23 Kasım 2010 Salı

Unics Kazan: 80 - Banvit: 52 (Banvit Tepetakla)

Rusya deplasmanında işlerin zor olduğunu, galibiyetin ev sahibi takıma daha yakın olduğunu, Lampe gibi Vranes gibi kalıplı ve sert uzunların Banvit'in uzun oyuncular merkezli sisteminde arıza çıkartabileceğini, kısaların baş ağrıtacağını maç öncesinde az çok tahmin edebiliyorduk ama bu kadar farkı ve kolay teslimiyeti de beklemiyorduk ne yalan söyleyelim. Banvit'i bu tarz bir skorun kaybeden masasında otururken görmemiştik uzun zamandır. İlk çeyrek bitiminde 14, devre sonunda ise 25 farkı yaptı Kazan. Banvit cephesinde çok yönlü bir teslimiyet var. Ribaundlarda 48-22'lik ezilme, rakibin 8/18'lik üçlük yüzdesine karşın tek bir isabetli üçlük bile bulamama..vs. Kolay değil, ilk Eurocup tecrübesi bu Banvit'in, olacaktır bu yenilgiler ama dedim ya bu kadar farklı ve kolay bir yenilgiye meze olmasına uzun zamandır alışkın değiliz Banvit'in, o garip geldi sadece.

Unics Kazan (80): Terrell Lyday 19 (3 ribaund- 2 asist), Roman Legonkov 19 (3 ribaund- 2 asist), Marko Popovıc 13 (4 ribaund- 7 asist), Igor Zamanskıy, Petr Samoylenko (1 ribaund- 2 asist), Zakhar Pashutın 10 (4 ribaund- 1 asist), Vladimir Veremeenko 6 (7 ribaund), Hasan Rizvic 2 (4 ribaund), Kelly McCarty 11 (6 ribaund- 3 asist), Ricky Minard 2 (2 ribaund- 1 asist), Vıctor Zvarykın, Macıej Lampe 11 (9 ribaund), Slavko Vranes 6 (6 ribaund- 1 asist)

Banvit (52): Şafak Edge 2 (1 asist), İbrahim Yıldırım, Barış Ermiş 6 (2 ribaund- 4 asist), Mutlu Akpınar 2 (2 ribaund), Chuck Davis 9 (2 ribaund- 1 asist), İbrahim Türkyılmaz 2, Keith Simmons 6 (2 ribaund), Vladimir Golubovic 14 (9 ribaund- 1 asist), Antonio Graves 1 (3 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (2 ribaund), Lance Williams 8 (2 ribaund)

5 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

kazan çok iyi takım aradaki fark banvit'e yakışmamış

Selami dedi ki...

Lampre benim çok beğendiğim bir oyuncudur,2.11 olmasına rağmen mükemmel bir 4 numara oyuncusudur,dış şutları çok iyidir,ribauntu iyi çeker,2 yıldır FB Ülker'e gelmesini istiyordum,özellikle Darius'un şu performansını görünce yanmamak mümkün değil,neyse seneye inşallah.

dilemma dedi ki...

fark çok ama eurolig kadrosu var kazan'ın.zaten cskayı deplasmanda da yendiler.ayrıca istatistiklerde sorun var herhalde faul konusunda 2 takımda 16 faul yapmış ama hiç rakibe faul aldırmamışlar:)tataristan zor yer sonuçta her takım çıkamaz ordan

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Kazan EuroCup'ı alır...

Adsız dedi ki...

Orhun ile ancak bu kadar olur. Graves'i alıp ısrarla onunla devam edecek kadar basiretsiz bir koç ile ne beklersin ?