13 Kasım 2010 Cumartesi

Oyak Renault:81 - Beşiktaş CT: 87 (Son Söz Chatman'ın)

Allen Iverson'ın yüzü suyu hürmetine mi bilinmez, Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu neredeyse doluydu bu akşam. Bursa-Beşiktaş arasındaki bitmek tükenmek bilmeyen husumetin de kokuları vardı hala ortalıkta. Maç boyunca iyi direndi ev sahibi ekip, fakat Mire Chatman faktörü gidişatı belirledi. Attığı fantezi paslar ve akabinde gelen top kayıpları dışında göze batmadı. Renault'da tas da hamam da aynı. Topun mutlak hakimleri belli. Onlar atarsa vezir, atamazsa rezil oluyor Bursa ekibi. Ayrıca Kerem Özkan uzaktan hedef tutturma merasimine bir son verse hayırlı olur gibi Oyak Renault açısından. James Mays'in henüz ilk maçında bu istatistiklere ulaştığını da ekleyelim.

Beşiktaş'ta ise Serhat Çetin yavaş yavaş parlamaya başlıyor. Kritik anlarda skor katkısı ve yaptığı sert savunmayla dikkat çekti. Fedor Likholitov'un tek kişilik (!) pota altı mücadelesi ise takdire şayan. Tamam hücumda zorluyor ama savunmada yaptıkları nedeniyle hücum kısmına müsamaa gösterilmeli. Görev adamları Mustafa Abi ve Cüneyt Erden de istenilen katkıyı verdi. Fakat maç boyunca Bekir Yarangüme neden bench ısıttı anlam veremedim, sakatlığı olsa gerek. Skoru belirlenen maçın son saniyesinde Mire Chatman'ın otoparktan (!) attığı topta da basketi bulması maçın özetiydi adeta. 34 sayı - 10 ribaund - 8 asist ile tamamladı maçı Chatman. Sezonun ilk triple-double'ını da yalnızca iki asistle kaçırdı. Beşiktaş çok da iyi oynamadığı bir maçı kazandı Bursa'da. Büyük takım farkı bu olsa gerek.

Oyak Renault (81): Alper Özcan (1 asist), Ufuk Kaçar (2 ribaund- 1 asist), Nedim Dal 7 (4 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 4 (4 ribaund- 1 asist), Jonathan Gibson 23 (6 ribaund- 3 asist), Antabia Waller 12 (5 ribaund- 3 asist), James Mays 20 (15 ribaund), Kerem Özkan 7 (5 ribaund- 1 asist), Umut Yenice 8 (1 ribaund)

Beşiktaş CT (87): Fedor Likholitov 9 (6 ribaund – 1 asist), Mustafa Abi 2 (2 ribaund), Cüneyt Erden 2 (3 asist), Serhat Çetin 16 (5 ribaund – 2 asist), Michal Jakub Ignerski 4 (7 ribaund), Mire Chatman 34 (10 ribaund – 8 asist), Cevher Özer 18 (7 ribaund – 1 asist), Andrew James Ogilvy 2 (3 ribaund)

8 Yorum Yapılmış:

ozan_kartal dedi ki...

maçı izlemedim ancak istatistikler keyfimi kaçırdı. chatmanin istatistikleri gerçekten olağanüstü. ancak bu durum, yani takımın bireylerin günlük performansına bağlı olarak maç kazanması veya kaybetmesi hiç hoşuma gitmiyor. serhat&chatman ikilisinden her maç 50 sayı bulamazsınız, hatta bir sonraki maç 20 sayı atabileceklerini bile garanti edemezsiniz. bizim bu durumu değiştirerek istikrarı sağlamamız, iç-dış dengesini sağlayarak ogilivyden maksimum verim almamız ve savunmayı oturtmamız şart.

basketçi dedi ki...

çetmınla ayvırsın yan yana oynar mı :PP
medya bu geyiğe ne zaman başlıcak acaba :))

Ömer dedi ki...

5.haftanın oyuncusu Chatman olur herhalde.

KEREM dedi ki...

Efes maçından umutlu değilim ama eğer sürpriz yapıp yenersek o maçın yıldızı haftanın oyuncusu olabilir. Çünkü önemli bir galibiyete imza atılır ama sanmıyorum, yenemeyiz sanırım.

Bunun dışında Chatman'dan daha iyi performans sergileyebilecek biri olacağını sanmıyorum. Gerçkten muazzam oynamış.

Kendisine yapılan fauller ve bloklar hariç 49 rating yapardı EFC'de. 10 civarı da faul yapıldı herhalde, artı bonusu de eklersen 55,0 rating yapar. :D

fuat dedi ki...

spormax'i tebrik ediyorum, maçın neredeyse üçte birlik bölümünde ıverson gösterdiler ama tay waller'ın yaptığı müthiş smacı bir kez bile tekrar etmediler. son dönemde bu kadar güzel bir penetre ve böyle harika bir smaç görmemiştim.

mert dedi ki...

ffddff

mert dedi ki...

reno çok iyi oynadı ama maçın sonunda basit hatalar yaptı...yerli oyunculardan pek katkı gelmedi özellikle kerem özkan çok kötüydü...

Selami dedi ki...

yönetmen o kadar çok Iverson'ı gösterdi ki,Iverson arası maç seyrettik resmen