaçar 7 (4 ribaund-1 asist), Tufan Önen 5 (1 ribaund), Jonathan Gibson 16 (2 ribaund-2 asist), Tay Waller 14 (4 ribaund-3 asist), James Mays 15 (7 ribaund-2 asist), Kerem Özkan 2 (4 ribaund), Umut Yenice (2 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

10ur dedi ki...

bayramı bahane ederek edirne olinin maçına gitme şansım oldu. takımın defansının değilde taraftarının anlatıldığı kadar inanılmaz olduğunu gördüm. resmen 2ci periyotta her taraftar sahadaki oyunculardan daha fazla ter akıtmıştır. periyotlara bakacak olursak ilk periyotta nedimim hemen 2 faul alması dolayısıyla hep içeriden oynadı ama bunu maysin hızla yardıma gelebilmesi sayesinde top çalıp hızlı hücum olarak avantaja çevirdi oyak ve skorda 23-7 gibi geri döndürülmesi zor bir hale geldi. ikinci periyot seibutis ve can ile 3lüklerde denemeye başlayan caner veya deliboayı tepeye üçlük tehtidi olarak çıkaran olin maysinde dıarı çıkmasını sağladı ve yardımları kesip skor üretmeye ve sayı yememeye başladı ve skorda dengeyi sağladı. 3cü periyotta daha 8.ci dakikada eli belinde dolaşmaya başlayan nedimi yalnız yakalayan samarzki şov vardı ona dışarıdan canda destek verince olin periyodun ortalarından itibaren bu maç benimdir arkadaş sinyalini apaçık şekilde verdi. 4.cü periyottada insiyatif hep onlardaydı zaten. oyunculara gelirsek can top taşıma konusunda sıkıntılı olsada hücum varyasyonlarında çok önemli 1 yer teşkil ediyor. ginevicius sadece savunması olan sorumluluk almayan 1 guard sinyali verdi bana seibutis savunmada çok kötüydü sakatlığının etkisiylemi bilemiyecem ancak waller hep uzaktan aldı yinede adamın yanından geçip gitmesine engel olamadı ancak taraftar ile iletişimi muhteşimdi hatta o kadarki coach 1 ara taraftarı bırak oyununa bak demek zorunda kaldı:). diğer kısa forvet pozisyonunda yaşlı kurtlar reha ve erdal idare ettiler 4 numarada coach üzerine oyun çizmesine rağmen deliboa çok verimsizdi şut mekaniğide bana hayli yavaş ve sorunlu geldi bana o pozisyonda caner defansif artılarıyla çok daha verimli geldi bana. 5te samardiski inanılmaz özelliklere sahip 1 oyuncu uzun geniş bloksever yaşı genç ve en önemlisi şutu var ligdeki en iyi 3-4 uzundan biri aık şekilde tek eksiği içeride zorlayarak bitirme yetisi daha yok belkide şutuna fazla güvenip pivot hareketlerine fazla önem vermemiştir bilemiyecem. dixon'ada(yada davudmu deseydim) evlilik yaramış kilo vermiş. oynadığı kısa süredede etkili ve güçlü göründü.
renoya gelince 3 yabancısı harika gerisi fiyasko tarzında 1 takıma dönmüş durumdalar. acilen nedimin yerini dolduracak kalıplı ve kondisyonlu 1 uzun bulmaları şart yoksa yücel hocanın o sayısız defansif varyasyonlarını lig 2 de izlemek zorunda kalacağız...

olinedirne dedi ki...

Maç aynen 10dur'un anlattığı gibiydi,Ama gerçekten iyi oynamadı OLİN EDİRNE.Yani Seibutis ten Doliboa ya kadar kötüydük.Herkes şok oldu ilk periyod zaten bizim takımımız bu olamaz dedik hep birbirimize.gerçekten üzücüydü aslında.Davut konusunda katılmıyorum en iyi hali bu malesef Samardziski çok yanlız orda ama tek başına kucakladı tüm takımımızı{maç sonundaki sevincinide görmenizi isterdim:)}Ama işte seyirci muhteşem olunca gerçekten ne kadar kötü oynasakta MİMAR SİNAN'dan çıkmak hiç kolay değil:)zor geçen Bornova yenilgisi sonrası bu bayram şekeri gibi geldi bize:)İnş takımımız en kısa zamanda beklediğimiz,istediğimiz formuna kavuşur.Zor maçlar bizi bekliyor..