6 Kasım 2010 Cumartesi

P.Karşıyaka: 106 - Mersin BŞB: 71 (Arena'da Şov Zamanı)

Hakan Demir'in de belirttiği gibi evinde farklı oynayan Pınar Karşıyaka, henüz galibiyeti bulunmayan Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni tabiri caizse madara etti. İlk çeyrekte 10, ikinci çeyrekte 20, üçüncü çeyrekte ise 30 seviyesine ulaşan fark maçın sonunda 35 sayı idi. İlk 15 dakikada sona eren bir maçla ilgili teknik analize girmek ne derece doğru bilmiyorum ancak zaten pek de sağlıklı bir rotasyona sahip olmayan Mersin takımının kağıt üstünde en güçlü olduğu pozisyon olarak gösterebileceğimiz oyun kurucu mevkisinden (Hakan Köseoğlu - Aubrey Reese) 11 sayı - 3 asistlik katkı alarak kazanması imkansız. Takım halinde iyi bir performans sergileyen ve tam altı oyuncusunun çift haneli skor ürettiği Pınar Karşıyaka'da son dönemin eleştirilen ismi Jovo Stanojevic 18 dakikada kaydettiği 21 sayı - 6 ribaund ile maçın en skorer ismi oldu. Mersin'de işler bu şekilde gitmeyecektir, gitmiyor da zaten. Alınan bu farklı yenilginin ardından hafta içinde kelleler kopacaktır. Beklemedeyiz yaşanacak değişiklikleri.

Pınar Karşıyaka (106): Osiris Eldridge 12 (2 ribaund-2 asist), Serkan Menteşe (1 ribaund-1 asist), Omar Sneed 17 (4 ribaund-1 asist), Uluğ Kaçaniku (1 ribaund-1 asist), Birkan Batuk 18, Jovo Stanojevic 21 (6 ribaund-1 asist), David Holston 17 (3 ribaund-9 asist), Ahmet Erdoğan 4 (1 ribaund-2 asist), Furkan Aldemir 12 (7 ribaund-1 asist), Alper Saruhan 5 (5 ribaund-4 asist), Ayhan Kentli

Mersin BŞB (71): Aubrey Reese 8 (1 ribaund-1 asist),Asım Pars 4 (6 ribaund-5 asist), Nedim Yücel 20 (6 ribaund-1 asist), Orhun Güngören, Hakan Köseoğlu 3 (2 asist), Hazer Avcı, Dusan Cantekin 3 (1 asist), Vincent Grier 9 (4 ribaund-5 asist), Valentin Pastal, Andrej Stimac 3 (4 ribaund), Dionte Christmas 21 (2 ribaund)

17 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

maçla ilgili söylenecek pek bir şey yok biz mahallede daha ciddi maçlar yapıyoruz. Mersinde paralar alınımıyor galiba yoksa bu aymazlığın açıklaması yok..
Maçın olumlu yönü bu basiretsiz savunma karşısında jovo yine basketbol okulu açtı pota altında ksk seyircisine merhaba dedi diyebiliriz.
Ccc Jovo reyiz ccC

bonzo dedi ki...

karşıyaka bu sonuçla ligi mersin bbş'nin üstünde bitirmeyi garantiledi...

Miksiyon dedi ki...

Bonzo bu ksk nefreti nedir arkadaş ne yaptı ksk liler böyle nasıl bir travma yarattılar her postta bir tahrik edici yorum yapıyorsun:)

dilemma dedi ki...

furkan'ın kariyerindeki ilk üçlük olabilir çemberi söküp diğer maçlara yanında götürsün

Miksiyon dedi ki...

Yok burdaki hazırlık maçlarında sokmuştu bir tane ümit milli takımlada atmıştı diye hatırlıyorum:) Sırtı dönük öğrenemeyecek sanırım yada kerem gönlüm gibi 30 lu yaşları bulcak öğrenmesi.. İşin kolayı varken kim uğraşacak şimdi sırtı dönükle falan değilmi:) attırsınlar her gün 2bin 3bin şut..

Özcan Yüksel dedi ki...

furkan şutunu geliştirmezse ve imza hareket edinmezse yıldız olamaz. yetenekleri ve fiziği çok güzel olsa da bu adam üzerine hiç mi hücum seti çizilmez hocasına da kusur bulmak lazım

numberonebasket dedi ki...

furkan aldemir ahmet kandemir veya alaaddin hoca,orhun ene nin elinde olacak hücum setinde direk oynayacak oyuncu olur.hakan demir,stanojeviç'e bu hakkı vermekle hem furkan'a hem de karşıyaka kulübüne kötülük yapmaktadır.ben ne olursa olsun bütün hucum setlerini öncelikle furkan üzerinden yapardım .furkan seneye istanbul kulüblerinin birinde göreceğiz.furkan kesinlikle bir yabancı hoca nezaretinde çalışmalıdır.bu blackman olabilr başkasıda olabilir,kerem gönlüm olma yolunda fakat şutlarını geliştirmeli korkusuzca şut atmalı ve vazgeçmemeli..

dilemma dedi ki...

furkan'ın düzgün bi şut stili var zaten bu sene serbest atışlarında da düzelme var.bu kadar emek harcayan bi oyuncunun 2 şut atma hakkı olmalı.sırtı dönük bi hareket öğrenmek için 140 IQ filan gerekmiyor.hiçbişi bilmeyen birini askerde 3 ayda adam ediyorlar.zaten furkan 4 numara oynayacaksa ki fizik olarak öyle görünüyor şutu daha önemli.

Miksiyon dedi ki...

Bence düşünceleriniz çok yanlış günümüzde herkeste bir şut sevdası oluştu gidiyor. 4 numara iyi şutör olacak diye bir şey yok pota altı oyunu olurda hemde şutu olursa eyvallah ama şutu olsun hucümcu olsun mantığı çok şaçma. Artık öyle takımlar varkı 5 numarada dahil şutör bir tane sırtı dönük oynayan oyuncu yok takımlarda ve bunun sonucunda savunmalarıda çok kolay oluyor. Bunun sebebi içeriye yardıma gitmemesi takım savunmalarınında adamlar bakıyor iç tehtid yok yapışıyorlar şutörlere 1-2-3 numaralarda boş şut imkanı bulamıyorlar el üstü sokarlarsa kazanıyorlar sokamazlarsa gidiyor maç. Ayrıca dilemma uzun bir oyuncuya bir takım şeyler öğretmek özellikle steps yaptırmadan pivot hareketleri öğretmek basketbolun en meşakatli işlerinden biridir bunu atlamayalım. Madem bu kadar kolay bunları öğretmek niye türkiyede ermal ve oğuz dışında sırtı dönük oyuncu yok elit seviyede?? Ama bir dünya 3lükçü uzun var çünkü kolaydır şut çalıştırmak..

Ayrıca Numberone basket bütün hucüm setlerini furkan üstünden oynarsa ligin ilk yarısından düşmeyi garantiler lütfen daha aklı selim yorumlar diyorum. Bu hakan hocanın sorunu değil altyapıda furkanın hucüm yönünde pek durulmamasıyla alakalı. Ayrıca stojenevic furkan için şans olmalı ligin en iyi içeri oyuncusu eminim furkan düşünülerekte alınmıştır ondan birşeyler kapar idmanlarda umuduyla..

dilemma dedi ki...

pivot hareketlerini öğrenmek çok kolay demiyorum ama çok zor da değil.herkes kazanmaya odaklı olduğu için koçlar uğraşmıyor.doğuş balbay söylemişti niye şutun zayıf diye sorulduğunda çünkü altyapıda koçlar içeriye drive etmemi istiyordu demişti.kimse bişi öğretmiyorsa bi antrenör tutmalı.imkanı vardır herhalde.asıl şut atmak en karışık olay basketbolda.keşke dediğin kadar şutor uzun olsa bizde.şut endeksli basketbolun artması eleştirine katılıyorum.dönüp dolaşıp özüne döner sonunda.

numberonebasket dedi ki...

miksiyon
ben türk oyuncularına güveniyorum dünya ikincisi olanlar yugoslav oyuncular değildi türk oyuncularıydı.furkan ümit nilli tamının en iyi oyuncusu türkiye ligininin ribaunt kralı bu sene fb ve gs 2 milyon dolar verdi.demek ki bu çocuğa güven varda bu parayı veriyorlar.ksk ,furkan için hücum setlerini oynamaktan düşecekse hiç türk oynatmasın..birkan batuk lar hiç yetişmesin o zaman ender aslana şans verilmesin basketbol özürlüsü vişne oyansın 40 yaşındaki stanojeviç hep oyansın ksk düşmesin senin basketbolun b sinden anlamadığına kanaat getirdim.

Miksiyon dedi ki...

@numberonebasket
Sen benim basketbol bilgimi sorgulayacak kapasitede değilsin bilgin yok fikrin var neyse uzatmıyorum çünkü zaman kaybısın.

numberonebasket dedi ki...

miksiyon
ben ankara bahçelievler deneme lisesinde basketbola başladım basketbol oynadığım insanlar hakan yörükoğlu ,burç ,behçetlerle oynadım. yaşımıda orda bulursun delikanlı..

Miksiyon dedi ki...

numberonebasket
Üzüldüm senin adına oynadığın kişilerden birşeyler kapabilirdin halbuki dedecim...
Malesef iyi basketbol oynamak herşeyi ben bilirim modunda sağda solda ahkam kesmek için gerekli değildir bunuda öğrenememişsin.
Ben sokakta ahmet ,ali, veli, mehmet, mustafayla oynadım ama senin alakasız yorumuna basketboldan anlamıyorsun gibi eziklik kokan bir yorum getirmedim yanlış düşünüyorsunuz katılmıyorum dedim.

Fikirlerime katılırsın katılmazsın basketbolu nekadar bilip bilmediğimi değerlendirme hakkın yok benim nezdimde bunu anlamanda çok zor sanırım.

numberonebasket dedi ki...

miksiyon
Bir insanın iyi basketbolcu olmasından çok ve ayrıca tanınmış kimselerle basketbol oynamasından çok ,adam olması ,ahlaklı olması saygılı olması onu yüceltir.
Evet biz bu arkadaşlarla basketbol oynadık,güldük,şakalaştık ama birbirimize hep saygılı olduk, yanlışlarımızı yüzümüze vurarak değil hatalarımızı örterek birbirmizi destekledik senin yazdığın "dede" gibi yakıştırmaların senin ne kadar olgun olmadığını daha 40 fırın ekmek yemenin gerekliliğini ortaya koyuyor.karşımda olsan acaba bunları yüzüme söyleyebilir misin?Ben yinede sana sevgimi göstereceğim,çünkü bana da bu yakışır Benim fikrime katılmayabilirsin buna saygılıyım herkes de senin fikrine katılmayabilir sende saygı göstermelisin.Eğer çok biliyorsan bana bir gün anlatırsın bizde öğreniriz uzman bey!!

Miksiyon dedi ki...

Ha birde tehdit ediyorsun karşımda olsan böyle söyleyebilirimisin diye saygısızlık yapan sensin birde bana martaval okuyorsun ne ilginç insanlar var yahu:)

AVRAM USTA dedi ki...

Miksiyon boşver , uzatma..Gelelim Ahmet Kandemirin Orhunun elinde olma konusuna:NUmber ONe ,Ahmet Kandemirin elindeydi güzel kardeşim meraklanma..Ağaç oldu banchta oturmakta.KAndemire kaç tane genç oyuncu verildi al yetiştir diye haberin var mı?.Kaçı şu anda takımda?Atıp tutmayın kardeşim bilir bilmez...Ahmet Kandemir , 7 oyuncu ile oynar bu oyunu sahada;tek uzun 3 forvet ve tek guard.Kessen ikinci uzunu sürmez sahaya.Doğrasan genç oyuncu ile uğraşmaz.Bakma Antalyada idaree diyor şimdilik ama emin ol iki kuruş fazla verseler o dakika satar Antalyayı.Herife 3 yıllık sözleşme teklif edildi tamam dedikten 3gün sonra tüydü Mersine.Neden acaba? Yabancı bulur-muş.Gördük bulduklarını...Bize de Hosley i getiren O dur.Diğerlerini bulan kulübün scoutlarıdır kardeşim.
Yani anlamıyorum ; yıllardır bu kulüp altyapıdan onlarca genci yetiştirir sahalara sürer kimsenin ruhu duymaz,Furkanı vermedik ,(verilmemesi için kamuoyu açıklamasını hazırlayanlardan ve kongre üyelerinden birisiyim) herkes siz beceremiyorsunuz ayıp diye mesaj yağmuruna tutuyor.Yok , demek ki biz doğru yoldayız.Birkanlar yetişmez-miş ;kardeşim Birkan geçen sezon bize gelmeseydi acaba kaç dakika süre alırdı haberiniz var mı başka kulüpte?