15 Kasım 2010 Pazartesi

Vidmar'dan Kötü Haber Geldi! Şimdi Ne Olacak?

Medical Park Trabzonspor maçının son çeyreğinde, hiç olmayacak bir pozisyonda sakatlanan ve oyuna devam edemeyen Gasper Vidmar konusunda kesin sonuç açıklandı. Korkulduğu gibi ön çapraz bağları kopuk Sloven oyuncunun. Sezonu kapattığını söylemek yanlış olmaz. 10 gün sonra ameliyat olacakmış. Şanssızlık. Hem kendi için, hem de takımı için. İyi bir grafik yakalayıp, Spahija'lı F.Bahçe Ülker'de rolünü başarıyla benimsemişken böyle bir illete yakalanmak fena.

Zamanında eleştiri manyağı edilen Vidmar'ın sakatlanarak sezonu kapatışının ardından, 'Nasıl dolduracağız bu adamın yerini?' temalı sorular dönmekte şu an taraftar forumlarında. Gelinen nokta ilginç. Tırnaklarıyla kazıyarak, parkeye yüreğini koyarak geldi bu noktaya Vidmar, ne mutlu ona.

Vidmar'ın yerine bir transfer hamlesi gelir mi? Bu sorunun cevabını bilmiyorum şu an için. Ancak kişisel fikrim aceleyle birinin transfer edilmeyeceği yönünde. İlk etapta onun rolünü Kaya Peker üstlenmeye çalışacaktır. Son Siena maçında sağladığı pota altı sertliği fena değildi çiçeği burnunda Fenerlinin. Bunu iyi bir motivasyon ve konsantrasyonla daha geniş dakikalara yayabilir, neden olmasın. Ancak duruma bakılıp ilerleyen günlerde, ya da Top-16'da bir transfer gündeme gelebilir.

Sezon başında kadroya katılan ve uygun bir takım bulunamadığından kiralanma olayı gerçekleştirilemeyen genç Mahalbasic girebilir kadroya bu vesileyle Euroleague'de. Ama neler katabilir sorusu tamamı ile havada şu an için. Zira TÜBAD Turnuvası'ndaki durumu pek iç açıcı değildi. Bu olay Kaya ile birlikte en çok Greer'e yarayacak. TBL maçlarını Renault maçı hariç tribünde geçiren Amerikalı oyuncu, artık ligde de kendini 12 kişilik kadronun için atacak.

10 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

konu ile alakasız ama yeni ksk formaları hazırlandı sanırım..

http://kskbasket.net/v2/haberler/45-2010-2011/433-pinar-karsiyaka-2010-2011-sezonu-formalari.html

Favorilerim 3-7-8 numaralar ama daha güzel olabilirdi..

koray dedi ki...

Geçmiş olsun ne bahtsız çocukmuş

Bapsteba dedi ki...

Top-16'ya kadar mutlaka transfer yapılacaktır.

Selami dedi ki...

Top 16 kesinlikle beklenmemeli,1 hafta 10 gün içerisinde bu iş bitirilmeli bence,Barcelona maçına kadar alınacak oyuncu takımın içine monte edilmeli,çünkü grup birincisi olmadı ikincisi olmak çok önemli üst turlar için,büyük ihtimalle fazla oynama şansı bulamayan bir NBA oyuncusu alınacak,Aydın Örs ne yapılacağını bilir,ona güveniyorum,Vidmar'a da büyük geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda toparlar kendini.

ozan_kartal dedi ki...

vidmar zamanında acımasızca eleştirildi. fenerbahçede işi yok gitsin falan denildi ama geldiğimiz noktada bu kadroda yerini doldurabilecek durumda değil fenerbahçe. elde gerçek anlamda bir pivot kalmadı. oğuz savaş bana göre ne 4 numara ne 5 numara. boy ve size dışında pivot mevkisiyle alakası olmayan bir adam zaten. ne savunmada tehdit ne reboundlarda etkin. hücumda bile fizik avantajına ve şut özelliğine rağmen potansiyelinin altında performans sergilediğini düşünüyorum. ancak kenardan gelip katkı verebilir fazlasını beklemek zor. lavrinovicten de o açığı kapatmasını beklemek zor. sanırım kayaya büyük iş düşecek. kaya zaten mirsad-lavrinovic-vidmar-oğuz rotasyonun arkasında kalıyordu. kayanın bu rotasyonda etkin rol almasıyla geri planda mahalbasic kullanılabilir mi bilemiyorum. bildiğim kadarıyla orta mesafe tehditi dışında çok tecrübesiz ve ham bir oyuncu. üstelk ayakları da 4 numara için çok yavaş gibi geldi bana. bekleyip göreceğiz. ama bana göre maliyeti düşük, hücumda etkili olamasa da savunmaya sertlik getirebilecek, geri planda kalmayı da kabul edebilecek tecrübeli bir uzun alınması en doğrusu.

Miksiyon dedi ki...

Şimdi ne olcak güzel soru:) Kaya yine 4 ayak üstüne düştü olacağı bu bence..

Onur dedi ki...

transferin - eğer yapılacaksa - top 16 ya bırakılması çok yanlış olur çünkü gelen adam da kendini 2 günde takıma adapte edemez yani o zamana kadar adam alınmayacaksa o zaman da alınmasın alınacaksa ne kadar erken o kadar iyi

Ahmet Karadag dedi ki...

Öncelikle gecmis olsun... son 1- 1/2 yilda gercekten cok iyi bir gelisim gösterdi. Özellikle FBÜ'nün saglam savunmasinin önemli bir parcasi olmustu. Bunun yani sira (TV'den izleyebildigimiz kadariyla) saglam karakterli bir insana benziyor. Insallah en kisa zamanda sagligina kavusur. FBÜ kisa süre icinde onun görevini alabilecek bir uzunu bulmakta zorlanacaktir. Büyük bir ihtimalle Vidmar'in boslugunu Kaya ve Mahalbasic'i kullanarak kapatmaya calisacaklardir.

Gajdop dedi ki...

Ukalalık olarak almamaniz dileğiyle bilgi notu:
Spor basınının nedense iyice benimsediği ve sizin de kullandığınız "ön çapraz bağlar" tanimi tamamen yanlıştır. Insanlarda bir adet ön çapraz bag vardır, anterior cruciate ligament (ACL). Diğer çapraz bağ ise ACLye göre dizin iç-arkasinda yer alan posterior cruciate ligamenttir (PCL). ACL sakatliklari en ciddi ve maalesef sık görülen spor sakatliklarindandir fakat iki çapraz bağın birden kopmasi spor esnasında yaşanan sakatlıklar yüzünden gerçekleşmesi neredeyse imkansiz olan cok ciddi yaralanmalardir. Misal shaun livingston dizini tabiri caizse siktiginde bile PCLsi kopmamıştı.
Vidmar a olan da ön çapraz bdag, yani ACL kopmasi. Umarım bu pis sakatliktan dönüşünde ayni formu tutturur.

şahin polat dedi ki...

zaten fenerbahçenin böyle sorun mutlaka yaşayacağı belliydi.çünkü 3günde bir maç yapmak kolay değil.ayrıca ileriki maçlarda ben pivot sorunu yaşanacağını aydın örse sorun bölümünde sormuştum.şimdi ne olacak?yeni transfermi yapılacak yoksa bu kadro devammı edecek.oğuz faul problemi yaşarsa ki yaşayacak o zaman kaya burayı doldurabilirmi ? koç lavrinoviçi pivot mevkisine çekse savunması iyi değil o zaman daha çok sorun yaşar diye düşünüyorum.1.5 pivotla 3 kulvarda ben başarının geleceğini sanmıyorum.bir yere kadar gider ama kritik maçların kaybedilmesi pahalıya mal olabilir.en kısa sürede bir çözüm üretmelri lazım.bir türk pivot alabilirler tabi bulabilirlermi bilmiyorum.